SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna - problemy trawienne

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 945

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 98
Cześć, Mam pytanie odkąd zacząłem brać kreatynę mam problemy z brzuchem a dokładnie burczenie i czuję straszny głód. W Listopadzie gdy poszedłem do szkoły jak nigdy przed wcześniejszym walnięciem kreatyny czułem straszny głód co przerwę jadłem kanapkę a i tak w brzuchu mi burczało aż pewnego momentu na lekcji się tak zapchałem że prawię się zrzygałem potem wróciłem do domu i 4 dni nie wychodziłem z domu z czasem brania kreatyny było już lepiej. Teraz kupiłem nową w ogóle inną kreatynę niż tą przed tym i sytuacja zaczęła się powtarzać w moim brzuchu robi się totalny kocioł który burczy i czuje ból ktoś wie o co może chodzić?.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Witaj,
Albo to zbieg okoliczności, albo Twój żołądek nie toleruje kreatyny...? Trochę to dziwne, ale może...

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2722 Napisanych postów 8344 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100280
Kwestia ile dawkujesz tej kreatyny.

Kompleksowe prowadzenie online.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33055 Napisanych postów 23153 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278022
Na różnych grupach na FB czasem pojawiają sie podobne tematy od osób poczatkujacych które zaczynają przygodę z dieta , ćwiczeniami i suplementami i właśnie było tam opisywane ze kreatyna powoduje odruch wymiotny , problemy jelitowe żołądkowe ( odbijania , bulgotania , rozwolnienie ) itp. Jest to raczej rzadkość ale widac że są osoby które nie toleruja kreatyny jednak nigdy nie słyszałem o tym aby spożywanie kreatyny wywoływało uczucie głodu czy zwiększone łaknienie .Poobserwuj jeszcze jakiś czas bo moze akurat jakiś zbieg okolicznosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
Jaka formę kreatyny wcinasz? Jeżeli wcześniej i obecnie jest to monohydrat kreatyny to faktycznie może takowy problem występować. W sensie lekkie obciążenie żołądka, czasem efekt przeczyszczenia. Można jednak temu zaradzić. Jednym ze sposobów będzie zmiana na forma lepiej rozpuszczalna jak jablczan kreatyny lub chlorowodorek kreatyny. Wtedy powinno być dużo lepiej gdyż formy te szybko rozpusczaja się w wodzie. Druga sprawa możesz brać mniejsze dawki do posiłków aby nie było zbyt dużej kreatyny na raz

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Stosowanie kreatyny nie ma wpływu na odczucie głodu w naszym organizmie. Raczej nie to jest powodem powstałej sytuacji. Może ona jednak mieć wpływ na pracę układu trawiennego. U niewielkiego procenta osób monohydrat kreatyny może powodować problemy trawienne w postaci biegunki. W takiej sytuacji, sugeruję dostarczać ją razem z posiłkiem. Ewentualnie również zmienić formę kreatyny z monohydratu na np. jabłczan.

Jeżeli chcesz być pewien, czy to od kreatyny, to odstaw ją i zobacz czy problem przejdzie. Następnie spróbuj ponownie.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja - wybór suplementów

Następny temat

Podwyższony teść prolaktyna i estradiol

WHEY premium