SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena planu dla początkującego, uprawiającego czynnie sport.

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 4820

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

67

Wzrost

178

Cel treningowy

Najpierw zbudowanie masy mięśniowej, zachowując aktualny poziom tkanki tłuszczowej. A następnie przy wadze około 75 kilogramów zaczęcie ekstremalnej rzeźby.

Staż treningowy na siłowni

Pierwszy trening 3 lata temu, regularnie co okres jesienno-zimowy.

Uprawiane inne sporty

Kolarstwo szosowe. (Bieganie oraz pływanie)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Siłownia

Dieta

Brak.

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak wad podstawy oraz kontuzji.

Zażywane suplementy

Białko, kreatyna, przedtreningówka.

Ostatnio przerabiany plan

FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Przysiadu oraz klatki nie maksowałem, w martwym ciągu jak na razie 100 kg z minimalnym zapasem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 80 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3959
Witam, mam 17 lat, 178 cm wzrostu oraz 67 kilogramów wagi. Od trzech lat zawodowo trenowałem kolarstwo na dużym obciążeniu, aktualnie posiadam już 3 miesiąc przerwy od tego sportu z powodu braku chęci, prawdopodobnie przetrenowanie. Od półtora miesiąca uczęszczam na siłownie, i wykonuje ćwiczenia według planu FBW trzy razy w tygodniu. (Z początku najprostszy 3-dniowy split dla początkujących.) Aktualnie chciałbym urozmaicić swój plan FBW i oprzeć o cel zbudowania masy mięśniowej, jednocześnie paląc tłuszcze - (Chciałbym osiągnąć wagę - 73-75kg, oraz maksymalną rzeźba z mocnym wycięciem.) Obecnie wykonuję po 2 ćwiczenia na jedną partię mięśnia, w kolejności klatka, plecy, barki, triceps, biceps, brzuch. (Klatkę z plecami zamieniłem już miejscami, najpierw robię plecy, planuję również wdrążyć nogi wraz z łydkami.) Większości tych ćwiczeń wykonywanych jest na maszynach, co mnie trochę martwi, ponieważ brakuje mi techniki. Często powtarzam te same ćwiczenia co trening, co również nie jest prawidłowe. Mógłby ktoś doradzić, po ile ćwiczeń wykonywać dziennie na dany mięsień, oraz z jakimi powtórzeniami odstępami czasu itp?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Filipeu
W sensie, źe na rzeźbę będzie mógł być?
I mam tez to pytanie, czy zwiększać ciężar co jakiś trening?


Jesli czujesz potrzebę to zwiększaj. Ale generalnie na redukcji ciężko o progres siłowy.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 80 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3959
Oczywiście stosując się do tego co napisałem w temacie, jeżeli ktoś mi poda metodę w jakiej mam trenować, to wkleję w nie ćwiczenia i dam do sprawdzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 80 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3959
+ Jak chcę trenoważ zestawami to robić to w następujący sposób:
1.
I Sesja: A
II Sesja: B
III Sesja: A
2.
I Sesja: B
II Sesja: A
III Sesja: B

Czy:
ABC ACB BCA BAC CAB CBA
czyli 6 zestawów, czy po prostu caly czas ABC?




Zmieniony przez - Filipeu w dniu 2018-12-24 17:03:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Wiesz, na samym poczatku warto zaznaczyć, ze masz sprzeczne cele. Nie da sie budowac mięśni i jednocześnie redukować tkanki tłuszczowej. Chyba ze jesteś całkowitym amatorem.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 80 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3959
Słyszałem o tym, lecz ktoś mi powiedział, że da się zbudować masę mięśniową ograniczając tłuszcze.
Po prostu chciałbym, żeby te 7-8 kilogramów które dobije nie składały się z tłuszczu.


Zmieniony przez - Filipeu w dniu 2018-12-24 17:42:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Czyli należy skupić sie przede wszystkim na budowaniu suchej masy mięśniowej.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 80 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3959
Czyli, odnośnie masy jechać na samym białeczku i ograniczać jak najbardziej tłuszcze aż osiągnę swoje wymarzone 75 kg, wtedy jaki czas poświęcić na ewentualną redukcję tłuszczu / lub masy jeżeli okaże się za dużo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 80 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3959
Jeżeli tak to wystarczy jak ułożę sobie dietę opartą o 5 posiłków, które pokryje moje zapotrzebowanie na nabranie masy. Była by ona bogata w białka i węgle, a uboga w tłuszcze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 80 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3959
To teraz kwestia, jak trenować? Mam na myśli mięśnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 80 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3959
Oraz ilości powtórzeń, przy budowaniu masy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
7-8 kg czystego mięśnia to minimum 2 lata treningów w przypadku amatora. Musisz sobie obrać kilka cyklów treningowych, skąłdających się z masy siły czy redukcji

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Połączenie biegania z siłownią

Następny temat

Ocenienie planu fbw na mase dla początkującego.

WHEY premium