SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie, jaki spalacz wybrać?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8584

Formularz - Proszę o pomoc

Obowiązkowa fotografia sylwetki (przód lub tył); ewentualnie opis: bf, typ budowy ciała

20% BF, głównie na brzuchu trochę rozciągniętej skóry po dużej redukcji. Wizualnie raczej niewielka masa mięśniowa

Wiek

37

Waga / wzrost

82/176

Staż treningowy

półtora roku cardio, od dwóch miesięcy siłownia pod okiem trenera (3 x w tygodniu FBW + 15 minut kardio przed treningami)

Cel cyklu

budowa masy mięśniowej, zrzucenie tkanki tłuszczowej

Stosowane już wcześniej suplementy

obecnie biorę kreatynę, bcaa + glutamina, magnez, omega 3 i przed treningiem 10gr Boogieman

Stosowane wcześniej spalacze

brak

Suplement stosowane przez ostatnie 60 dni wolnych od ilość dni wolnych od kreatyny

Informacje na temat diety (rozklad b/ww/tł na kg masy ciala, zapotrzebowanie kcal i bilans w diecie)

dieta mocno na "czuja", ale raczej utrzymywany ujemny bilans kaloryczny

Przewidziane finanse na cykl

raczej brak ograniczeń

Uwagi i sugestie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12059 Napisanych postów 160494 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234590
3 miesiące to raczej krótki staż na siłowni, więc z tego co czytałem na początku nie jest wykluczony lekki wzrost mięśni i siły przy jednoczesnej redukcji. Domyślam się jednak, że długo to nie potrwa.

dokładnie, czasem jest to jedynie przypadek.
Jeżlei czujesz sie juz zmeczony redukcja, nie jestes w stanie przycisnac mocniej itd to po prostu czas zrobic off, trzeba sluchac czasem organizmu i odpuscic w momencie, gdy wysyla nam jasne sygnaly ze na razie wystraczy.

ogolnie ten sport jest trudny dla psychiki :) im dalej w las, mniejszy BF tym bedzie coraz trudniej i tego nie da sie uniknac
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Wiek 40 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 998
Póki co daję radę i efekty są. Dzisiejsze ważenie na czczo przed treningiem na dwóch wagach wskazały wyniki BF na poziomie 14,6% i 14,7%. Czyli cel osiągnięty. Trener też stwierdził, że patrząc na sylwetkę można zacząć myśleć o masie. Myślę jednak, że dociągnę na redukcji do końca lutego, a od marca zrobię sobie prezent urodzinowy w postaci wejścia na masę ;)
Innym pozytywnym zaskoczeniem jest kondycja jakiej chyba nigdy w życiu nie miałem, więc nie brakuje pozytywnych bodźców. Tylko kwestia nadmiaru skóry na brzuchu i udach trochę psuje efekt pełnego zadowolenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Nie pamiętam, czy pisaliśmy na ten temat, ale warto pamiętać o tym, że po zakończeniu okresu cyklu treningowego warto zrobić około dwa tygodnie diet break i strategicznego roztrenowania. Należy w tym celu wprowadzić zmiany żywieniowe wchodząc na zerowy bilans energetyczny, a w przypadku treningu zejść trochę , intensywności/objętości lub nawet odpocząć całkowicie w przypadku ciężkich przygotowań.

https://potreningu.pl/artykuly/trening/roztrenowanie-strategiczne-regeneracja-trening-i-odzywianie-w-tym-okresie-595

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Wiek 40 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 998
Mam pytanie odnośnie kontroli wagi kiedy już przejdę na budowę masy. Jaki przyrost wagi tygodniowo i miesięcznie będzie ok przy treningu FBW co drugi dzień? Mam dużą niepewność co do ustalenia swojego zera kalorycznego i choć chce powoli i stopniowo zwiększać kaloryczność, to jednak przydał by się jakiś parametr po którym mógł bym stwierdzić, czy przyrost nie jest za szybki, przez co może rosnąć głównie tłuszcz, a nie mięśnie.
Jak coś obecna waga to 75kg i myślę że do końca miesiąca może jeszcze trochę się uda zrzucić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Masa ciała nie jest wyznacznikiem efektów kształtowania sylwetki, ani też jej wyglądu. Z tego też względu sugeruję nie skupiać się na niej, a na pomiarach obwodów ciała, co jeden, dwa tygodnie rano na czczo i zapisywać.

