SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan FBW do oceny

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3512

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146
Wiem, że nie da się niczego przeskoczyć, nie macham ciężarami aby machać, wszystko robię powoli i dokładnie, uczę się techniki. Chciałem się dowiedzieć, czy mogę tu wcisnąć ćwiczenia na kaptury, bo teraz w ogóle ich nie ćwiczę jeśli nie robię szrugsów. Więc uważasz, że mogę czy nie robić kapturów w ogóle?

Edit : Tak, o szrugsy mi chodzi :) teraz robie pompki w podporze tyłem, a nie dipsy.



Zmieniony przez - Jeleń w dniu 2016-03-02 18:57:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146
Chodzi mi o szrugsy:) da się gdzies je wcisnąć, żeby ćwiczyć też kaptury?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
możesz wcisnąć przed biceps lub przed brzuch

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 393
Jeleń
Wiem, że nie da się niczego przeskoczyć, nie macham ciężarami aby machać, wszystko robię powoli i dokładnie, uczę się techniki. Chciałem się dowiedzieć, czy mogę tu wcisnąć ćwiczenia na kaptury, bo teraz w ogóle ich nie ćwiczę jeśli nie robię szrugsów. Więc uważasz, że mogę czy nie robić kapturów w ogóle?

Edit : Tak, o szrugsy mi chodzi :) teraz robie pompki w podporze tyłem, a nie dipsy.





Zmieniony przez - Jeleń w dniu 2016-03-02 18:57:20


odpowiedziałes szybko na post ,ktory ja skasowałem ,bo pogubiłem sie czy chodzi Ci o szrugsy czy o dipsy........;)
masz w planie wyciskanie sztangielek na barki ,a przy tym cwiczeniu kaptury tez sa zaangazowane,moim zdaniem te szrugsy przy fbw nie sa az takie wazne ,nie wyrabiaja ogolnej mocy i siły ,wiecej dałoby wykonywanie m.ciagu lub wyciskania sztangi stojac -przy ktorych juz dosc mocno pracuja kaptury i przy ktorych bedziesz łapal ogolna siłę calego ciała ,a nie pojedynczego miesnia jakim jest czworoboczny zwany kapturem
dobra koncze nie chce udawac znawcy

Zmieniony przez - arac w dniu 2016-03-03 18:33:35

typowa siłownia juz była ,teraz czas na cos innego ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146
Dokładnie, zanim wysłałem post Twojej odpowiedzi już nie było :D czworoboczne pracują czy wyciskaniu na barki? Bo ja wtedy czuje tylko barki i nic więcej jak dobrze się na tym skupię(no, oprócz bicepsa) , a jak przed brzuchem robię szrugsy to jest to przyjemne uczucie pracy czworobocznych ;) a co do FBW to po prostu chciałbym mieć po jednym, dwóch ćwiczeniach na każdy mięsień tak z grubsza i jakoś dziwnie mi jak kończę trening bez szrugsów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 393
tu masz miesnie zaangazowane przy wszelkich wyciskaniach na barki,to ze przy wyciskaniu sztangielek czujesz tylko barki to nie znaczy ze nie pracuja inne miesnie wspomagajace
skoro tak bardzo chcesz i lubisz robic te szrugsy to ok ,twoja

chyba na rysunku te kolory pomieszali ,ale i tak widac ktore miesnie chodzą




typowa siłownia juz była ,teraz czas na cos innego ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 393
...2 razy to samo mi sie wysłało


Zmieniony przez - arac w dniu 2016-03-06 21:05:29

typowa siłownia juz była ,teraz czas na cos innego ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
skąd ten rysunek?
pytam z ciekawości, bo z jednej strony takie to troche lekko naciągane ale z drugiej strony jakiś to angaż jest. Mianowicie chodzi mi właśnie o kaptury(czworoboczny). Wycisk nie jest ćwiczeniem stricte na tę partię i nawet jeśli w jakiś sposób są angażowane to tym ćwiczeniem kapturów nie wyrobisz sobie. To samo tyczy tylnego aktona barków czy równoległobocznego.
2

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146
Ciekawy rysunek ;) ruch wyciskania siłą rzeczy musi angażować też mięśnia wokół partii na którą wyciskamy, ale myślę, że nie w takim stopniu by je rozwijać. Mylę się?

Chciałem spytać czy mógłbym zmienić to wyciskanie na barki na podciąganie sztangielek do brody? Obejrzałem filmik Michała Karmowskiego na którymk trenował barki i robiąc podciąganie sztangielek mówił, że w tym ćwiczeniu pracują też właśnie mięśnie czworoboczne. Co sądzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
tak, przy podciąganiu wzdłuż ciała czworoboczne pracują,ale na to ćwiczenie trzeba cholernie uważać bo wbrew pozorom jest jednym z bardziej niszczących barki jeśli się je źle wykonuje


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2016-03-08 00:03:03

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka ławeczka do treningu w domu ?

Następny temat

Nowy plan do oceny

WHEY premium