Zazwyczaj trenujemy na siłowni, aby osiągnąć wyznaczony cel i wypracować jak najlepsze wyniki siłowe lub sylwetkowe. Jeśli chcesz uzyskać maksymalne korzyści z każdego treningu, Big Ramy przychodzi Ci z pomocą. Oto 10 wskazówek treningowych od Mr. Olympia. 

 

#1 – Rozgrzej się zaczynając od cardio

Nawet kiedy nabiera masy, zawsze robi kilka minut cardio, aby rozgrzać się przed treningiem. Uważa, że ułatwia to przepływ krwi do mięśni i zapobiega kontuzjom.

#2 – Słuchaj muzyki

Właściwa playlista muzyczna może pomóc Ci rozbudzić się i utrzymać motywację podczas mocnego treningu. Osobiście mistrz lubi słuchać rocka i heavy metalu podczas ćwiczeń. Na jego playlistach treningowych znajdziecie Metallicę, Tool, System of a Down i Korn.

#3 – Wyznacz cele

Wyznaczanie celów pomaga utrzymać pozytywne nastawienie i być skoncentrowanym. Big Ramy zawsze stawia sobie cele, aby upewnić się, że jest coraz silniejszy i robi postępy. Wyznaczanie sobie celów, takich jak dodanie 30 kg do wyciskania na ławce w ciągu 12 tygodni, to dobry sposób, aby zapewnić sobie ciągłe  postępy i motywację.

 #4 – Pamiętaj o trenowaniu nóg

Nogi to największa i najsilniejsza grupa mięśniowa w Twoim ciele. Z tego powodu przysiady, martwy ciąg i inne ćwiczenia aktywizujące nogi uwalniają ogromne ilości hormonów. W rezultacie skorzystają nie tylko twoje nogi, ale także inne grupy mięśni.

#5 – Trzymaj się wolnych ciężarów

Chociaż nowoczesne siłownie są pełne skomplikowanych, zaawansowanych technologicznie maszyn, nie zbudują one solidnego fundamentu masy mięśniowej w taki sam sposób, jak wolne ciężary. Hantle, sztangi i kettlebells są najlepsze, jeśli chodzi o budowanie mięśni, szczególnie dla początkujących.

#6 – Zadbaj o sen

Jedną z najważniejszych wskazówek od Big Ramiego dotyczących efektów w kulturystyce jest zapewnienie organizmowi czasu na regenerację. Staraj się spać przez 8-9 godzin każdej nocy. Jeśli masz problemy z zasypianiem, spróbuj zażyć melatoninę lub inny suplement, który pomoże Ci zasnąć. 

#7 – Różnorodność i zmiany są dobre

Dobrze jest zmienić sposób wykonywania ćwiczeń na siłowni. Inna postawa, chwyt, kąty, serie/powtórzenia, technika itp. Sposób wykonywania podstawowych ćwiczeń miech zawiera różne odmiany. Dzięki temu uzyskasz postępy w treningu. 

#8 – Znajdź trenera lub partnera treningowego

Big Ramy mówi, że największa poprawa jego sylwetki nastąpiła podczas treningu z ludźmi, którzy byli bardziej kompetentni lub silniejsi od niego. Zawsze znajdzie się coś, czego możesz się nauczyć, więc znajdź kogoś z wiedzą i doświadczeniem i uczyń go swoim trenerem lub partnerem treningowym.

#9 – Zadbaj o suplementację okołotreningową

Jedz białko przed i po treningu siłowym. Big Ramy twierdzi, że białko spożywane 60-90 minut przed treningiem pomoże wywołać efekt budowania mięśni z bodźca treningowego. Spożywaj tę samą ilość białka w ciągu 30 do 60 minut po treningu w połączeniu z odrobiną węglowodanów i kreatyną.

#10 – Użyj dobrego suplementu przedtreningowego

Dobrze dobrana przedtreningówka zamieni dobry trening w świetny. Big Ramy wie, co jest potrzebne, aby zmaksymalizować jego trening i wydajność. W dni, kiedy nie masz mocy, może ona szczególnie Ci pomóc.

 

Komentarze (3)
lordknaga

takie troche generyczne tipy, lepiej jak by napisal ile iu hgh dziennie bic i ile gram towca, gdzie najlepiej tankowac olej... internet i rok 2022 to nie muscular development na poczatku lat 2000 %-)

5
F1.08

Rada#4 dobra dla naturali. Dla koni na cyklu bez znaczenia bo dawki naturalnie uwalnianych hormonow sa niezauważalne.

1
lodzianin1

To się chlop wysilił %

0