SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masa? Redukcja? Krótka piłka.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 706

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39
Cóż. Może dość nietypowo dziś, ale mam pewne pytanie...

Sporo przewertowałem internetów, filmów na yt, tematów na sfd i innych forach.

Moja sprawa, wygląda tak - endomorfik definitywnie. Ze 3 lata temu miałem około 45% Body fatu, potem zaczeło zchodzić w sumie samo z siebie, przez wzmożony ruch, potem zacząłem chodzić na siłownię (ok 1,5 roku temu), ale bez diet, bez niczego, tak po prostu (błąd, wiem), aż do zeszłego czerwca. Od czerwca do września zeszłego roku robiłem obiegi i dużo aerobów, gdyż tak polecił mi trener, bo miałem za dużo tłuszczu. Potem była przerwa, z powodu braku pinionżkuf na karnet :(. Teraz, w styczniu, postanowiłem wrócić do ćwiczeń na konkretne partie, ale jednak na razie z redukcją, gdyż fetu było wciąż za dużo. Zmierzone 20%. Obecnie (przy utracie 0,5kg na tydzień stałej) jest około 13-13,5% (tak przynajmniej sądzę, gdyż 2 tygodnie temu było 14%). Zaczyna już coś tych mięśni być widać, ale dalej nie jest to raczej "sylwetka sportowca" :D (mówię żartobliwie oczywiście)

Moja dieta na chwilę obecną: 30% białka, 50% węgli i 20% tłuszczu w diecie i -300kcal, może nawet ciut więcej kcal obciętych z diety.
Przy danych
Wzrost 175cm, Waga 75-76kg. Wiek 18.
I chodzeniu na siłownię 5x w tygodniu i robieniu dość dużej ilości ćwiczeń, zżeram około 140-160g białka, 220-250g węglowodanów i 40-50g tłuszczy dziennie.

Docelowo? Z pewnością chcę nabrać masy mięśniowej, ale chcę też wyglądać przy tym w miarę dobrze na obecne lato, więc teraz wreszcie przechodzę do sedna -
Zostać na tym co jest teraz i iść w budowę masy mięśniowej, przerobić dietę i zoptymalizować ilość aerobów, czy też może lepiej skończyć redukcję na poziomie tych 7-8% (mniemam, że wtedy mięśnie będą już w miarę uwidocznione, a tłuszczu nie będzie za dużo) i wtedy zacząć budować masę? Nie podoba mi się fakt posiadania bojlerka (tzn, już nie jest to typowa sylwetka grubasa, jaką była kiedyś, ale dalej nie jest to szczyt moich marzeń, że tak się wyrażę :D), a budować masę da się przecież nie nabierając tłuszczu w dużych ilościach.

Generalnie, przez ostatnie 2 miesiące, mimo diety redukcyjnej, spaliłem sporo fetu, ale mięśni też przyrosło. % Bf zmalał o teraz prawie już 7% (coś około 4,5kg tłuszczu), jednak waga się nie ruszyła, w bicepsie przyszło 2cm, w klacie też coś, siła mięśni też wzrosła, ogółem jest git.

Cały powód, dla którego piszę ten temat, to prośba o zweryfikowanie i ewentualne poprawienie moich planów, a mianowicie:
Redukcja Bf do pożądanego poziomu, tak, aby wyglądać dobrze, a potem przejście na stricte budowe beztłuszczowej tkanki - mięśni, czyli zmiana diety, sposobu ćwiczenia, ograniczenie aerobów etc. etc.

Druga sprawa - kreatyna w tym wszystkim. Kiedy ją włączyć? Teraz? Czy przy przejściu z redukcji na masę?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 645 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1991
daj zdjecie najlepiej i napisz co konkretnie chcesz wiedziec bo to strasznie chaotycznie napisane. kreatyna moze byc i na masie i na reduckji, ale bardziej przyda sie ci na masie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39
Jeśli chaotycznie, to przepraszam... :(
Okej, no jak zdjęcia, to zdjęcia. Z przodu i z boku. Mięśnie częściowo napięte.
http://i.imgur.com/tss5B9n.jpg
http://i.imgur.com/XPfsRxU.jpg


A co do tego co chcę wiedzieć - nie wiem, czy dział dobry, ale chodzi mi o dietę i trening, czy przy obecnej sytuacji jest to dobry pomysł, aby dokończyć redukcję tłuszczu a potem zabrać się za masowanie mięśni, czy zabrać się za nie już, a dopiero potem redukować. (W razie czego, mogę potem jeszcze raz robić redukcję, po masowaniu, to nie problem). Generalnie, zależy mi w miare na sylwetce na lato, żeby jakoś wyglądać, ale żeby też mieć podstawy do budowania masy beztłuszczowej.

Albo inaczej - czy będzie to bardzo zły pomysł, jak teraz zredukuję do tych 7-8% Bf a potem przejdę na budowę masy mięśniowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 645 Wiek 110 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1991
generalnie to mozesz te kilka kg jeszcze zjechac i dopiero zaczac mase czysta mase jak zmniejszy sie bf. ale tez nie ma co przesadzac bo chyba nie chcesz zrobic z siebie kosciotrupa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaka Dieta Na Rzeźbe ? Ułoży Mi Ktoś Proszee ! Bez Stosowania SUPLI NATURALNIE :)

Następny temat

lepiej?

WHEY premium