SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mam 17 lat i chcę się "wymiśkowac".

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6096

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki. To bardzo pozytywne. I tak się pokłóciłem ze znajomymi i przyjaciółmi wiec nie będę tracił na nich czasu. Mam pytanie. Może jest głupie ale proszę odpowiedź. Czy jak sie ćwiczy to chodzi o to żeby mięśnie pracowały a człowiek prawie padał ze zmęczenia czy można tez coś przed ćwiczeniami zażyć i zużyć tyle samo energii na ćwiczenia tylko się tak nie męczyć podczas ich?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1840 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 73449
moze nie odpowiem ci na twoje pytanie tak jakbys chcial, ale powiem ci, zeby dobrze wygladac to trzeba sie czasami zmeczyc, innej rady nie ma, gdyby to bylo takie proste i bezbolesne to wszyscy byliby mistrzami Trenuj ciezko, dobrze sie odzywiaj to po jakims czasie z duma sobie powiesz, ze osiagnales swoj cel A teraz zajrzyj do dzialu trening i odzywianie i poczytaj ciekawsze arty (w podwieszonych postach jest wiekszosc), wiedzy nigdy za wiele ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Właśnie ja bardzo chcę uzyskać fajne efekty. Miejsce w pokoju mam. Znam kogoś kto ma a nie używa takiej wielkiej walizy z hantlami i innymi rzeczami. Na początek byłoby to świetne. Ja kiedyś miałem siłę, ale coś mi odbiło i nosiłem ciężkie rzeczy na warsztacie, nawet siłowałem sie z silnikiem z malucha ale sie skończyło tak że nogę skrzywiłem i zaczęły sie bóle pleców. Ale minęło po paru latach. Więc do roboty!!! ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 83
powodzenia:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1560 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32580
"Czy jak sie ćwiczy to chodzi o to żeby mięśnie pracowały a człowiek prawie padał ze zmęczenia czy można tez coś przed ćwiczeniami zażyć i zużyć tyle samo energii na ćwiczenia tylko się tak nie męczyć podczas ich?"

Chyba mogę Ci odpowiedzieć na Twoje pytanie: nie, nie można zrobić czegoś takiego. Nośnikiem energii w mieśniach jest ATP, którego nasze mięśnie mogą przyjąć określoną ilość (np kretka powiększa tę max objętość). I jest on spalany w trakcie ćwiczeń (mocne uproszczenie). I dopiero po treningu jest on uzupełniany, na co potrzeba czasu, nie możesz na zapas przed treningiem zwiększyć rezerw energetycznych organizmu. I nie piszę tu o kuracjach tlenowych bynajmniej...;))
Jesli chcesz się jakoś "pobudzić do treningu" to mocną kawę proponuję..choć w okresie budowania masy i brania krety jest niewskazana...A ja jej pije zdecydowanie za dużo, stąd pewnie mizerne ostatnio postępy...;)
pzdr
Avic

"Jeśli wrogowie cię chwalą, musiałeś popełnić błąd"
August Bebel

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 126 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3902
lepiej jest dostarczyć potrzebnych składników po treningu niż przed.... jedz często, jakieś 4-5 posiłków dziennie. piszesz że kumpel poleca Ci odzywke białkową... tylko że gdy bedziesz brał białko a nie ćwiczył to nic Ci z tego bo nadmiar białka jest wydalany wraz z moczem... jezeli chodzi o połączenie ćwiczeń, szkoły i dziewczyny i czegokolwiek jeszcze to uwierz mi że można... Też mam 17lat, ucze sie w technikum ekonomicznym, lekcje mam codziennie od 7:20 do 15:20, o 16:00 wychodzę na trening (trenuje boks), wracam ok. 18:30, ucze się tyle ile trzeba i później ćwicze... niestety jak ktoś wyżej napisał trzeba sobie ustalić priorytety i nie można mieć wszystkiego... to kosztuje wiele wyrzeczeń ale myśle że warto:) jak chcesz, moge umieścić tutaj swój plan jak trenuje:) Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6515 Napisanych postów 62310 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777726
Priorytety są najwazniejsze

Jednak polemizowałbym z tym posiłkiem przed treningowym oba są najważniejsze często posiłek przed treningowy decyduje o jakości treningowego
słaby posiłek = brak siły na treningu

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 126 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3902
no wiadomo... ale widać w profilu że mało czytał chłopak, więc raczej chciałem mu przekazać info że lepiej zjeść coś po treningu niż obżerać się przed treningiem... wiadomo organizm zużywa wtedy energię na trawienie pokarmu i cięzki wysiłek fizyczny nie jest wskazany.... Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zachorowałem . Jak tylko wyzdrowieje to zabieram sie ponownie do roboty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2146 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 68380
lepiej jest dostarczyć potrzebnych składników po treningu niż przed.

gowno prawda.

'NieMamyFortec,krajNaszNaWszystkieStronyOtwarty
NieMożeByćInaczejZasłoniony,TylkoPiersiamiObywatelow!'

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

hst nosze sie z zamiarem, pytania i watpliwosci

Następny temat

klatka

WHEY premium