SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kurza klatka

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 87477

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1219 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18719
rób rozpietki jedna reką i bedzie dobra klata

no pain, no game

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 36 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1034
witam. ja tez mam kuza klate. powiem ci rozbudowałem ja dosyc pokaźnie ale tak z bliska widac tą "kość". i to troche daje gorszy efekt. ale ciesz sie tym ze mam najbardziej z moich kumpli rozbudowaną klatke nawet mialem wtedy gdy ci bili koksy. tak wiec nie da sie usunąć tej wady poprzez siłownie. jedynie skalpel cie ratuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 13 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 64
Usuwał juz ktos z was tą kurzą klatkę za pomoca skalpla?????? Mi powiedzieli ze mogę jezdzic potem na wozku. A teraz nawet się tym nie przejmuję chociaż chciałbym mieć mniej widoczną i poszlem na awf. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 205 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1562
raczej nie ale nadal sie zastanawiam czy nie mam wady w tej klacie:/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 84
szkoda, że nikt nie potrafi fachowo napisać jakie ćwiczenia powinny być stosowane przy kurzej klatce. wydaje się na zdrowy rozum, że rozpietki i wszystkie ćwiczenia w szerokim chwycie. Chyba głównie na skosie. Co myślicie o przenoszeniu hantla za głowę na ławce poziomej rozciąga klatę i również mostek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 672
ja mialem kurza klate,mierzylem 194 cm i wazylem 82 kg,do tego kurza klata wygladalem fatalnie.Ale operacja nie jest potrzebna,wystarczy wziasc sie mocno w garsc,opracowac diete i systematycznie cwiczyc.Przez 2 lata osoignalem naprawde niezle wyniki waze 110 kg,w bicepsie mam 44 klata 120,rozbudowalem plecy i bary i po kurzej klacie ani widu,ale to byla naprawde ciezka praca,szkoda ze nie mam zdjecia jak wygladalem wczescniej ale wstydzilem sie wiec wszystkie spalilem,ale porownainie wyszloby niesamowicie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 84
To się cimass nie chwal tylko pokaż swoje zdjęcia dla pokrzepienia wszystkich z kurzą klatą, którzy nie widzą dla siebie ratunku!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
Troche sie tu niescislosci pojawilo. Ktos pomylil kurza klatke piersiowa z szewska klatka, a jeszcze ktos inny ze zmianami krzywiczymi.
Generalnie wada polega na uwypukleniu przedniej czesci klatki. Sa dwie odmiany podstawowe. Jedna- wypukolna jest rekojesc mostka i druga- trzon mostka jest uwypuklony. Obustronnie obok mostka powstana "dolki" a to za sprawa wpuklania sie zeber (w rejonie chrzastek zebrowych). Czasem bywa tak, ze mostek jest w porzadku a same chrzaski zebrowe sa nie w porzadku.
Zasadniczo nie ma problemow jak przy szewskiej klatce piersiowej. Ale czasem sa wrodzone wady serca, moze tez byc przepuklina przeponowa czy dychawica oskrzelowa. Zaznaczyc jednak trzeba, ze przyczyna tych jednostek nie jest sam ksztalt. W leczeniu NIE STOSUJE sie zabiegow chirurgicznych. Poprawa jest niewielka a z reguly nastepuje nawrot (to naprawde co innego niz szewska, gdzie stosuje sie zabiegi z duzym powodzeniem).
Wiadomosci podalem w skrocie i zeby zachowac jakis sensowny uklad wypowiedzi podpieralem sie ksiazeczka mojego bylego wykladowcy A. Zborowskiego.
Pozdrawiam serdecznie.

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 301 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2108
Dawno mnie tak nie nosiło, jak po przeczytaniu tego postu.

Tyle wizyt u pielęgniarki w Liceum, tyle wizyt u lekarza, wizyta na WKU i co chwilę, albo nikt nic nie widział, albo mówili mi, że mam lekką wadę postawy to jest okrągłe plecy/kifoza, z tym, że łopatki mi nie wystają.

Więc od niedawna postanowiłem się za to zabrać - 30-35 minutowe ćwiczenia.

Myślałem, że w plecach tkwi mój problem. Ta wiadomość, ten temat mnie uświadomił, że tak nie jest, mam kurzą klatkę piersiową. To przez nią mam problemy z plecami. Dolna część klatki w raz z mostkiem wystaję przez przemieszczony jest punkt równowagi całego ciała, aby to skorygować muszę się lekko pochylić, czy powstaje kifoza.

Wszystko się zgadza. Mój największy problem, poza wyglądam estetycznym, którego nieprawidłowość nikt nie zauważa (wzmocnienie mięśni pleców uzyskane podczas ćwiczeń powoduje, że zachowuje prawidłową postawę; do tego ostro się pilnuję) polega na bólach. Czuję się, jakby ktoś przez 5 minut skakał mi po klatce piersiowej, z ledwością oddycham i nie jestem w stanie nic na to zaradzić. Takie dolegliwości odczuwam podczas nauki, postawa lekko pochylona przykładowo podczas pisania, czy czytania.

Te bóle odczuwa każdy człowiek z tą wadą! Tylko niektórzy czują ją już od młodych lat, a niektórzy na starość. Ktoś tu piszę, że na tej wadzie wybudował imponującą klatkę piersiową. Jednak to jest błąd w myśleniu, gdyż główne skutki choroby to zmniejszenie miejsca w klatce piersiowej dla płuc i serca. Są one za blisko siebie (mniejsza wydolność).

Łacińska nazwa choroby to pectus carinatum, i pod tą nazwą znajdziecie najwięcej informacji o sposobach leczenia.

Zmieniony przez - lonely w dniu 2005-08-30 18:57:50

Zmieniony przez - lonely w dniu 2005-08-30 19:24:20

Brzuch w 8 minut. Zestaw ćwiczeń. http://www.sfd.pl/temat233657/ 
Okrągłe plecy/kifoza. Zestaw ćwiczeń. http://www.sfd.pl/temat219889/
Płaskostopie/platfus. Zestaw ćwiczeń. http://www.sfd.pl/temat222175/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 368 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6388
Poczytalem troche o klatkach w necie i ja moge miec ale nie klatke kurza tylko szewska (lejkowata). Bo mam mostek i ta czesc nad nim lekko wklesla. Praktycznie mi to nie przeszkadza, jedynie jak robie pompki na poreczach to czuje mocny ucisk wlasnie w tym miejscu. Probuje to jakos zabudowac, ale cyce rosna po bokach:P, a srodek lipa=]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomozcie ulozyc trening na mase

Następny temat

cwiczenia zastepcze

WHEY premium