O tym, że polskie zawodniczki bikini są wyjątkowo piękne - to już wiadomo. Okazuje się też, że zdecydowanie „liczą się w stawce” i są w stanie „wojować” na całym świecie zarówno w kategorii seniorek, jak i masters. Niektóre nie muszą długo czekać na sukces, mając „cały pakiet estetycznych uzdolnień” i dobrego trenera... Jednak większość konsekwentnie i cierpliwie pracuje przez wiele lat.

Do tych najbardziej wytrwałych należy (w moim odczuciu) Edyta. To zawodniczka z krwi i kości, zawsze w dobrej formie, na scenie i poza nią. Zwłaszcza ostatnie starty przynoszą wysokie wyniki, na jakie niewątpliwie zasługuje.

Drobna budowa ciała, raczej smukła-prosta, z roku na rok przybiera coraz piękniejszy kształt, sylwetka wypełnia się, pogłębiają się „wcięcia i wycięcia”. Obręcz barkowa pięknie wyprofilowana, brak mięśni czworobocznych części zstępującej i dość mocno zaznaczone mięśnie naramienne (akton boczny) oraz smukłe ramiona, optycznie poszerzają obręcz barkową w stosunku do talii, zwłaszcza w „line up” kiedy zawodniczka skręca biodra. W tej pozie też jest widoczny pośladkowy średni, który podkreśla talię. Wracając do pozy przodem… mięśnie nóg rysują się delikatnie, są już „pełne” i nieprzypadkowo uformowane. Często podkreślam, że wymaga to świadomego treningu oraz „super technika”- trenera.

W postawie bokiem sylwetka prezentuje się dobrze, ale! myślę że rozciągnięcie mięśnia najszerszego w tej pozie jeszcze bardziej podkreśliłoby walory sylwetki. Widoczny naprężacz powięzi szerokiej, udo bokiem smukłe, delikatnie rysuje się pasmo powięzi biodrowo-piszczelowe. Tyłem plecy w kształcie trójkąta, o dobrym rysunku, wąski pas, pośladki dobrze uformowane wymagają jednak dalszej pracy nad „wypełnieniem” od góry, a także na połączeniu ud i pośladków. Edyta to subtelna i estetyczna zawodniczka, uwagę przyciąga jej nieprzeciętna uroda, piękny uśmiech. Dobrze „pracuje na scenie”, prezentując przemyślane pozowanie, jest „dostojna”, radosna, czasami wycofana. To zawodniczka z klasą, doświadczona i utytułowana, nieustannie poprawia swoją sylwetkę.

Zapewne wiele jeszcze przed nią sukcesów w kraju i za granicą.

Sylwetki polskiej sceny kulturystyki i fitness - Edyta Tamilewska-Laszewska

 

Źródło: facebook.com

Źródło: zbiory własne Zawodniczki

https://www.youtube.com/watch?v=QK1rwE-agjA&

https://www.youtube.com/watch?v=gNyU8itsZlM

Komentarze (0)