SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PROPOZYCJA PLANÓW TRENINGOWYCH

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 254106

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
trudno doradzić nie wiem jakie masz dlugie ramiona trudno powiedzieć

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1920
BO u mnie coś chyba jest nie tak przy wyciskaniu poziomym gdyż już od jakiegoś dłuższego czasu nie mogę awansować a przy tym ciężarze którym robię wcale nie jest mi z treningu na trening łatwiej i mnie to wkurza jak nie wiem, i w tym wypadku nie wiem za bardzo co zrobić gdyż na najbliższe 2 miechy mam ambitne plany, ostatnio bywało tak (robiłem to z progresją ciężaru) że na 12 wchodziło otem 10 ale na 8 już kapa? Myślę że może to być kwestia siły? lub złej techniki sam nie wiem możesz coś doradzić??

Zapomniałem dosyć ważnego szczegułu od kiedy kupiłem sobie ławkę od wtedy trwa właśnie ten etap stojaki są wąskie jak nie wiem, a z tego co widziałem to powinny być znacznie szersze,
1) nie czuję się zbyt komfortowo ćwicząc przy tej ławce czy też jak odkładam sztangę, czasem nie łatwo jest ją zdjąć ze stojaków
2) gdzie ma leżeć głowa?- tzn. która część ma być pod sztangą??
Czekam na odpowiedzi gdyż mnie to bardzo nurtuje.

Zmieniony przez - Matek828 w dniu 2010-06-28 17:18:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
może być technika i pewnie ona w dużej mierze zawodzi

na ławce leżą 3 miejsca głowa , góra pleców, spięty tyłek
barki maksymalnie odwiedzione w tył
wyciskasz przez spięcie mięśni piersiowych a nie pchanie rękami

Głowa raczej nie znajduje się pod gryfem jesli sztanga spoczywa na stojaku przynajmniej ja nie spotkałem się z taką ławką , ale wcześniej miałem do czynienia z taką gdzie stojaki były wąsko rozstawione niestety nic na to nie poradzisz musisz tak brać sztangę ,tzn na takiej szerokości żeby nie było możliwości że wypadnie Ci i spadnie na głowę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1920
Oki troszkę mi pomogłeś teraz mi powiedz co znaczy to:
,,barki maksymalnie odwiedzione w tył"
,,Głowa raczej nie znajduje się pod gryfem jesli sztanga spoczywa na stojaku przynajmniej ja nie spotkałem się z taką ławką"
Gdzie jest ta głowa? Znaczy się w którą stronę idzie? chyba do przodu tzn. tam gdzie reszta ciała tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
jak leżysz na ławce to spinasz łopatki a tym samym barki cofają się do tyłu i pamiętaj że podczas wyciskania starasz się aby barki były w miejscu jak przesuwasz je do przodu spada napięcie w klatce piersiowej

ja jak się położe na ławce to jak sztanga spoczywa na stojakach to mam ją może nad czołem

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1920
Ok jutro tak zrobię gdyż przełożyłem dzisiejszy trening na jutro bo było totalne dno, a że ni chcę opuszczać to zrobię jutro i z głowy, postaram się zastsowac wszystkie te uwagi, dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1920
To z tym przesuwaniem barków to chodzi o to żeby nie zmieniały miejsca w poziomie?
A takie pytanie odnośnie wyciskania hantli na skosie? tam też są jakieś uwagi techniczne o jakich mógłbym ie wiedzieć?
MOże tak spytam tu chyba więcej się ręce angażują? A i czy jeśli robię takim samym ciężarem jak przy młotkach (czyli treningu bica) to jets coś źle znaczy się powinno być więcej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
pozycja do wszystkich wyciskań jest taka sama

-głowa wciśnięta w ławkę
- góra pleców dotyka ławki , mocno spięcte łopatki barki cofnięte do tyłu
- spięte posladki dotykają ławki
- nogi oparte na podłodze przylegają całą stopą do ziemi

W wyciskaniu nigdy większości pracy nie powinny przejmować ramiona , oczywiście pracują bo nie da się ich pracy wyłączyć ale sęk w tym żeby pracowały jak najmniej

jeśli to sa Twoje poczatki w wyciskaniu to możę się tak zdarzyć że będzesz czuł mocno pracę tricpesa i przodu barków , ale triceps szybko się przyzwyczai a pracę barków zminimalizujesz przez mocne spięcie łopatek

ma tutaj też znaczenie szerokość prowadzenia łokci , im kąt między ramieniem a tułowiem jest mniejszy tym więcej pracy przejmuje triceps

co do ciężaru trudno ocenić jeśli wykonujesz oba ćwioczenia czysto technicznie to powinieneś wziąć większy ciężar na klatę niż na biceps

optymalny kąt ławki dla wyciskanie na skosie dodatnim to ok 30 stopni

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 280 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1920
No trochę mi wytłumaczyłeś, tylko najgorzej jest z tymi barkami- on ani trochę w górę nie mogą pójść, mają być w kompletnym bezruchu? Ściągnąłem łopatki oparłem plecy, no ale przezież rękami wypycham do góy więc jak to jest, za około tydzień wyjeżdżam i muszę wszytko na 100% wjedzieć gdyż tam też będę trenował.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
ale to nie znaczy że w stawie barkowym praca zanika jest bo inaczej nie dałoby się wyciskać chodzi o to że przy wyciskaniu starasz się żeby łopatki się nie rozchodziły a barki ruszały się góra dół minimalnie

podobnie jest np z rozpiętkami na maszynie zwróć uwagę jak ludzie trenuję, z reguły przy schodzeniu dłoni do środka schodzą się też barki a wtedy zmniejsza się napięcie w mięśniach klatki bo przyczepy się zbliżają i ćwiczenie traci 50% efektywności

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na rzeźbę i redukcję

Następny temat

Jak cwiczyc biceps i ile razy w tygodniu?

WHEY premium