SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie mogę przytyć! HELP!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3601

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 67
Witam!

Mam 17 lat, 168 cm wzostu, i ważę 53 kg...
Uprawiam kolarstwo szosowe (1,5 godziny dziennie 30km, z 3 min. przerwami co pół godziny), tak wygląda mój dzienny posiłek: śniadanie; omlet z 4 jajek lub jajecznica albo chleb z masłem ,szynką, serem, OBIAD: rosół, schabowy z ziemniakami, lub pizza, KOLACJA; 5 -7 kromek chleba z pasztetem drobiowym lub serem żółtym. Piję 5l wody dziennie.
Mam problem, ponieważ za każdym razem gdy się najem, szybko spalam podczas treningu: nigdy nie udało mi się ważyć więcej niż 55 kg (nawet gdy powstrzymywałem się od ćwiczeń). Lubię jeść ale mój organizm nie przyjmuje dużych porcji jedzenia i picia. Mam zbyt szybki metabolizm, i nie wiem co zrobić, co jeść aby przytyć. Mogę ćwiczyć np. co 3/4 dni. Proszę o pomoc! Bardzo chciałbym przybrać na masie.

Cała harmonia tego świata składa się z elementów sprzecznych... >Seneka Młodszy<

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 67
Wielkie dzięki wszystkim za wszystko :)

Myślę że z treningiem nie bd problemu, co do jazdy na rowerze to wpadłem w treningową rutynę. Teraz tylko trening na siłowni...

Cała harmonia tego świata składa się z elementów sprzecznych... >Seneka Młodszy<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 234 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3681
Przy takiej aktywności fizycznej z taką "dietą" nie dziwota, że waga stoi... Oblicz własne zapotrzebowanie kcal, ułóż dietę, przedstaw ją później w tym dziale do zweryfikowania. Z dobrą dietą każdy może przytyć!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3860
musisz zaczac jesc czesciej mniejsze porcje pozywienia, przy 3 posilkach w ciagu dnia nie przybierzesz na masie chocbys calymi dniami siedzial przed kompem

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 625
MOIM ZDANIEM kolarstwo kloci sie troche z lapaniem masy... ale nie jest niemozliwe polaczenie jednego z drugim. Z tego co piszesz to na pewno musisz zmienic diete, przede wszystkim wiecej weglowodanow... Jezdzisz duzo na rowerze wiec duzo spalasz a do lapania masy potrzebny jest dodatni bilans kaloryczny. Proponuje poszukac sposobu wyliczania ilosci potrzebnych kcal i na podstawie tego sprobowac ulozyc bardziej sensowna diete... Co do tego cwiczenia to dobrze zrozumialem...? Mozesz chodzic na silownie co 3-4 dni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 620 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17140
Słuchaj musisz zobaczyć diete kolarzy oni sporzywają ok 6000 kalorii ale ci powinno wystarczyc 4500 wiec luknij w google.

Trening czyni Mistrza!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 392 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3045
Ja tu czegos nie rozumiem. Jesz pizze, kanapki z szynka i serem. Rosol i schabiszczaka i Ty chcesz miec mase? Do tego 3 posilki dziennie i potezne cwiczenia aorebowe w postaci rowerka? Jak przestaniesz jezdzic rowerem to zobaczysz jak ladnie bedziesz przybieral na masie przy takim odzywianiu, w szczegolnosci w okolicach brzucha ;] Poczytaj o dietach, zapotrzebowaniu kalorycznym i podwieszone tematy. Pozniej pytaj co jest nie tak.

Bosz.

MMA, MT i piwo ze Spiża
Chleb ze szmalcem ktory dodaja juz niekoniecznie.. Dietka :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 963 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3860
pabloc10

zartujesz sobie? 4500 kcal? w tym momencie pewnie spozywa kolo 2000-2500..


mati23baz

aha no i.. wybij sobie z glowy rosolki i pizze, z czego organizm ma budowac miesnie? z bialego pieczywa, ktore nie ma zadnych wartosci odzywczych poza ciezkostrawnymi weglowodanami? z rosolku? zainteresuj sie zdrowa zywnoscia
jako zrodlo weglowodanow zpozywaj kasze/ryze/ziamniaki, płatki owsiane
jako bialko- mieso/ryby/jaja/mleko
tluszcze - oliwa z oliwek/orzechy
jedz okolo 5-7 razy dziennie, zamiast 3 duzych posilkow zjedz 6 mniejszych..

Through every dark night, theres a bright day after that.
So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it. /2pac

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 67
Z tego co czytałem i liczyłem to BMR wyszło mi 1500 kcal...

It-10: Pytałeś czy mogę chodzić co 3-4 dni na siłownię.. mogę... A czy zamiast rowerka mogę biegać?

Drelka: Dzięki za wyczerpującą poradę :)

Cała harmonia tego świata składa się z elementów sprzecznych... >Seneka Młodszy<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 625
Mozesz jezdzic, mozesz biegac... Nie chodzi nam o forme aktywnosci fizycznej tylko o sam fakt ze duzo sie ruszasz a co za tym idzie duzo spalasz. Bedziesz musial uwzglednic to w diecie. No i jezeli chodzi o lapanie masy to wypadaloby ze 3 razy w tygodniu na silownie pojsc...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 67
Czy pomoglibyście mi ułożyć jakąś "sensowną" dietę? nie bardzo wiem od czego zacząć

Cała harmonia tego świata składa się z elementów sprzecznych... >Seneka Młodszy<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 625
Drelka juz bardzo dobrze wspomnial o jedzeniu. Latwiej bedzie ci znalezc jakas gotowa diete. Jest ich na prawde cale mnustwo na forum. Jak juz ci jakas podpasuje to wklejaj. Poczytamy, pomyslimy, pomozemy...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

99,5

Następny temat

Dieta dla kumpla - EKTOMORFIK

WHEY premium