SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowa nadzieja - dziennik ciążowy

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2675

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 17 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1643
Cześć! O prowadzeniu dziennika myślę już od jakiegoś czasu. Zmobilizowało mnie dopiero założenie nowego konta, na forum zarejestrowałam się po raz pierwszy 8 lat temu (matko skrzatko kiedy to minęło?!). To, że się nie odzywałam nie znaczy, że nie podglądałam - z partyzanta

Mam teraz jeszcze większą motywację do spowiadania się tutaj z racji mojego odmiennego stanu - aktualnie 11 tc. Mam 4 letniego syna, więcej potomstwa raczej nie planujemy z mężem, więc mam nadzieję, że po ciąży uda mi się w końcu zrobić formę życia - ale do tego czasu pewnie miną jeszcze lata świetlne. Prowadzenie dziennika to dla mnie wyjście z mojej strefy komfortu, jednym tchem przeczytałam dzienniki viki, pauli i kaki i wiem jaką one dały mi motywację i ile wiedzy można z nich wyciągnąć, dlatego jeśli mój dziennik pomoże innym dziewczynom to będzie to dla mnie wielki powód do dumy i największa zapłata :D

Niestety początek ciąży, jak i poprzednie niepowodzenia w tej kwestii pokazały mi, że nie wszystko jest takie słodko-różowe i mimo dobrego stanu zdrowia nie wszystko idzie zawsze idealnie po naszej myśli, a na pewne rzeczy po prostu nie mamy wpływu. To dla mnie duża lekcja pokory.

Mam zielone światło do ćwiczeń od mojej lekarki ("Tylko proszę nie przesadzać"), więc będę sobie tutaj troszkę dziubać z tym, co mam w domu. Oczywiście muszę wziąć pod uwagę, że od marca ze względów zdrowotnych raczej nie ćwiczyłam siłowo, więc będzie to raczej trening geriatryczny :D Mam dość sporo chodzenia, w normalny dzień, w którym odprowadzam syna do przedszkola wyrabiam sobie 10 tys kroków, więc jest to moje takie minimum, do tego czasem dojdzie spacer z kijami nordic walking (pożyczyłam to cudo od sąsiadki i na mój stan sprawdza się idealnie). Zakupiłam dzisiaj strój kąpielowy dla ciężarnych, bo brzuch powoli zaczyna być widoczny (u mnie zdecydowanie sprawdza się powiedzenie, że w drugiej ciąży wcześniej widać) i zamierzam uczęszczać na basen (kusi mnie aquaaerobic, ale czy się odważę - zobaczymy :D)

Moim priorytetem jest dotrwać w zdrowiu do końca ciąży. Idealnie byłoby nie przytyć ponad 18 kg jak w poprzedniej ciąży (tak, to prawda - i moja dieta wcale nie opierała się na fast foodach i słodyczach, co mogłyby myśleć osoby postronne), do końca byłam aktywna, oczywiście biorąc pod uwagę blaski i cienie ciąży, kilka dni przed planowanym porodem jechałam tramwajem na drugi koniec miasta na KTG, syn summa summarum urodzony tydzień po terminie, potem dość długo był przestój w powrocie do wagi sprzed ciąży (ciągnie i ciągnęło mnie do tłuszczy, ale już wiem, że te zwierzęce bardzo źle na mnie wpływają, staram się je mocno ograniczać - zauważyłam, że tylko taka mała zmiana w diecie bez żadnego liczenia potrafi u mnie zdziałać cuda). Na planuję tutaj wolnej amerykanki żywieniowej i ulegania wszystkim swoim pokusom, nie będzie też głodzenia się - raczej zdroworozsądkowo, a czy uda mi się skończyć z mniejszym balastem to się okaże w praniu.

No dobrze, a teraz ankieta.

ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: new_hope
WIEK: 32
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY:
to ciężko stwierdzić przy obecnych zawirowaniach, ale myślę, że około 4 lata z małymi przerwami (1-2 miesiące)

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 67-68 kg
WZROST: 169 cm

Obwody nie są aktualnie moim priorytetem, dlatego je pominę

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Chcę urodzić zdrowe dziecko i zminimalizować dolegliwości ciążowe, a także zgromadzić jak najmniej niepotrzebnego balastu

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: raczej nie
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: witamina D 2000, jod, DHA, kwas foliowy
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO)
Nie, od 4 lat staram się po prostu zdrowo odżywiać.

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE
Staram się trzymać 4 zbilansowanych posiłków dziennie, w każdym dużo warzyw lub świeży owoc. Raz na tydzień jeśli mam ochotę ( a z reguły mam :D) pozwalam sobie na coś słodkiego, np. kawałek domowego ciasta i jakiś obiad poza domem (lub bardziej kaloryczny obiad domowy)

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: ze względu na koronawirusa zrezygnowałam z siłowni, mam w domu sporo sprzętu (drążek, TRX, bosu, sztanga, sztangielki, piłka i trochę obciążeń, gumy), więc mogę poćwiczyć u siebie; dodatkowo mieszkam zaraz przy lesie i blisko basenu, więc spacery i pływanie też będę uskuteczniać.

