SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa, masa, masa - i sie fatu nazbierało. Wycika do końca roku!!!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4371

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 3119 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 69532
Teraz się nadaje ?

Biceps;
1.Uginanie przedramion z gryfem łamanym stojąc 3s x 8-13
2.Uginanie przedramion stojąc z hantelkami 3s x 8-12
3.Modlitewnik z gryfem 3s x 8-12
4.Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie 1s x 8-12

Triceps;
1.Ściąganie drążka nachwytem 3s x 8-16
2.Wyciskanie wąska 3s x 8-16
3.Pompki w podporze tyłem 3s x ile moge

Wtorek
Plecy + Nogi

Plecy;
1.Przyciąganie linki dolnego wyciągu w siadzie 4s x 8-16
2.Ściąganie drążka do klatki nachwytem 4s x 8-16
3.Podciąganie hantelki w opadzie tułowia jednorącz 4s x 8-16
4.Podciąganie się szeroko 4s x ile moge

Nogi;
Przysiady ze sztangą 4s x 8-16
2.Prostowanie nóg na maszynie 4s x 8-16
3.Przysiady wykroczne 4s x 8-16
4.Uginanie nóg w leżeniu 4s x 8-16
5.Ośle wsparcia na łydkach 4s x 25-50

Czwartek
Barki
1.Wyciskanie hantli z przed klatki 4s x 8-16
2.Unoszenie hantli przodem 4s x 8-16
3.Unoszenie drążka bramy boczne 4s x 8-16
4.podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 4s 8-16
5.Kaptury ze sztangą 4s x 16-25
6.Kaptury hantlami 4s x 16-25

Piątek;
klatka
1.Wyciskanie w skosie 4s x 8-16
2.Wyciskanie na płaskiej 4s x 8-16
3.Przenoszenie hantli w leżeniu w poprzek ławki 4s x 8-16
4.Krzyżowanie linek bramy w staniu 4s x 8-16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 3119 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 69532


dzisiejsza micha, 3jajka i jeden cały pomidor;
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 3119 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 69532


posiłek nr2. chleb razowy + szynka z indyka + ogórek konserwowany + troche ketchupu do smaku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 168 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3220
Witka, ja jestem początkujący więc się nie znam za bardzo i mam do Ciebie kilka pytań. Czy ćwiczenie bica na redukcji coś daje? Czy to tylko "ładowanie psychy" bo w sumie to mały mięsień jest, mi trochę szkoda na niego czasu i wole poćwiczyć łydy zamiast bica.

Dajesz rade zrobic Przysiady ze sztangą 4s x 8-16 i Prostowanie nóg na maszynie 4s x 8-16 na jednym treningu? Ja po przysiadach mam duże kłopoty. Czy może "dojeżdżasz" mięśnie na koniec?

Poza tym fajną masz siłownie :)

jeszcze jedno mi się przypomniało 4.Uginanie nadgarstków podchwytem w siadzie 1s x 8-12 dasz to radę robić (i podciąganie) po kontuzji nadgarstka? nie lepiej na jakiś czas go zostawić w spokoju aż się zregeneruje?

Zmieniony przez - Jaqu w dniu 2010-09-23 12:09:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 3119 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 69532
1.Jasne że ma sens, biceps przy dobrym treningu rośnie nawet na redukcji.(znaczy u mnie mięsień powinien rosnąc a obwód maleć bo pale tłuszcz.)
2.Jasne, na przysiady 1s - 40kg 2s- 47kg 3s - 50kg 4s - 55kg a na prostowanie potem 1s - 20kg 2s - 25kg 3s- 30kg 4s - 40kg
ja już na koniec mam tak dojechane mięśnie że chodzić nie moge
3.Dzięki
4.to się okaże jak mi ściągną gips, możliwe ze nie dam rady, nie jestem w stani ci teraz odpowiedzieć, przed kontuzją zrobiłem ten plan przez 1 tydzień i było ok, a po kontuzji to się zobaczy ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dawaj mosto dawaj! bede zagladal.Mam w sumie podobny problem...ale powiedzmy ze nie az taki duzy jak Ty.Przybralo mi sie w ostatnim czasie z 5-7kg fatu podczas robienia masy...No ale i tak jest koniec lata to nie przejmuje sie tym za bardzo.
Trzymam kciuki byku! Dawaj dawaj i sie nie poddawaj
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 240 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3266
hej

Czytam i aż mi się wierzyć nie chce.
Masz 15 lat i 4 cykle na kreatynie za sobą?! Od 13tego roku życia robisz masę?

Nie za wcześnie to wszystko?

Może jestem zbytnim konserwatystą, ale uważam ze powinieneś w swoim stanie wziąć się poważnie za aeroby - marszobiegi, biegi (bieg na 2 kilometry to nie jest żaden bieg, tylko rozgrzewkowa przebieżka), rower i trening FBW najlepiej z wolnymi cięzarami (a nie na maszynach)

Jeśli ciężko ci idzie FBW to tym bardziej go rób.
Nikt nie mówił że będzie łatwo.

A splita zostaw do czasu, aż będzie dało się zobaczyć na tobie jakieś mięśnie.

Osobiście jestem przeciwnikiem robienia ćwiczeń na czczo - są one z koniecznosci mniej intensywne niż ćwiczenia wykonywane po dostarczeniu choćby odrobinki energii w postaci węglowodanów. Dodatkowo, jako ze poziom glikogenu mięśniowego i glukozy po nocnym odpoczynku są dość niskie, twój organizm będzie czerpał więcej energii, niż zazwyczaj, z białek - wiec spalisz własne mięśnie - a nie o to ci chyba chodzi?

Robienie biceps+triceps jednego dnia może jest celowe u wysokiej klasy bodybuilderów, ale na pewno nie w twoim przypadku.

Na diecie się nie znam, więc sie nie wypowiadam

Pozdrawiam i życzę wytrwałości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1257 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12695
jak chcesz zgubic smalec a niestracic miesnia to zacznij od dobrej diety
aeroby zeby spalac tluszcz a nie cukry w miesniach to musza byc o niskiej intensywnosci wiec nie biegi tylko szybki marsz lub rowerek stacjonarny,
tak z grobsza tylko zerknolem bo niemam teraz czasu ale to sa podstawy by gubic tluszcz a nie miesien, trening to ci pomoga bardziej ci ktorzy sie na tym dobrze znaja ja nawet teraz nieprzegladalem treninu tylko zerknelem na diete z pierwszej strony

pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 3119 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 69532


Dzisiejszy obiadek;


El mihu ok, poczytam na temat fbw, wieczorem dam znać co ułożyłem.W dziale odżywianie s.m.p.a powiedział mi że jak na mój wiek to starczy 10 wskazówek, a dieta jest ok tylko dołożyć warzywa.A o aerobach jeszcze pomyśle jak ich zmienić ;] To sie zgadza od 13 roku robie mase, a od 5 lat ćwicze, gdy zaczynałem masować w wieku 13lat to ważyłem 45kg !

Zmieniony przez - Mosto w dniu 2010-09-23 14:18:36

Zmieniony przez - Mosto w dniu 2010-09-23 14:19:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 168 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3220
Ja mam ciężar 60 - 75 kg (4sx10) przy siadzie i jak chciałem robić prostowanie to nie mogłem
Powodzenia w zrzucaniu sadełka
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Małe Pytanko

Następny temat

Plan na mase FBW/ocena

forma lato