SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywka białkowa - problemy trawienne

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 783

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 29 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 2125
Piję x lat jednej firmy to samo białko smakowe -zadnych problemów
Ostatnio skusiłem się tej samej firmy na naturalne - skład ten sam tylko bez sztucznych dodatków
Pomyślałem że będzie zdrowiej:)
3 dzień niewyspany - gazy, przelewanie się i bóle brzucha całą noc
Ktoś tak miał po naturalnym wpc ?


Zmieniony przez - mac1979 w dniu 2023-11-14 10:27:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11393 Napisanych postów 72669 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958458
Jak już koledzy poniżej zauważyli sytuacja jest dość nietypowa, bo z reguły tego typu problemy jeśli już pojawiają się po odżywkach smakowych lub w przypadku osób wrażliwych na laktozę, na produktach, które zawierają jej więcej niż inne. Mam dziesiątki klientów i klientek, którym przejście z np. naszego wpc lub izolatu:
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Whey_Protein-opis33284.html
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Isolate_Protein-opis33551.html
z wersji smakowych na wersję naturalną (obydwa powyższe występują w tym wariancie naturalnym), czyli wersje pozbawioną dodatkowych 'wypełniaczy': aromatów, emulgatorów, słodzików, barwników itd., pomagało w lepszym trawieniu takich odżywek.



Może to po prostu jednorazowa sytuacja związana z nagle wersją bezsmakową? Coś nowego dla organizmu, który przyzwyczajony był do białek smakowych, właśnie tych aromatów, słodzików, barwników , a nagle dostał produkt smakujący jak mleko w proszku, który jednak jest specyficzny pod kątem 'walorów smakowych'. Czy sytuacja się powielała czy było to tylko po 1-2 porcjach?
Może po prostu używaj jej nie do samych czystych szejków, tylko jako dodatek do posiłków, a będzie lepiej. Ewentualnie zakup smakowe i mieszaj 50/50 w porcji.

Polecamy również: Odżywki białkowe ranking - najlepsza odżywka białkowa
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234791
witaj.
Dziwna sytuacja, powinno byc wrecz odwrotnie. Jakbys stosowal dlugi czas naturalne i wszedl na smakowe to jeszcez bym zrozumial taka reakcje. Ja sam tez tak robie, obecnie wrzucilem bialko naturalne nasze forumowe, bo miałem 3 kg waniliowego i juz mi sie przejadlo i wczoraj wypilem po silowni 75g na porcje i bylo oki. Reakcja zdecydowanie nietypowa, tym bardziej, ze bialko naturalne zazwyczaj pozbawione jest wszlekich dodatkow ktore takowy problem moga powodowac. tylko beda dodane emulgatory

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33118 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
Powierdzam że trochę dziwna reakcja bo pure składowo jest lepsze niz smakowe , tzn mniejsza szansa ze to właśnie pure może powodować dyskomfort ze strony układu pokarmowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 29 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 2125
Też dlatego pytam bo mnie zaskoczyło
Zmieniłem z wieczoru na po obiedzie , chwilę pobulgocze , kibelek i nie jest tak źle jak wieczorem jako ostatni dodatek do posiłku
Smakowe konsystencja gęsta i konkretna a pure jakby do wody parę kropel mleka dać
Ewidentnie nie podeszło i sprawdziło się że nie ma co kombinować jak działa


Zmieniony przez - mac1979 w dniu 2023-11-15 15:48:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33118 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
Moze jakiś zbieg okoliczności , ewentualnie zostaje jeszcze kupić ale z innej firmy i będziesz miał porównanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Nie sądzę żeby ktoś tak miał i żeby wynikało to z tego faktu, iż w tym samym produkcie nie ma słodzików i barwników. Zakładając oczywiście, że rzeczywiście jest to ten sam produkt i nie pomyliłeś się w tym kierunku. Gdyby taka sytuacja miała miejsce odwrotnie, to jakieś minimalne możliwości byłyby, a tak nie ma. Prawdopodobnie problemy trawienne wynikają z jakiegoś innego powodu. Być może jakieś lekkie zatrucie, czy też wpływ innych produktów Twojej diety. Warto jest to dokładniej przeanalizować.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2479 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106178
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 29 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 2125
Nic nie zmieniane w diecie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234791
byc moze jest cos w tym bialku co ci nie sluzy...
Niestety trudno tutaj powiedziec co moze byc przyczyna, raczej nierolerancja pokarmowa by dosc szybko dawala o sobie znac duzo wczesniej, czy to w przypadku bialek mleka, czy tez np laktozy.
Byc moze warto rozwazyc zmiane producenta po prostu bop cos Ci nie pasuje w tym bialku. Ja od lat tez trzymam sie jendbej opcji i czy biore smakowe, czy wersje econo, czy klasyczne nie czuje roznicy w poziomie trawienia. Jest podobnie, chyba, ze wypije za szybko szejka z iloscia powyzej 70g bialka

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Nie pozostaje nic innego, jak zrobić test i odstawić produkt na jakiś czas, a następnie spróbować zacząć stosować go ponownie. Zobaczysz w takiej sytuacji, jak zareaguje układ trawienny, czy problem minie po odstawieniu, oraz czy wróci po ponownym stosowaniu tej odżywki białkowej. W sytuacji, gdy problem wróci, automatycznie będzie oczywistym, że wynika to z faktu jest ponownego stosowania. W takiej sytuacji należy po prostu omijać jej zakup, akurat w takiej formie i kupować wcześniej sprawdzoną opcję.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowa masy mięśniowej - porady

Następny temat

WXN Labs Simple Burner V2

WHEY premium