SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie bez diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1443

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 29
Witam chciał bym zgubić parę kilo. Ale chciałbym dowiedzieć się czy jest to możliwe bez ścisłej diety nie mam do tego jakiś wielkich możliwości żeby być wstanie ułożyć sobie dietę i spożywać dane produkty dlatego jeśli zacznę po prostu zacznę zdrowo się odżywiać dołożę słodkie fast food do tego trochę aktywności jakieś marsze rowerek czy uda mi się osiągnąć jakiś efekt czy taki
Planem uda mi się zrzucić chociaż parę kilo

Wiek 18
Waga 110
Wzrost 197
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Killarun
A węglowodany to czym są, jak nie karbohydratami? Kolega pisał, że chce schudnąć bez specjalnej diety - jak ma to osiągnąć nie wiedząc czym są węglowodany proste i złożone, czym jest glikogen itd.? Trzeba jasno przyznać, że dla osoby, która chce po prostu i po ludzku schudnąć bez zagłębiania się w szczegóły biochemiczne węglowodany na noc są niepotrzebne - u ludzi z nadwagą metabolizm w nocy mocno hamuje. Nie ma co specjalnie się rozwodzić - to powszechna wiedza i to w dodatku z serii tej podstawowej. Cieszę się jednak, że już nie piszesz z taką lekkością, że piszę bzdury, warto się zastanowić przed próbą zdyskredytowania porad innych użytkowników.



Zmieniony przez - Killarun w dniu 2017-07-25 17:50:23



W formie ciekawostki poczytaj : http://potreningu.pl/articles/2664/-jedz-wegle-na-noc--i-chudnij


Dla autora:

Skupiłabym się przede wszystkim na produktach dobrej jakości. Posiłki niech są zbilansowane, czyli porcja białka, węgli ,tłuszczy.
Korzystaj z tych produktów:

https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_-t1135388.html
https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html#post1
https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html#post1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
Można tylko gdybać, to że odstawiasz fast foody i słodkie nie oznacza, że z automatu będziesz od razu jadł dobrze.
Taki schabowy czy inne tradycyjnie dania kuchni polskiej to ani fast food ani słodkie, a kalorii mają w sobie multum, a proporcje z BTW nie koniecznie są w nich idealne.
By miało to jako tako ręce i nogi zapoznaj się ze wskazówkami z tego tematu: https://www.sfd.pl/[art]_PIERWSZA_REDUKCJA__PRZYGOTOWANIE_DO_DIETY.-t681908.html 

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76043 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754908
Niestety bez podstaw ciężko o lepsze efekty. Szczególnie, że z tego co piszesz nie będziesz trenował siłowo. O ile treningi byłyby dopięte, to jest szansa na zmiany. Bez nich graniczy to z cudem.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12194 Napisanych postów 22036 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627611
Aktualna waga raczej wskazuje na kiepskie nawyki żywieniowe i chyba lepiej zacząć je zmieniać wcześniej niż później. w młodym wieku organizm też reaguje szybciej - więc naprawdę warto, zobaczysz mobilizujące efekty szybko. Odstawienie fast food, słodyczy i słodzonych wód gazowanych jest pierwszym krokiem, absolutnie niezbędnym. Byłoby dla Ciebie lepiej się na nim nie zatrzymywać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 850
Podstawowa zasada jest taka, że musisz mieć ujemny bilans energetyczny na koniec każdego dnia. Nic o Tobie nie wiem, nie wiem jaki tryb życia prowadzisz więc ciężko o bardziej szczegółowe rady, ale postaraj się jeść 5-6 razy dziennie. Każdą przekąskę traktuj jako posiłek, wyrzuć słodycze i fast foody, staraj się jeść brązowe pieczywo i kaszę, ale im bliżej wieczoru tym dostarczaj węglowodanów mniej. Dla leniucha ważne jest też całkowite wyeliminowanie cukru - przerzuć się na erytrytol - jest naprawdę zdrowy i bezkaloryczny (prawie - ok. 0.3 kcal na 1 gram). Wyrzuć napoje gazowane słodzone (masa cukru), ostrożnie z sokami. Polecam wodę z sokiem z cytryny, lodem i erytrolem - 0 kalorii, fantastycznie gasi pragnienie. Jeśli chciałbyś pogadać, pytaj, postaram się odpowiedzieć w ramach możliwości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
Killarun
postaraj się jeść 5-6 razy dziennie...im bliżej wieczoru tym dostarczaj węglowodanów mniej

