SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krótka redukcja

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1721

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
Ostatnio skończyłem 9 tygokres budowania masy.
Przybyło ok 4 kg, bf specjalnie nie urósł, jednak masę zaczynałem z bf na poziomie 15-16%
Teraz miałem kilka dni przerwy od siłowni , wiadomo w święta miski nie trzymałem dlatego chciałbym zrobić terz 3-4 tyg mini reduckji żeby popraić kwestie hormonalne, znowu nabarać ochoty na jedzenie itp
Przed śiętami jadłem 3000kcal w DT i 2800 w DNT, przy takiej kaloryce waga wzrosła o 4kg ale w 7-9 tyg juz nie wzrosła

WAGA 83
PAS 86
BIC 36,7
UDO 59
182CM
27LAT


tRENUJE 4 X SIŁOWO
CARDIO SPORADYCZNIE, CZASEM WLECĄ TABATY

Wymyśliłem cos takiego

6.00 15g Oleju kokosowego + 40g wpc
7.30-9.00 TRENING
10.00 100g ryży ,200g piersi z kuraka, warzywa, 10g oliwy z oliwek
14.00 70g kasza jaglana, 200g schabu chudego, warzywa, 10g oleju rzepakowego
19.00 70 g mąka owsiana, 2 jajka, 2 białka, 120g serka wiejskiego, 10g orzechy włoskie

RAZEM: 200B ---- 200WW ---- 80T -------- 2300KCAL


DNT
8.00 -- 4 JAJKA, 20G SERA ŻÓŁTEGO, WARZYWA
12.00 -- 75G KASZY JAGLANEJ, 200G PIERSI, 10G OLEJU RZEPAKOWEGO, WARZYWA
16.00 --- 75G KASZY JAGLANEJ, 200G PIERSI , 10G OLIWY Z OLIWEK, WARZYWA
19.00 --- 100G PIECZYWA ŻYTNIEGO, 100G TWAROGU, 100G MAKRELI (LUB INNEJ RYBY), WARZYWA

ŁĄCZNIE 200B 150WW 80T ------ 2100KCAL


Czy taka rozpiska będzie ok?
Kalorii mało bo zależy mi na szybkiej krotkiej redu, dlatego cięcie dosyć gałtowne

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76055 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754964
Redukuj na niższy poziom tkanki tłuszczowej, po to żeby później budować lepszej jakości mięśnie. Taka droga jest najprostsza do uzyskania estetycznej sylwetki.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76055 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754964
Istotne jest jak zmieniały się obwody a nie masa ciała. W 3 tygodnie redukcji z 16% poziomu tkanki tłuszczowej nie zrobisz. Spadnie trochę wody i tyle. Musiałbyś mocno obciąć kcal a to wiąże się ze sporymi spadkami mięśni. Według mnie słaby pomysł.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9055 Napisanych postów 82740 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699794
Dokładnie jw
Modna ostatnio jest dieta niskokaloryczna vlcd , jednak zdecydowanie jestem przeciwnikiem tak drastycznego deficytu kalorycznego . Lepiej robić wszystko z głowa co zdecydowanie lepiej wychodzi nam na zdrowiu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 79 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4840
Patrząc na wiek, wzrost, wagę i przede wszystkim obwód w pasie nie wiem po co Ci redukcja. Chyba, że na plan filmowy. Koledzy powyżej wszystko napisali. Tylko dobrze jeść i ciężko ćwiczyć.


Zmieniony przez - Darek65 w dniu 2016-12-27 20:34:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
To nie

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Jak poprzednicy.
Gdzie Ci się śpieszy?

Redukcja tkanki tłuszczowej to bardziej złożony proces niż obcinanie restrykcyjnie kalorii i czekanie na najszybsze efekty. Nasz organizm jest mądrzejszy niż nam się wydaję, nie da się go oszukać w tak łatwy sposób. Woda/glikogen to wszystko co może spaść po 3 tyg. pamiętaj, iż wchodzenie w głęboki deficyt kaloryczny z dnia na dzień może doprowadzić do zaburzeń parametrów metabolicznych.

Wstaw zdjęcie sylwetki.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2016-12-28 13:27:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
To nie miała być klasyczna redukcja, raczej mały przerywnik w masie. Jedząc zdrowo 3000 kcal waga lekko szła w górę obwody też z tym że w pewnym momencie wszystko stanęło i sylwetka lekko zaczęła się pogarszać.

Czytałem sporo o teorii Leyna Nortona (ale np Jacek Bilczyński też o tym mówił)że dobrze jest przeplatać okresy masa redukcja aby hormony dobrze pracowały i nie otłuszczać się przesadnie.
Chciałem zrobić taki mały krótki przerywnik aby dodatkowo poprawić wrażliwość insulinową,
Celem nie jest jakieś mega zejscie z bf bo wiem że w tak krótkim okresie tego nie zrobie, ale poprawa wrażliwości na insulinę i poprawa apetytu gdyż już przy 3000 kcal zdrowego żarcia juz cieZKO BYŁO I UPCHNĄĆ kcal

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 79 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4840
Mogę tylko powiedzieć, że niedawno redukując się z kosmicznego( w porównaniu z Twoim) poziomu tkanki tłuszczowej spożywałem poniżej 100 gram węgli. Ale tak czy inaczej zmiana kaloryczności przy Twoim BF z 3000 do ok 2200 to szok i nic dobrego nie przyniesie. Kombinuj z metodami treningowymi raczej.


Zmieniony przez - Darek65 w dniu 2016-12-28 16:16:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
trochę słaba jakość ale mniej więcej tak to wygląda. Niema jakieś ielkiej tragedii brzuch jeszcze jako tako wyraźny. Co byście radzili w takim razie zrobić???Ciągnąć dalej mase i dorzucić jakieś interwały, zmienić splitt na partia x 2 (Push Pull), jakieś manewry z przyjmowaniem ww??? Na klasyczna redukcje jeszcze chyba za mało masy, zależy mi aby dobra formę osiągnąć na Czerwiec, a ze zrzucaniem nigdy problemu nie miałem. Dodam tylko ze odpuściłem klasyczne cardio bo po prostu nie lubie go robić na siłce a bieganie teraz na dworze też słaby pomysł

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1593 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31243
to może dać np 2500kalorii a po 2-3 tyg wrócić do 3000kcal?????

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76055 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754964
Zdjęcie trochę słabej jakości. Wrzuć coś lepszego, również bokiem. Wydaje się, że warto redukować, ale nie 3tyg. i nie drastycznie. Ja bym rozłożył cykl na ok 10-12tyg. Proponowane przez Ciebie manewry nic nie zmienią.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Węgle przed czy po aerobach ?

Następny temat

Poprawa nawyków żywieniowych

WHEY premium