SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MC, drążek i przysiady = MASA ???

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2510

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 127 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1570
Witam.
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 19

Waga : 70

Wzrost : 190

Cel treningowy : masa

Staż treningowy na słowni : 7 tygodni

Uprawiane inne sporty : trochę pływanie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : atlas,ławeczka,hantle 2x20kg,drążek, sztanga

Dieta : staram się

Przeciwskaznania medyczne : nie

Wyczytałem tutaj https://www.sfd.pl/SEEEZON_-_opracowanie_najczęściej_zadawanych_pytań_dot._supli_i_treningu_by__knife_-t421024.html  (thanks borat za linka) że MC, drążek i przysiady są najlepszymi ćwiczeniami na masę. Co wy na to jak bym np przez dwa lata ćwiczył tylko te ćwiczenia oczywiście plus dobra dieta żeby nabrać masy a później robić rzeźbę ?

Jeśli napisałem coś śmiesznego to prosze nie wyśmiewajcie mnie bo ja jestem kompletnym laikiem. Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 127 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1570
Wielkie dzięki wszystkim nie miałem pojęcia że dostanę aż tyle odpowiedzi :)
Teraz już więcej wiem na czym to wszystko polega. Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 166 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1579
przez 2 lata chcesz robi TYLKO te 3 cwiczenia??? Poczytaj troche o treningu. Tyle w temacie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 162 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5313
najlepszymi ćwiczeniami na masę są ćwiczenia złożone w których wkład wchodzą właśnie te ćwiczenia ale nie możesz tylko wykonywać tych 3 ćwiczeń.

Bartek
No Pain No Gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
Mam taki sam wzrost jak Twój, a wyglądam jak szkielet. Nawet nie chce wiedzieć jak Ty wyglądasz.

3 ćwiczenia przez 2 lata? Raczej odradzałbym. Jaki plan z tylko tymi ćwiczeniami zrobisz? Plan trzeba modyfikować według własnego organizmu, ale nie 2 lata jeden plan i to wszystko tylko co jakieś góra 2-3 miesiące.

Zmieniony przez - PETEK08 w dniu 2009-08-15 11:40:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 201 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7103
MC zamiennie z przysiadami, wyciskanie płasko, wiosłowanie, podciąganie, wyciskanie zza barków i to już jest dobry plan. Osobiście polecam coś więcej poczytać o FBW i HST :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 457 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 9873
knife'owi chodziło zapewne o to żeby nie olewać tych ćwiczeń i że powinny sie one znaleźć w każdym treningu, w którym celem jest masa. Oczywiście nie można opierać tylko na nich treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 62174
Moim zdaniem możesz wykonywać te ćwiczenia nawet przez tak długi czas,tylko co 4-6 tygodni rób minium tygodniowe odpoczynki od treningów i zmieniaj zakres powtórzeń od np.15 do 5-ciu.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
to są ćwiczenia bazowe.
Każdy trening powinien się od nich zaczynać(ewentualnie je zawierać) i te ćwiczenia mozesz wykonywac przez całe życie(o ile będziesz w stanie)

Natomiast co do tego żeby wykonywac tylko te 3 ćwiczenia...
może i na początku,ale przez dwa lata to wg mnie za długo. Wyrobisz sobie spore dysproporcje nóg i pleców w stosunku do np klatki czy barków

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
dorzucić do tego wyciskanie płasko i MP i powinno być ok tylko nie w jednym zestawie.

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2196 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27667
Brakuje tu ćwiczeń na obręcz barkową, o czym QUEBLO i skl15 wspomnieli.

przysiad
mc
wycisk leżąc
wiosłowanie
wycisk w pozycji stojącej
drążek

na tych ćwiczeniach powinieneś się opierać.



Zmieniony przez - gandi87 w dniu 2009-08-15 13:12:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
kamil2004k

przeczytaj co napisalem przy innej okazji....... i zastosuj:

https://www.sfd.pl/Proszę_o_pomoc_w_ułozeniu_rozpiski.-t488972.html

podstawowy uklad 6 bazowych cwiczen + minimalna objetosc,to wszystko,czego ci trzeba w tym poczatkowym okresie treningu.

pozdrawiam.

ps.
polecam takze przeczytac moj stary post tutaj:(drsquat)

https://www.sfd.pl/Trening_FBW-t381663-s2.html 

"live and die in the squat rack"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przewlekła, nietypowa kontuzja

Następny temat

Trening na mase siłe plus dieta

WHEY premium