SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Liczba powtórzeń w serii na biceps

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 103

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 24 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 38
Hej. Jak powinny wyglądać powtórzenia w serii na rozrost masy?
Ostatnio na treningu bicepsów, na którym jak zwykle robię po 4 serie po 10 powtórzeń, na pierwszej serii po zrobieniu 10 miałem ogromny nadmiar siły, lecz mimo tego odpuściłem, aby na późniejszych seriach wciąż dobijać do tych 10. Na 2 i 3 serii zrobiłem po 10 i na ostatniej 7.
Czy powinienem robić tak jak robie i mieć najtrudniejszy okres na ostatniej serii, czy zwiększyć powtórzenia od początkowej serii do wykończenia mięśniowego i mieć mniej powtórzeń w każdej kolejnej serii?
Dzięki z góry za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777716

Osobiście jestem zwolennikiem u początkujących konkretnego planowania cykli treningowych i jeśli masz w planie zaplanowane 4 serie po 10 powtórzeń to tego się trzymaj bo łatwiej Ci będzie obserwować progres treningowy.
Natomiast co do zakresów powtórzeń to mimo wszystko uważam, że wszystko się nadaje do budowy powyżej 5 powtórzeń, co prawda to też dość niski zakres, ale biceps jest tak małym mięśniem, że nie warto ryzykować kontuzji z dużymi ciężarami i bujaniem się podczas wykonywania ćwiczeń bicepsowych.

Jeśli miałbym wskazać takie ćwiczenie gdzie można iść na prawdę solidnie ciężarowo to podciąganie na drążku podchwytem wówczas biceps dostaje silne bodźce treningowe, ale nie jest to ćwiczenie izolowane tylko złożone przez co ryzyko kontuzji jest mniejsze.

Tak czy inaczej nawet w okresie budowania masy mięśniowej warto planować mikrocykle tak aby dawać mięśniom różne bodźce treningowe i zmieniać zakresy powtórzeń. Jednocześnie obserwuj czy jakiś zakres powtórzeń jest dla Ciebie wyraźnie skuteczniejszy bo czasem są to też kwestie osobnicze.

Polecamy również: Ile powtórzeń w treningu na masę daje najlepsze efekty?



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-06-19 13:38:10

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21524 Napisanych postów 30776 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870342
Ciężko dokładnie odpowiedzieć na to pytanie, bo to zależy od tego jak masz zaplanowaną progresję długofalowo, ile serii zakładasz wykonać do załamania mięśniowego. Choć odpowiadając tak ogólnie, raczej nie jestem nigdy za tym, żeby wszystkie serie w ćwiczeniu były wykonane do załamania, raczej jest to jedna, dwie serie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Każdy jest inny, jeden na 6 zrobi progres inny na 10, druga sprawa jest taka że ktoś będzie napierniczał wielostawy i masa mu pójdzie, a biceps będzie kosmetycznie traktował, inny bardziej an izoalcjach bedzie się musiał skupić, trzeba poznać ciało.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nadwaga oraz rozwój klatki piersiowej.

Następny temat

Trening siłowy - osoba początkująca

WHEY premium