SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Mój trening na wyskok - co myślicie?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2658

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 822 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6242
Witam.

Z racji tego że gram w piłkę ręczną powinienem mieć duży wyskok a tak nie jest wiec pora sie wziasc za siebie:D
Ogólnie to twierdze że niektórzy cięzarowcy maja wieksze wyskoki dosiezne niz koszykarze/siatkarze wiec do swojego treningu zalanczam cwiczenia dwubojowe mozna powiedziec jako priorytet. Dodam jeszcze że na siłowni cwicze juz ponad 3 lata wiec trening moze byc naprawde ciezki.

Sam trening wygląda tak:
I dzień
Podrzut
Rwanie
Przysiad z przodu ciezko
Plyometryka: skoki na podest z odleglosci, wskoki na skrzynie, cwierc skoki ze sztanga

II dzień:
Martwy ciąg
Wiosłowanie sztanga
Wyciskanie na lawie
biceps/triceps
i tu moze jeszcze plyo

III dzień:
Wyskoki ze sztanga
Hang pul(chyba tak:D) - takie rwanie ale do brody
Przysiad lekko
Plyo: tak samo



No więc tak:
wszystkie cwiczenia wykonywane prawie na maksa tj. 3/2/1 powtorzenia oprocz lekich siadów. Serie zaleznie od dnia ale zazwyczaj od 70% do prawie 100% procent w 6/8 seriach.

Co do plyometryki to będe często zmieniał ćwiczenia dla wszechstronnosci. II dzień jako uzupelnienie całego ciała.
Po każdym treningu brzuch i łydki(duzy cięzar 20 powtorzen i mniej)

Jakie sugestie/ poprawki?? i czy taki plan ma w ogole sens??
myslalem zeby zrobic 3 dni tylko dwuboju ale nie wiem co lepsze?

pozdrawiam i zapraszam do dyskusji
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 104 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1631
Wyglada bardzo ciekawie, ja tylko bym powiedzial zebys zamiast robic cwiercskoki ze sztanga robil z hantlamu... A jezeli chcialbys dobry trening na wyskok to polecam Scott`s Creations tylko zeby go wykonac trzeba miec warunki. Tu masz link poczytasz sobie
http://strball.fateback.com/scottie.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 822 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6242
trening z twojego linku ciekawy gdzies go juz chyba czytalem ale mialbym problem z tym bieganiem:) ale cos mi sie wydaje ze sie skusze na niego:D

dzieki za wypowiedz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 845 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14892
Ja bym takiego treningu nie robił, ale też nie jestem wielkim specem.
Jak z techniką bojów olimpijskich? To nie są łatwe ćwiczenia, trzeba uważać.

Force is what makes the athletic world go round and round and separates the men from the boys.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 822 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6242
cwiczenia dwubojowe katuje od wakacji wiec technika dobra:) 2 miesiace cwiczylem z samym gryfem. dlaczego trening sie nie podoba?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 290 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7170
high pull*
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 822 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6242
high pull* wlasnie o to chodziło:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 845 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14892
Na początku bardziej skupiłbym się na siadach i martwych, dopiero później dorzucił plyo i boje olimpijskie.

Force is what makes the athletic world go round and round and separates the men from the boys.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 1792 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17000
eeej a tak przy okazji to orientuje sie ktos moze czy programy na wyskok poprawiają równierz szybkość ;> ?

Chwila moralnego kaca - jak gówno z siebie dajesz, to do Ciebie wraca.

8,5m/s ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 822 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6242
Na początku bardziej skupiłbym się na siadach i martwych, dopiero później dorzucił plyo i boje olimpijskie.

ja wlasnie jestem po silowym cyklu (8 tygodni) w ktorym priorytetem byl przysiad i martwy;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 104 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1631
W takim razie niema co juz dyskutowac No chyba ze ktos ma jeszcze jakies pytania... A trzeba brac sie do roboty bo wyskok sam nie przyjdzie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

giant escaper - downhill ??

Następny temat

Kupno rolek

WHEY premium