SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Najlepsza Droga Treningowa...ACT>FBW> ?....

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2685

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 423 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3074
Witajcie,

Na początek, króciutko o sobie:

Wiek: 18lat
Wzrost:180cm
Waga:62kg
Staż: Po ACT(4tyg),FBW(6tyg).
Aktywność: Ju-Jitsu 2x w tyg.

Cel: Beztłuszczowa,jak najlepszej jakości masa mieśniowa(siłą).

Suplementacja: brak ostrej suplementacji, tylko
lekka:omega-3,vitaminki,l-glutamina,carbo.

Dieta:staralem sie przestrzegac, teraz ostro się za to wezmę...

Typ budowy: Ektomorfik

Przeciwwskazania lekarskie:brak

Słuchajcie, skończyłem ACT, a ostatnio ćwiczyłem FBW 6tygodni(ściągniętym z sfd, autorstwa riona bodajże)

Jak na te 6 tyg. średnio przestrzegana dietke, to jestem ogólnie w miarę zadowolony, poszło mi 2kg wagi(nie stosowalem zadnej odżywki) oraz troszke siły (poprawiłem rekord wycisku o 5kg)

Teraz natomiast trwa mój 2 tydzień przerwy przed kolejnym cyklem, który staram się bardzo dokładnie opracować i przygotować

Zatem mam prośbę o 2 rady na temat tego :

1. Jaki rodzaj planu wybrać, aby ćwiczyć dalej? FBW-zmienić tylko ćwiczenia(np. z priorytetem na wyciskanie co by mi odpowiadało)
czy może SPLIT-też by mi odpowiadało ze względu na to, że ćwiczę w domu i to przekładanie obciążenia i sztang jest nie za miłe...mieszkam w bloku.

2.Trochę się oczytałem na forum i NIE planuje brać kreatyny, ani nic pochodnego przez przynajmniej 1 rok trenowania...nie chcę po prostu blokować naturalnej siły, o karierze w wyciskaniu nie marze ale zawsze satysfakcja będzie że bez krety dobre wyniki są

I teraz mam dylemat, chcę jak poprzednio zakupić: OMEGA-3, VitaminPlus Olimpu, i odżywkę białkową(przyda się przy brakach w diecie, szkole) i tutaj właśnie mam pytanie:

-Czy lepiej byłoby kupić jakiś bulk? Np. Top Mass lub Profi Whey Mass lub coś innego, gdzie już mam aminokwasy czy może np.Gb6000 i dokupić anabolic amino 5500 olimpu gdzie mam wszystkie aminki?

I to tyle.... chce jak najdlużej cieszyć sie naturalna sila, i czystym mięćniem, prosiłbym o jakieś cenne odpowiedzi na pytanka...

Pozdrawiam

... Vivere militare est ...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 338 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3847
dwa tygodnie regenerki to może trochę za długo... jesteś początkującym i szybciej odpoczywasz, no ale do rzeczy... moim skromnym zdaniem mógłbyś spróbować zmodyfikowanego treningu FBW 15-10-5, który doskonale działa zarówno na wytrzymałość, masę jak i siłę. konieczność przekładania ciężarów... no cóż... na temat odżywek się nie wypowiadam bo jest tego tak dużo na rynku, że ciężko doradzać jeżeli się nie sprawdziło na sobie. tutaj masz link do 15-10-5
https://www.sfd.pl/METODA_15_10_5_:_ALTERNATYWNE_ZESTAWY_FBW-t307722.html 

you were born small and weak... but you have not stay that way...

pozdrawiam nocti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 423 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3074
Fajnie, dzięki. Na pewno wezmę ten plan pod uwagę

Co do przekładania ciężarów... to heh, nie jest to mega uciążliwe-ba normalna sprawa, chodzi mi tylko oto, że lubie jak coś mam "posegregowane" czyli split by byl ok, ale najwazniejsze sa efekty nie kaprysy

Czekam na dalsze odpowiedzi.
Pzdr

... Vivere militare est ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 423 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3074
Pomoże ktoś jeszcze ?....

... Vivere militare est ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
DIETA, DIETA, DIETA, DIETA, DIETA!!!
Trening
: 5x5 (A: przysiad, wycisk pion, martwy; B: przysiad, wycisk płasko, inverted rows), progresja ciężaru co trening
Odżywki: jakieś WPC

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 423 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3074
OKej.

Mógłbyś coś więcej o samym treningu napisać, tym 5x5? Poszukam na sfd ale jak Ty byś ten trening dla mnie widział, bo podałeś ogólnie ćwiczenia...

Dietke oczywiście układam

Co do suplementacji to jedynie gb6000 +vitaminki+omega3 , albo WPC 80 od biedy i braku kasy...

... Vivere militare est ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Masz podaną kolejność, zasady 5x5 są tutaj:

[stronglifts.com/stronglifts-5x5-beginner-strength-training-program/]
[http://www.geocities.com/elitemadcow1/5x5_Program/Linear_5x5.htm]
[startingstrength.wikia.com/wiki/The_Starting_Strength_Novice/Beginner_Programs]

Jest też gdzieś artykuł Iversona tutaj.

Zamiast GB lepiej kup WPC i dodawaj płatków owsianych.

Zmieniony przez - radosuaf w dniu 2008-11-29 20:46:19

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 423 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3074
OKi, thx.

Myślałem, że lepszy bedzie taki gainer, z tego względu że potrzeba węglowodanów.... osobie z takim metabolizmem jak ja, a i tak dziennie nie jestem w stanie przyswoić więcej niz 50g białąk, zresztą jak każdy człowiek

... Vivere militare est ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Najlepsze węglowodany to te, które masz w jedzeniu. Nie w proszku.

Pozdro.

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2448
5x5 to bardzo ciężki trening nieodpowiedni dla autora.

http://www.youtube.com/watch?v=zl6hT1ZsJO8 
Nasze Evolution Of Dance

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Dla 18-latka? Niby dlaczego?

Półmaraton w 1:57:11! :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

biceps a zmeczenie

Następny temat

marek/blog/rzeźba i masa

WHEY premium