SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nadwaga oraz rozwój klatki piersiowej.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 296

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 338 dni Na forum 337 dni Przeczytanych tematów 9
Mam nadzieję, że trafiłem w odpowiedni dział, a jeżeli nie to bardzo proszę o przeniesienie we właściwy :)
- dziękuję :)

Koledzy. Pytanie do Was mniej, bardziej doświadczonych.
Prosiłbym o rady, co zakupić oraz jak ćwiczyć, aby osiągnąć zamierzony cel, a mianowicie - poprawienie wyglądu klatki piersiowej (nadwaga) i niestety, ale piersi straciły na kształcie przez tą nadwagę i tłuszcz. Jak się za to zabrać... dodam, że mam problemy z kręgosłupem i ćwiczenia musiałby być najmniej obciążające na kręgosłup.

Jeżeli potrzebne jakieś szczegóły, albo bardziej opisać pewne aspekty chętnie to zrobię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777733

Najpierw musiałbyś podać więcej informacji o sobie i co to znaczy nadwaga. Bo jeśli tej nadwagi jest 10-15kg to zupełnie inna sprawa gdy jest jej 40kg. Tak czy inaczej potrzebna jest przemyślana redukcja, a jeśli jakieś mięśnie masz pod tkanką tłuszczową to redukcja je odsłoni.
Idealną sytuacją będzie możliwość nawiązania współpracy z dietetykiem i trenerem aby zrobić to zdrowo i z głową.

Potrzebne jest u Ciebie wprowadzenie odpowiedniego sposobu odżywiania, który z czasem nie tylko pozwoli zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej, ale też pozwoli wpłynąć na poprawę parametrów jak choćby wahania cukru we krwi.

Co do treningu też da się go ogarnąć bo na czas redukcji i wzmocnienia mięśni można wiele ćwiczeń zastosować z odciążeniem odcinka lędźwiowego, ale jeśli nie ma tam jakiegoś patologicznego stanu to wzmocnienie mięśni postularnych też pomoże walczyć z dolegliwościami pleców.

Wszystko jest do ogarnięcia kwestia odpowiedniego zaangażowania i odpowiedniego podejścia do tematu aby działać na Twoją korzyść.
Planem na najbliższy czas jest redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-06-19 13:12:59

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21527 Napisanych postów 30778 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870364
Niestety ale bardzo ciężko jest jednocześnie redukować tkankę tłuszczową, i budować masę mięśniową, czyli poprawiać wygląd poszczególnych partii ciała (chyba że chodzi Ci o samą zmianę wyglądu przez spalenie tluszczu). Co prawda jest to możliwe u początkujących, ale ciężkie do osiągnięcia. Skoro tłuszczu jest dużo, to zacząłbym od redukcji, a dopiero potem skupił się na budowaniu mięśni. Przede wszystkim ustsl dietę z ujemnym bilansem kcal, a za trening wybierz najlepiej podstawowy plan FBW, do którego dorzucisz ćwiczenia aerobowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Zacznij od redukcji, nie trzeba kaltki kjatować by zredukować tkankę w tym rejonie, wyciskając na kaltkę po mimo że się leży to można uszkodzić kręgosłup, sporo razy widze jak wyciskają ludzie to podczas ruchu zmieniają pozycję ciała aby tylko wycisnąć, wiercą się na ławce zamiast ustabilizować pozycję.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 338 dni Na forum 337 dni Przeczytanych tematów 9
Bardzo koledzy dziękuję. U mnie z dietą również będzie mały problem, bo mam problem ze spadającym cukrem i kaloryczność posiłku będzie odgrywać rolę w znacznym stopniu, a dodatkowo na sporo produktów w szczególności owoce jestem uczulony... Może podejść do tematu w jakimś stopniu indywidualnie, aby ktoś mi taki plan ułożył specjalnie pode mnie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu treningowego

Następny temat

Liczba powtórzeń w serii na biceps

WHEY premium