Poza tym, raz w miesiącu zdjęcia sylwetki (przód, tył i bok). Ważne żeby były one wykonywane w tej samej pozie, odległości, bieliźnie i świetle. Wtedy będziemy wiedzieli jakie są efekty. Polecam poczytać więcej informacji na ten temat:

https://potreningu.pl/artykuly/poprawa-kondycji/jak-mierzyc-efekty-treningu-587

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
tak jak Domer piszę, szczególnie przy budowie masy mięśniowej waga może nie mieć znaczenia, ponieważ już samo dodanie 2 kg czystej masy mięśniowiej, może zmienić sylwetkę całkowicie. Dlatego lepsze są pomiary czy zdjęcia
Nie staraj się też robić tego, za szybko ponieważ się zatłuścisz. Pi;nuj pasa i poziomu tłuszczu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Wiek 40 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 998
Aktualizacja sytuacji :) Zgodnie z planem od marca postanowiłem wejść na masę. Pułap startowy to było około +/- 74kg i 12-13% BF. Zacząłem od ~2600kcal (zero kaloryczne wg wskazań Garmin Fenix 6) i stopniowo zwiększałem. Jednak wychodzi na to, że jest to zdecydowanie za niskie wskazanie. Obecnie jestem na 3300kcal i moja waga to... nadal około 74kg i podobny BF :D Pomiary też nie wskazują jakichś większych zmian (raczej brak zauważalnych przyrostów w przypadku klaty, uda, bicepsa, może lekki spadek w przypadku brzucha i talii, ale wystarczy zmierzyć w lekko innym miejscu i już wynik będzie mylący, do tego ostatnio brane leki na wzdęcia mogą też dać błędne przeświadczenie o spadku cm w pasie). Trening to nadal FBW co drugi dzień. Ale ćwiczenia są mocno zróżnicowane zależnie co trener zaleci, brak jest sztywnego planu i zamkniętej listy ćwiczeń. Choć pewne "podstawy" w stylu martwe ciągi, przysiady, wiosłowanie, opuszczanie na drążku/ściąganie na wyciągu, wyciskanie na ławeczce, wyciskanie żołnierskie itp regularnie (średnio co 3 trening) się powtarzają, ewentualnie w trochę zmodyfikowanej wersji. Zastanawiam się co dalej. Póki co zwiększam kaloryczność o około 100 co tydzień czekając aż masa w końcu zacznie rosnąć. Powolny progres w sile jest, ale chciało by się, by w końcu sylwetka zaczęła się zmieniać. Może macie jakieś rady, sugestie?











Zmieniony przez - BoyLers w dniu 2022-04-15 21:26:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 501 Napisanych postów 1886 Wiek 39 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 23353
100kcal to mało wg mnie,dalbym spokojnie 200
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Zdaje się, że pisaliśmy na temat tego co należy robić, aby kontrolować efekty kształtowania sylwetki. Nie jest to masa ciała, mierzona codziennie. Wklej jak zmieniały się obwody ciała, jeden, dwa tygodnie. Jeżeli tutaj również nie ma jakichś szczególnych zmian, to jak najbardziej należy podbić ilość spożywanych kalorii o około 200 i obserwować dalej, a nie sztywno o 100 co tydzień. 2600 to rzeczywiście dość niewiele kalorii, więc zapotrzebowanie kaloryczne organizmu może być wyższe, tak jak sugerujesz.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 44 Wiek 40 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 998
Od 1 marca pomiary niemal bez zmian. Zeszło trochę z brzucha, talii i bioder (o ile pomiary były robione w identycznych miejscach), biceps, udo, łydka bez zmian, klata może +0,5cm.
Więc ani waga, ani pomiary nie wskazują bym osiągnął odpowiedni pułap kcal. Może niedługo faktycznie wejdę na 3500 i zobaczymy co dalej. Mam nadzieję, że w końcu coś drgnie, bo trochę to demotywujące, że pomimo pilnowania kcal, treningów co drugi dzień efektów brak (nie licząc wcześniejszej skutecznej redukcji i powolnego wzrostu siły). Ciekawe, że żadne internetowe kalkulatory nawet nie zbliżyły się by sugerować zero kaloryczne na poziomie chociaż 3000 :) Prędzej jest to przedział 2500-2700...
Zastanawiam się też, czy trening jest odpowiedni. FBW co drugi dzień z nie stałymi ćwiczeniami jest ok?


Zmieniony przez - BoyLers w dniu 2022-04-16 21:07:08
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Suplement do obniżenia ciśnienia

Następny temat

Suplementacja - podstawy

WHEY premium