SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kto wyciska i pompuje ten się w spamie odnajduje!

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 124005

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2447 Napisanych postów 2779 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 252680
markoto
no awokado jest pycha, moje ulubione zestawienie to awokado losos lub tunczyk salata sos sojowy cytryna mniam no i jako mus czekoladowy tez dobrusie , z bananem dla slodkosci :)

taki kolega to skarb :)

Ja lubię samo z kanapka z żółtym serem i w różnych sałatkach. Pasty także robiłam przeróżne, ale dla mnie NAJ jest taka z tuńczykiem, tymiankiem, odrobiną sosu sojowego, czerwonego curry ( jak za ostre to troszkę przecieru pomidorowego ),sokiem z cytryny, ksylitolem, odrobina majonezu.Ufff chyba wszystko wymieniłam ... To rezultat moich eksperymentów z pastami z awokado ...

"Niektórzy widzą rzeczy takimi, jakimi są, i pytają : dlaczego ? Ja śnię rzeczy, które nigdy nie istniały , i powiadam : czemu nie ? "
G.B. Shaw
http://www.sfd.pl/Alhambra_nowe_wyzwania-t1037040.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2447 Napisanych postów 2779 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 252680
teija
Co macie dzisiaj na obiad, albo jutro. Może podgapię

Hmmm mojego dzisiejszego raczej nie będziesz kopiować. Forum uczy kreatywności i dopasowania tego co się ma w lodówce do rozkładu ... I tak powstał dzisiejszy obiad - kasza owsiana ( polecam ! ) gotowana z cebulką, dorsz wedzony podany na ciepło, a wszystko polane sosem z sera pleśniowego i smietany. Mix wyszedł na tyle dobry,że na pewno powtórzę

"Niektórzy widzą rzeczy takimi, jakimi są, i pytają : dlaczego ? Ja śnię rzeczy, które nigdy nie istniały , i powiadam : czemu nie ? "
G.B. Shaw
http://www.sfd.pl/Alhambra_nowe_wyzwania-t1037040.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
Alhambra, tys jak Gesslerowa! Rewolucje kuchenne przeprowadzasz ale to tez trzeba miec odwage, by sprobowac tego, co sie stworzylo ja bez przepisu nic nie wyprodukuje, bo sie smaku boje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
A na jutro i pojutrze mam cos a'la sos bolognese, ino troche rzadkawy... ale kij tam a w smaku co no.. pierwszy raz robilam tak na bogato: z pieczarkami, selerem, pietruchy korzeniem, marchewka i ppmidorami z puszki, no ponad 1 kg miesem z lopatki smak, hmm, czuc te warzywka, a jakze mnie jednak mama przyzwyczila do takiego sosu z paczki i ciagle mi w tych moich czegos brakuje...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
I pomysl na sniadanio tez mam na jutro: awokado z bananem i kakao na chlebku albo z kasza jaglana, tudziez (i to chyba lepszy pomysl bedzie) z plackami z owsianych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
No, se pogadalim
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1990 Napisanych postów 5138 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72466
po przeczytaniu 2ostatnich stron spamu burczy mi w brzuchu jeszcze bardziej

dlaczego ziemniaki i bataty muszą tak długo się piec???

xxx

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Puszek a Ty sie chowales w kopalni ze dopiero awokado odkrywasz?:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
A na ile stopni ustawilas?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 23792 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81252
Tak jakby Preria moj ojciec byl gornikiem a ja, jak przystalo na Slazaczke, zarlam wegiel za mlodego
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening

Następny temat

Zerwane więzadła kolanowe a FBW

WHEY premium