Bzdury!
Nawer na 3 posilkach tez mozna redukowac a ww w ostatnim posilku rowniez moga sie znalezc nawet spora ilisc lub nawet calosc puli z calego dnia jesli jest to np LowCarb i mamy do zjedzenia 100 czy 150
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76043 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754908
Zgadza się. Nie jest to zbyt trafna porada. Ilość posiłków należy dobrać taką, jaka nam pasuje a posiłki warto ustalić pełnowartościowe.

http://potreningu.pl/articles/972/weglowodany-w-ostatnim-posilku-moga-ulatwiac-redukcje-tluszczu- 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 29
Czyli jak zacząć jak ustalić sobie posiłki na co zwracać uwagę czego nie robić czy w moim przypadku rower i lekkie bieganie będzie dobrym pomysłem nie jestem typem lenia i raczej spędzam w miarę aktywnie czas ale do tego chciał bym jakoś wdrożyć dietę albo przynajmniej zdrowo się odżywiać żeby efekty. Nie były piorunujące ale zawsze jakieś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 850
kamilplnk
Killarun
postaraj się jeść 5-6 razy dziennie...im bliżej wieczoru tym dostarczaj węglowodanów mniej

Bzdury!
Nawer na 3 posilkach tez mozna redukowac a ww w ostatnim posilku rowniez moga sie znalezc nawet spora ilisc lub nawet calosc puli z calego dnia jesli jest to np LowCarb i mamy do zjedzenia 100 czy 150

A czy ja powiedziałem, że na trzech nie można? Uwazam ze latwiej redukować na większej ilości posiłków, ponadto nie powiedziałem że nie można carbo przyjmować wieczorem, radziłbym uważniej czytać moje posty a takie nadpobudliwe reakcje sobie darować, chyba że masz jakieś najnowsze opinie naukowe, które zadają kłam moim podstawowym informacjom. Dodam tylko, że kolega WYRAŹNIE powiedział, że bez specjalnej diety - nie sadze więc żeby robił low carb :D


Zmieniony przez - Killarun w dniu 2017-07-25 15:58:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76043 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754908
Rower i bieganie może być aktywnym wypoczynkiem i ewentualnym dodatkiem a nie podstawą. Sylwetkę można kształtować treningami siłowymi. Zacznij od wypełnienia ankiety działu:

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
Killarun
kamilplnk
Killarun
postaraj się jeść 5-6 razy dziennie...im bliżej wieczoru tym dostarczaj węglowodanów mniej

Bzdury!
Nawer na 3 posilkach tez mozna redukowac a ww w ostatnim posilku rowniez moga sie znalezc nawet spora ilisc lub nawet calosc puli z calego dnia jesli jest to np LowCarb i mamy do zjedzenia 100 czy 150

A czy ja powiedziałem, że na trzech nie można? Uwazam ze latwiej redukować na większej ilości posiłków, ponadto nie powiedziałem że nie można carbo przyjmować wieczorem, radziłbym uważniej czytać moje posty a takie nadpobudliwe reakcje sobie darować, chyba że masz jakieś najnowsze opinie naukowe, które zadają kłam moim podstawowym informacjom. Dodam tylko, że kolega WYRAŹNIE powiedział, że bez specjalnej diety - nie sadze więc żeby robił low carb :D



Zmieniony przez - Killarun w dniu 2017-07-25 15:58:44

A ja gdzies napisalem o carbo?
Nastepna rzecz ze Ty tak uwazasz ze na wiekszej ilosci posilkow latwiej redukowac a ja uwazam ze ani latwiej ani trudniej i czy to na 5-6 czy 3 bedzie podobnie/tak samo
Tez musisz uwaznie czytac bo moje zdanie o ww na noc bylo podzielone i odnosilo sie do calej puli np przy low carb jak i duzej ilosci ww przy normalnym odzywianiu/diecie i nie trzeba zmniejszac ilosci blizej ku wieczorowi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę do oceny, 70kg

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny, 100kg

WHEY premium