SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odstęp czasu między seriami ????

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21951

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 53 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 389
MIchali ten "PS" to do mnie pewnie :)
To były moje argumenty do polemiki stronę wcześniej:
do Michail - pewnie masz rację bo siedzisz w temacie znacznie dłużej ode mnie ale zauważyłem po sobie, że stoper czasami może popsuć mój trening - chodzi mi o to: bywa tak, że czasami są dni gorsze i lepsze tzn: ustawiając stoper na przykładowo 2min czasami przerwy są ok, czasami za długie lub za krótkie i chcąc zmęczyć mięśnie muszę odchodzić od normy czasu, bo albo nie zrobię wymaganej liczby powtórzeń albo zostanie niepotrzebny zapas na 2-3 więcej.
Im więcej dowiaduję się na temat sportu siłowego tym bardziej uświadamiam sobie jak mało wiem na ten temat i czasami kłóci się logika z praktyką
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
Heh, nie przesadzajcie negujac sensownosc takich akcji jak forma na lato czy cyklicznosc.

Jest faktem, ze kazdy z jako takim stazem, kto zna swoj organizm i poporobowal kilku rzeczy, oraz ma chocby minimalne podstawy teoretyczne, sam najlepiej ulozy sobie trening.

Ale jest tez mnostwo osob poczatkujacych, albo i nie poczatkujacych, ale takich, ktorym nie chce sie/nie umieja ulozyc sobie sensownego treningu - o czym latwo przekonac sie przegladajac ponad polowe planow wrzucanych tutaj do oceny, zawietajacyh elementarne bledy (lub postow typu "ulozcie mi plan").
I w przypadku takich osob milion razy lepiej bedzie cwiczyc planem - moze nawet nie dostosowanym indywidualnie do niego - ale sensownym, w ktorym kazde cwiczenie i zakres powtorzen z czegos wynika, niz realizowanie wlasnych "pomyslow".

Czy nigdy nie zdazylo sie wam napisac komus "twoj plan jest do dupy, przejrzyj forum i sobei ktorys z dostepnych tutaj planow" albo "pocztaj posty podwieszone"? No ale zeby bylo do czego odsylac, ktos musi to wczesniej opracowac.

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1329 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15844
Michail czemu odwiesiłeś temat zatytułowany "Faq Działu Trening", przecież temat był naprawdę super, dużo rzeczy zebranych w jedną kupę
Jeżeli możesz to ponownie podwieś ten temat.
Z góry dzięki,
PZDR

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk tym, co pozwala Ci wytrwać"


Pozdrawiam,

Promass

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Pro_Mass

W produkcji jest uaktualnienie tego tematu, więc nie bój - będzie

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
z reguły nie wpieprzam się między wódkę i zakąskę ale ten post mnie do tego zmusza

posłużę się cytatem ze swojego posty w innym dziale :

Długość przerw między seriami

Warunkuje ona stopień w jakim zregenerują się poszczególne składowe, a więc :

- mięsień regeneruje się metabolicznie w 50% w czasie do 30 sekund
- w 90% w czasie od 30 sekund do 2 minut
- 3 do 5 minut zajmuje niemal kompletna regeneracja układu nerwowego
- od 5 do 10 minut pełna regeneracja układu nerwowego

Pełna regeneracja metaboliczna i układu nerwowego pozwala niemal zawsze ponownie podnieść taki sam ciężar taką samą liczbę razy co w poprzedniej serii. Manipulując przerwami można więc dobierać stopień zmęczenia zarówno mięsni jak i układu nerwowego dla osiągania określonych celów treningowych

Jeśli np. robisz single z 95% 1RM powinieneś odczekać minimum 3 minuty pomiędzy seriami, jeśli natomiast pracujesz nad dynamiką podnosząc eksplozywnie (jak najszybciej) 3 x zaledwie 50-60% swojego 1 RM mozesz odpoczywać jedynie 30-45 sekund


Są więc zasady których należy przestrzegać i to że każdy jest inny może wpływać na te zasady jedynie w niewielkim procencie




reszta , niech sobie gdyba, ale w Dziale o wędkowaniu...

Michał, gdzie jest ten dział i dlaczego nie jestem tam modem ? chyba mam kwalifikacje, i gdybać lubię ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jestem za powstaniem działu wędkowanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1669 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40418
Tyka sog

ps. wpieprzaj sie jak najczęściej

NIE DAWAĆ MI SOGÓW !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 98 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 554
ja mysle ze przerwa nie powinna byc za dluga!! ja tez nie mierze ich! mam tak okolo 1,5 min!!! wiadomo ze nie mozna ich skracac za bardzo,ale zbyd dluga przerwa-ja osobiscie nie lubie!!! a nasz slawny ARNOLD twierdzil ze przerwy powinny byc krotkie(40-60s)!dla niego najwazniejsza byla mocna pompa! a on wiedzial wszystko! takie moje zdanie!

masa.!.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
i po co to odświerzasz ?????

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2246 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14918
A czemu by nie odswiezac? Calkiem ciekawa dyskusja sie wywiazala Don...
Czyzby jakies nieciekawe wspomnienia ?


BEZ URAZY oczywiscie, komentuje jedynie to co pisze na poprzednich stronach

"Jedynym miejscem, gdzie sukces pojawia się szybciej niż wysiłek jest słownik"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Od czego bardziej rośnie??

Następny temat

REDUKCJA TRENING ?????????

WHEY premium