SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Maja_82/ Don't loose faith, lose weight, czyli optymistycznie w stronę redukcji

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1842

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 313
Witam serdecznie,
nazywam się Magdalena, mieszkam w Czechach, uczę w szkole muzycznej i prowadzę nieregularny tryb życia.
Od "zawsze" byłam okrąglejsza, babcie dokarmiały, kilogramy rosły a ja więcej ćwiczyłam na fortepianie niż na sali gimnastycznej. Kondycja poprawiła mi się znacznie w czasach liceum - obowiązkowy basen i taniec towarzyski, zamiast typowego w-f'u, który był moją odwieczną zmorą - ryzyko kontuzji i koniec kariery artystycznej... Potem było już tylko gorzej??
Jak dotąd nie udało mi się zejść poniżej 70 kg, które obecnie stawiam sobie za cel. Chciałabym poprawić swoją sylwetkę, stan cery oraz ogólne samopoczucie - czasami brakuje mi energii i ładuję się kawą za kawą.

Wiek : 30
Waga : 75
Wzrost : 171
Obwód w biuście(1) : 100
Obwód pod biustem : 84
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 79
Obwód na wysokości pępka : 81
Obwód bioder (3): 104
Obwód uda w najszerszym miejscu: 66
Obwód łydki : 41
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : również brzuch, natomiast uda i łydki są na razie nie do ruszenia
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często): od dziecka w-f sprawiał mi trudności, lekka atletyka to nie moja para kaloszy, ale na basenie czuję się jak ryba w wodzie. Swego czasu chodziłam na:
1. pilates - efekty były zadowalające, ale nie schudłam jakoś wyraźnie;
2. jogę - byłam fajnie rozciągnięta i odprężona, ale znowu bez specjalnego spadku wagi
3. od lutego 2013 "chodzę" na siłownię - dopiero poznaję typy ćwiczeń i uczę się techniki
Co lubisz jeść na śniadanie: zimą ciepłą owsiankę, latem owoce
Co lubisz jeść na obiad : warzywa, sałatki, od czasu do czasu mięso
Co jako przekąskę : przepadam za Snickersem
Co jako deser : jak wyżej, kawa z mlekiem
czy regularnie miesiączkujesz: na chwilę obecną tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: NuvaRing
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: basen, siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : jakieś 10 lat temu jedno opakowanie na spalanie tłuszczu, już nawet nie pamiętam co to było
Stosowane wcześniej diety : na 1 roku studiów kopenhaska, ale nie pamiętam czy wytrwałam; potem liznęłam South beach, jakieś diety niełączenia; ciągle coś próbowałam wcielić w życie, ale efekty były marne. Rozregulowałam sobie metabolizm i tylko to udało mi się osiągnąć ;( Od kilku miesięcy staram się ćwiczyć w domu z nagraniami, ale znowu bez efektów, no może poza faktem, ze podniosło mi się ciśnienie i puls, który był jak u nieboszczyka. Także postanowiłam pójść o krok dalej i prowadzić dzienniczek i stopniowo eliminować niezdrowe produkty. Na dzień dzisiejszy okazało się, że spożywałam około 1500 kcal, przy czym miałam bardzo niski poziom białka w diecie. Także zamiast budować - spalałam mięśnie a tłuszczyk jak był tak jest.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 313
@LukaszK: od niedawna jem codziennie marchewkę oraz przyjmuję wit. D. Póki co cudów nie ma, ale jakby mniej ognisk zapalnych. No i nawilżam się
Dziękuję za odwiedziny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Ooo mieszkałam w Czechach prawie 10 lat z samego sentymentu do kraju powiadomki on przydałaby się jeszcze Twoje zdjęcia i zrzut miski z potreningu.pl żeby zobaczyć jak jesz, żeby Szefowe mogły Ci doradzić :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 649 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12356
Powodzenia życzę Maja
Wklej miskę i zdjęcia jak radzi Evel, szefowe doradzą z rozkładem.
Trzymam kciuki i będę podglądać!

PS. Do Nohavicy mam sentyment duży, czasem koncertuje w Krakowie

Zmieniony przez - Danones w dniu 2013-02-09 23:39:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 313
Ahoj Ladies!! dziękuję za odwiedziny i ciepłe przyjęcie Mam nadzieję, że więcej czasu będę spędzać na siłowni niż na forum :D Muszę przyznać, że podczytuję forum już od dawna, ale dopiero w lutym się zarejestrowałam i teraz czas na kolejny krok - jadłospis. Wraz z moim Milackem spróbowaliśmy ustalić zarys "miski" - stąd też pojawia się u mnie WHEY - nie jestem w stanie jeść mięso do 3 posiłków, bliżej mi do wegetarianizmu niż diety praczłowieka Zauważyłam pewne niedociągnięcia w kalkulatorze posiłków - jak jem połowę twarogu, gramatura białek się nie zmienia... Dziwne... Ponadto nie mam wagi kuchennej i niektóre wartości nie będą się zgadzać, podałam je "pi razy drzwi".

