SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stairs jumping- mój trening na wyskok

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3383

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 187 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 634
Witam.
Chciałbym przedstawić trening skoczności opracowany przez moją osobe, trening zawiera elementy innych treningów, a ja to poskładałem.

Podstawą rzeczą jest znalezienie miejsca na trening, musza to byc schody, nie wiem ile stopni, ale około 50.

1. Rozgrzeweczka, rozciąganko- rutyna.
2. Wskakujemy na schody na obudwu nogach po czym robimy 15 przysiadów i schodzimy.
3. Wskakujemy na schody na lewej nodze, 15 przysiadów, prawa noga 15 przysiadów.
4. wskakujemy na schody ponownie lecz obunóż i 15 przysiadów.

To koniec użycia schodów.

5. Znajdujemy murek czy coś (ja mam niski murek, wszystko na taką wysokość aby udo było prawie równoległe do ziemi) kładziemy na nim stopę i wyskakujemy z prawej nogi, w powietrzu zmieniamy nogi, w rezultacie teraz mamy na murku nogę lewą, kładziemy lewą kończynę dolna na ziemi, prawą podnosimy na murek i znowu wyskok. Trzeba zrobić każdą nogą 2 serie po 30 wyskoków, a na końcu 15 skoków tylko zmieniając nogi w powietrzu.
6. Kładziemy stopę na murku i wznosimy nasze ciało na jednej nodze. 3 serie po 25 powtórzeń dla każdej nogi.
7. Teraz kładziemy jedną nogę na murku i druga noga wznosimy się na łydkach, stając na palcach i opuszczając się. Jedna z nóg zawsze jest na murze. 3 serie po 40 powtórzeń dla każdej łydki
8. Stajemy na prostym podłożu i wznosimy sie za łydkach obunóż, stając na palcach i opuszczając się. 3 serie po 40 powtórzeń.
9. Podnosimy nogę tak aby udo było równoległe do ziemi i podskakujemy dwa razy na palcach dugiej nogi po czym zmieniamy nogi rolami. 2 serie po 30 powt.
10. rozciąganie i do domku ;)


Co o tym myślicie??

Zachodzące słońce często zazdrości wschodzącemu księżycowi.
Pozdrawiam ja, Juzew.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Za mało powtórzeń, mam nadzieję, że co tydzień będziesz zwiększał liczbę powtórzeń przynajmniej o 10. Jak się nie zabijesz na schodach to może być
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 6271 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 15956
Wznosy na łydkach JEDNOnóż 3 serie po 40 razy ? To jakis hardcore techno Tym bardziej, ze obiema nogami proponujesz tyle samo seri i powtórzen

Zmieniony przez - And_Sport w dniu 2004-06-28 20:37:09

Co ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 187 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 634
Boli jak cholera jasna ale trzeba robić, najlepiej między cwiczeniami odpoczywac po 3 minuty, wtedy ból jest mniejszy.

Zachodzące słońce często zazdrości wschodzącemu księżycowi.
Pozdrawiam ja, Juzew.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
harkod maxymalny wole jednak pozostać przy gregry to nie na moje siły z tymi łydkami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jakie rezultaty? W jakim czasie i z ilu cm. na ile cm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 187 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 634
Dopiero raz to robiłem ;) więc nie podam rezultatów ;D

Zachodzące słońce często zazdrości wschodzącemu księżycowi.
Pozdrawiam ja, Juzew.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 187 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 634
OK, dzisiaj byłem na treningu i chcę wprowadzić pewne korekty, otóż wszędzie oprócz w ostanim ćwiczeniu odejmujemy jedną serię, a dodajemy 10 powtórzeń. A po skończeniu ze schodami proponuję 10 minut odpoczynku.

P.S, wytłumaczy mi ktos dlaczego nie wolno siadac podczas odpoczynku?

Zachodzące słońce często zazdrości wschodzącemu księżycowi.
Pozdrawiam ja, Juzew.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 6271 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 15956
A kto ci tak powiedział ?

Co ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
znaczy nie powinno sie siadac bo zakwasy bedą po wysiłku powinno sie rozchodzic troche mieśien zeby poprawic krażenie itp itd =] ale to sie tyczy raczej np biegu na 1000m
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak się siada po ćwiczeniach to mięśnie szybko "stygną"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRENING CYKLICZNY WYSKOKU

Następny temat

pytania co do rzutów do kosza

WHEY premium