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - zaczynam się lepiej czuć i powoli wracam do treningu
Utworzyłam plan A/B w domu i poprosiłam o sprawdzenie zaprzyjaźnioną trenerkę, czekam na jej uwagi

ZDJĘCIA
Zdjęć na razie nie planuję, może jakieś w ubraniu, ale wybaczcie - golizną na razie świecić nie będę :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 55016
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Mieliśmy kiedyś tutaj blue_hope i aż sprawdzałam czy wiek się zgadza, ale nie :P

Witamy na pokładzie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 17 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1643
Marta, Paula - witam serdecznie

12.10 (poniedziałek)
Aktywność - tylko spacer z kijkami, łącznie 20 tys kroków, mierzę telefonem, ciekawa jestem ile nabijam dodatkowo w domu, ale bez zegarka tego nie sprawdzę, może mikołaj przyniesie

Po około 7 km spacerze z kijkami poszłam do piekarni po bułkę na drugie śniadanie. Już w środku zaczęło mi się robić słabo, mroczki przed oczami, na szczęście szybko wyszłam na świeże powietrze, ściągnęłam tę durną maskę i po kilku minutach spokojnego oddychania zjadłam piętkę chleba :D i wróciłam powoli do domu. Po tym incydencie oblały mnie zimne poty, resztę przedpołudnia spędziłam pod kocem i z ciepłą herbatą, nie ugotowałam obiadu i zamówiliśmy hindusa na wynos

Miska
kasza jaglana, skyr, banan, masło migdałowe
duża bułka: połowa z pastą z suszonych pomidorów i rukolą, druga połowa z masłem i miodem (nie jest to typowy posiłek, mam na myśli tę drugą połowę, ale po incydencie sprzed piekarni potrzebowałam solidnej porcji energii żeby dojść do siebie :D)
butter chicken od hindusa, jabłko
pieczona dynia z boczkiem i suszonymi pomidorami, kawałek twarogu (boczek zjadł mi syn, ale to akurat bardzo dobrze, bo staram się ograniczać tłuszcze zwierzęce) - ogólnie to połączenie dynia+suszone pomidory w oleju+ boczek lub w wersji fit pierś z indyka i do tego kromka razowego chleba lub makaron pełnoziarnisty - baaaardzo polecam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 17 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1643
13.10 wtorek, 14.10 środa
Syn z katarem, więc spędziliśmy dwa dni razem. Pierwszy całkowicie w domu, wyszłam tylko na krótkie zakupy, cały dzień lało bez przerwy. Drugiego dnia około 6 tys kroków, za mało, ale nie było na więcej możliwości.

15.10 czwartek
Z samego rana badania krwi, wszystko w normie oprócz jednego wyniku, skonsultowałam z lekarzem podczas teleporady (cudowny covidowy wynalazek), ale nie jestem do końca przekonana. W poniedziałek mam USG genetyczne, więc podpytam lekarza jeszcze raz.

Jedzenie mi się trochę rozjechało przez to badanie, wpadła moja cotygodniowa rozpusta słodyczowa - tym razem był to rogal marciński (smakował jeszcze lepiej po pobieraniu krwi - wiem, wiem, że to bomba kaloryczna, ale jakże smaczna. Ja na te rogale czekam cały rok

Wczoraj rano odebrałam też z paczkomatu mój wyczekiwany strój kąpielowy i już widziałam się oczami wyobraźni jak się pluskam w basenie, a tu klops - zamknęli wszystko. Troszkę się zdenerwowałam, ładnie to ujmując.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12195 Napisanych postów 22041 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627636
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 17 Wiek 36 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1643
Ledwo co człowiek poczuł się lepiej, a tu takie kłody pod nogi. Paatik legginsy to możesz przynajmniej w domu założyć, a ja co najwyżej w 100 cm wannie się popluskam :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
a ja miałam właśnie kupować strój, łyżwy i legginsy
a, że jest jak jest to z tej okazji kupię sobie chyba wełniany płaszcz na jesienne spacery


Zmieniony przez - Nene87 w dniu 2020-10-16 14:13:59
1

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1990 Napisanych postów 5138 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72466
Ja chodziłam na basen w czasie ciąży 3 razy w tygodniu, 2 razy na samo pływanie liniowe i raz na zajęcia dla ciężarówek, ot takie radosne pluskanie w wodzie
1

xxx

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12195 Napisanych postów 22041 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627636
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1727 Napisanych postów 2707 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241162
O, powodzenia :) też niedawno byłam w tym stanie także poobserwuje :):
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co do cholery z tymi nogami

Następny temat

Most, mostek, a może wiadukt lub kładka?

WHEY premium