W dzień treningowy po ćwiczeniu będzie 80g Whey'a z mlekiem zamiast wody. Z innych używek - jedynie witaminy C i B-komplex oraz Cynk i omega-3.
Treningi planuję 3 razy w tygodniu.

Co do wczorajszej miski - wstałam późno po całym tygodniu i trochę się nie wyrabiałam na zakrętach z jedzeniem.
Moje jedzonko będzie monotonne, ponieważ nie mam czasu na codzienne pichcenie w kuchni. Wolę proste jedzenie a na fikuśne żarełko zajdę raczej do restauracji




Zmieniony przez - Maja_82 w dniu 2013-02-10 09:05:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1693 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 32707
Hiiiiiiiiiiii!!

Najważniejsza rzecz, to wrzuć zdjęcia - moderatorki na pewno wtedy pomogą!

Przekąska?? Wszystkie posiłki muszą być pełnowartościowe - Węgle, Tłuszcz, Białko
Tylko kolacja - tłuszcz+białko
Poczytaj Co jedzą Lejdis - najważniejsza lektura dla lejdisek

Dużo za dużo nabiału! max 150g!!

Jak musisz Whey'a do ogranicz go do jednej porcji - 60g to dość sporo na moje oko!
Białko ponad 200g duzooooooooo za duzooooooooo
a za to za mało tłuszczu
Nie wyrzucaj zółtek

Chleb - najlepiej własnej roboty - na zakwasie! Przepis znajduje się Lady w kuchni, czyli nasze babskie przepisy W takim ze sklepu nie wiesz co jest, a jak wiesz, to nie jest to zdrowe!

Warzyw nie wliczamy - parę wyjątków w Co jedzą lejdis!! Inna sprawa, jak moderatorki powiedzą że masz wliczać wszystkie warzywa!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
A Ty tą wagę odżywki podajesz już po zrobieniu? sam proszek liczymy a miarka to zazwyczaj ok. 15g. I jak wyżej Mali napisała - tłuszczu trochę mało. Teraz jeszcze zdjęcia wrzuć, będzie łatwiej MĄDRYM ocenić jakie są u Ciebie priorytety, co by nie zaszkodzić a pomóc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 313
@Mali: tak układałam rozpis, aby białka było około 150 g, niestety powyższy "kalkulator" oszukuje - jeżeli w 250 g twarogu jest ok 25 g białka to jakim cudem w 125 g twarogu nadal jest 25 g białka?? Moja "przekąska" zawiera przykładowo: marchew + jabłko+cynamon+sok z cytryny+oliwa a na dokładkę pół twarogu
Co do tłuszczy, to zapomniałam napisać, że dodaję max. 3 łyżeczki oliwy w ciągu dnia do różnych posiłków. Ach... jakie to pracochłonne.

Co do chleba zgłębiam ten topic, bo jednak to co jest dostępne w marketach woła o pomstę do nieba !

Zdjęcia sylwetki... noooo ... będą, ale potrzebuję żywego statywu i nie ukrywam, że się strasznie wstydzę, więc proszę o cierpliwość :)

Dziękuję za odwiedziny, jadłospis będę korygować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 313
@eveline: zanim zaczęłam układać zdrowy jadłospis, wrzuciłam swój ówczesny w kalkulatorze i mi wyszło, że dziennie jadłam 50 g białka :( dlatego teraz mam 2x dziennie whey'a.
Teraz jestem jeszcze bardziej skołowana niż dotychczas...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Generalnie zasada jest taka, że jak się "uczymy jeść" to unikamy proszków, szukamy bwt w jedzonku i najlepiej jak najlepszej jakości. Proszek dokładamy wtedy jeśli naprawdę, ale naprawdę nie mamy czym dobić. Na tym etapie, na którym jest tu większość dziewczyn, nie ma potrzeby suplementowania. Można, ale nie jest to konieczność. Szukaj mięska, strączków, jajek, nabiał sporadycznie. Myślę, że ta odżywka rano jest zbędna - zacznij dzień od normalnego śniadania - takie jest moje skromne zdanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
Martwisz się, że nie dasz rady wyrobić białka, a tymczasem masz go ponad 200g. Na start dostaniesz zapewne 120-130g.
Wklej zdjęcia, to Moderatorki ustalą Ci rozkład. Tylko koniecznie cała sylwetka z widocznymi stopami. Przód, bok, tył, bez spinania się.

Zmieniony przez - shrimp2 w dniu 2013-02-10 12:53:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Takie ilości białka u kobiety, a zwłaszcza taiej, która nie ma nic wspólnego z zaawansowaną kulturystyką, kończą się ŹLE, a często tych negatywnych zmian nie da się już odwrócić.

Wheya ciśniesz więcej niż 100-kilowy kulturysta.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

deja vu - redukcja

Następny temat

obwody spadają, waga ani drgnie - szybkie pytanie :)

WHEY premium