SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywianie przy treningach boksu tajskiego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1991

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 63
Witam ćwiczę tajski box i biegam od 3 do 6 dni w tygodniu. moje pytanie brzmi co jeść? Mam 182 cm. 96kg wagi a jeszcze 3 miesiące temu było 120 kg. Jem dwa razy dziennie po treningu (trening od8 do 9;30) i przed pracą (praca od 17 do 7 rano). Są to intensywne treningi i chce zaznaczyć że ćwiczę naczczo. Na początku mojej diety spozywalem bardzo mało pokarmu bo około 1000 kalorii w tym były batony proteinowe jakieś chude mięsa z ryżem. W rezultacie niezbyt wiele, lecz jak widać są efekty. Mój cel to 90 kg i utrzymać ta wagę. Wiem także ze dieta 1000 kalorii nie jest za dobrą...No i teraz już powoli zaczyna doskwierać brak energii i chęci do ćwiczeń więc myślę o odwiedzinach dietetyka. Co Wy myślicie? Może jakieś suplementy? Bcaa, węglowodany? Czy może białko? ;) o reszcie słyszałem że w sztukach walki odpadają. Pozdrawiam i liczę na pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9060 Napisanych postów 82748 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699839
Witam,
Najpierw przestań się głodzić i ułóż sobie prawidłowa diete
Tutaj możesz przeczytać o podstawach:
http://potreningu.pl/articles/290/jak-zabrac-sie-za-ukladanie-diety 
Musisz wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne:
https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html 
Jeżeli Twoim celem jest redukcja to odejmujesz Ok 300 kcal
Spróbuj ułożyć dietę na podstawie art :
https://www.sfd.pl/Potrzebujesz_Diete_Masz_Pytania_ZAJRZYJ-t379384.html 
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html 
Wstaw dietę do poprawy a my postaramy poprawić błędy

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 63
Wszystko jasne, wszystkie informacje dostępne. Według kalkulatora wyszło WSKAŹNIK BMR

2158 kcal

ABY UTRZYMAĆ WAGĘ

3723 kcal

15% białka: 558 kcal = 140 g55% węglowodanów: 2048 kcal = 512 g30% tłuszczu: 1117 kcal = 124 g

No to wiem czego się trzymać. Tylko nie potrafię sobie rozłożyć godzinowo ponieważ prowadzę nocny tryb życia ze względu na pracę. Poza domem jestem od godziny 17 do 7 rano nieraz do 10 zwłaszcza gdy mam trening. W pracy także trochę śpię (zazwyczaj ok 5 h).gdy wrócę do domu mogę spokojnie sobie coś przygotować tylko jest to ciężkie przy tak małej ilości czasu, do tego staram się jeszcze coś przespać przed pracą. Jedynie weekend śpię normalnie w nocy, ale mimo wszystko to koliduje z doborem identycznych godzin żywienia bo codziennie praktycznie ten dzień wygląda inaczej. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 63
No i czy mam rozumieć, że dieta wysoko weglanowa nie jest wskazana dla mnie? Skoro chce redukcję? Np carbo w czasie około treningowym zaszkodzi? Czy raczej pomoże regenerowac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12089 Napisanych postów 160556 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234905
witaj.
tryb zycia praktycznie nie ma wplywu na rozlozenie posilkow.
po prostu ukladasz i jesz w godzinach jakie pasuja Tobie, koniec koncow bedzie liczyl sie bilans dobowy.

carbo na redukcji jest średnim pomysłem, można je uwzględnić około treningowo, jednak lepiej skorzystac z weglowodanow mniej przetworzonych.

diete uloz zbilansowaną i taka powinna stanowic wyjsciowy szkielet redukcji

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Nie rozkładaj makro procentowo, tylko daj białka 2 g na kg masy ciała, tłuszczy 1 g (minimum) a reszte z ww.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
TOPIKLZB
No i czy mam rozumieć, że dieta wysoko weglanowa nie jest wskazana dla mnie? Skoro chce redukcję? Np carbo w czasie około treningowym zaszkodzi? Czy raczej pomoże regenerowac?


Węglowodany jak najbardziej potrzebne, ale carbo nie. i jw łatwiej będzie przeliczać z g na kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Wszystko wyjdzie w "praniu" jak amsz sporą intensywność mozesz byc na wyższych węglach, ale zamiast carbo bym wolał dań naturalne źródło wegli jak np jakieś owoce.
po 2-3 tygodniach zobaczysz czy sa jakieś efekty diety.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 63
deja vu
Nie rozkładaj makro procentowo, tylko daj białka 2 g na kg masy ciała, tłuszczy 1 g (minimum) a reszte z ww.

Nie rozumiem co oznacza makro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 63
No i co myślicie o bcaa? Pomoże na zmęczone mięśnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9060 Napisanych postów 82748 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699839
Makroskładniki czyli ilość białka,tłuszczy i węglowodanów w diecie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - brak efektów

Następny temat

Posiłek w szkole

WHEY premium