SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs na DESER SFD !!!!

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 27207

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94592 Napisanych postów 364555 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1669420
Witamy.
Razem z kolega Remikiem ogłaszamy kolejny konkurs w dziale kuchnia SFD.
Tym razem czekamy na przepisy na wasze ulubione desery.
Kryteria są takie aby był to deser odżywczy i pasujący do założeń tego działu.
Wymagane jest podanie przepisu oraz minimum 1 zdjęcie finałowe gotowego produktu.Mile widziane tez i wartości odżywcze.
Prosimy również o zakładanie osobnych wątków w dziale z przepisem!!!
Dla zwycięzcy konkursu będzie bon o wartości 150 złoty do wykorzystania w sklepie SFD.
Poza zwycięzcą zostaną wyróżnione 2 osoby które dostana komplet pochwał.
Konkurs trwa do 28 lutego włacznie.
Zapraszamy do zabawy.


W TYM WĄTKU WRZUCAMY TYLKO PRZEPISY ZE ZDJĘCIEM/ZDJĘCIAMI DO KONKURSU!!!

E: Na zdjęciu finalnym prosimy umieścić karteczke z napisem 'DESER SFD'

Pytania prosimy zadawać w tym temacie
https://www.sfd.pl/Pytania_do_konkursów-t994268.html




Zmieniony przez - Remik7 w dniu 2014-02-03 14:02:44

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Desery są rodzaje posiłków, czy nawet przekąsek, które lubi chyba każdy z nas. Wybór jest ogromny i nawet osoby, które nieszczególnie przepadają za słodkościami znajdą tutaj coś dla siebie. W przygotowaniu ich ogranicza nas w zasadzie tylko wyobraźnia.

Z tego też względu postanowiliśmy zorganizować konkurs, w którym chętni wykazać się mogą swoimi pomysłami i twórczością, za co najlepszy zostanie nagrodzony. Tym razem czekamy na przepisy na Wasze ulubione desery. Zasady polegają na tym, aby deser był nie tylko pyszny w smaku, ładny w wyglądzie i zdrowy pod względem jakości produktów, ale również, aby zawierał pożądane ilości składników odżywczych.

Wymogi to napisanie przepisu i minimum jedno zdjęcie gotowego dania. Plusem będzie podanie wartości odżywczych. Przepisy należy wrzucać również w osobnych tematach. Na zdjęciu finalnym prosimy umieścić karteczkę z napisem 'DESER SFD'

Dla zwycięzcy przewidziany jest bon do sklepu sfd o wartości 150 zł. Poza zwycięzcą zostaną wyróżnione 2 osoby, które dostana komplet pochwał. Konkurs trwa do 28 lutego włącznie.

W TYM WĄTKU WRZUCAMY TYLKO PRZEPISY ZE ZDJĘCIEM/ZDJĘCIAMI DO KONKURSU!!!

Pytania prosimy zadawać w tym temacie: https://www.sfd.pl/Pytania_do_konkursów-t994268.html



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4596 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 17906
ULUBIONE DESER ja wybieram go jako deser sniadaniowy:)
Skladniki mieszamy razem wszystkie zalewamy goraca woda aby powstala jednolita masa i do lodówki na min 8 godz:D Szczerze? Niebo :D












Banana mozna pokroic na cienkie plasterki :) Ja dodatkowo dodaje 2 lychy cynamonu bo bez tego sie nie obejdzie :D Opcjinalnie slodzik :) I odzywka bialkowa SCITEC biala czekolada z maliną !lub czeklada lub wanilka :)

W TABELI PO KOLEII KC/B/W/T :)
Wysoka ilosc wegli wiec uwazajcie LOW CARBOWCY :)
JAK W REGULAMINIE ZALOZONY JEST PRZEZ E MNIE OSOBNY TEMAT JAK ZROBIC, LUDZIE PODAJA SWOJE ZAMIENNIKI, OPINIE :) Pozdrawiam chlopaki!

]

Zmieniony przez - aniitka155 w dniu 2014-02-03 10:07:51

AKTUALNY DZIENNIK ACTIVLAB :
http://www.sfd.pl/[DT]_Aniitka155_od_Ladies_do_ActivLab-t1040073.html

...

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"


Wiesz, co jest naj­ważniej­sze w życiu? Mieć cel. I dążyć do je­go spełnienia. Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który po­siadam, tak jak­by... uszczęśli­wia mnie. Dzieki niemu mam poczu­cie, że war­to żyć, mi­mo prze­ciw­ności. Ale często wątpię. Bar­dzo często.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Praliny Kokosowe by Malinowa

Skladniki:

-100g.wiorkow kokosowych
-30g.platkow migdalowych
-3 czubate lyzki masla orzechowego
-5tabeletek stevii rozpuszczonych w min.ilosci wody (lub inny slodzik)
-15g.odzywki bialkowej

Wiorki i migdaly miksujemy na drobno w blendzerze,dodajemy maslo orzechowe,odzywke i slodzik. Formujemy kuleczki. (u mnie wyszlo 13)

Wartosci:

B:33,2
T:119,1
W:39,4
Błonnik:29,3
Kcal:1251

Srednio na jedna pralinke:

B: 2.53
T: 9.16
W: 3.03
Błonnik: 2.25
Kcal: 96.23







Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 76 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 945
Sniadanie/Deser

Borówki mozna zastąpic innymi owocami. Polecam również posypac omleta gorzką czekoladą.

Jajka 4szt.
Mozzarella 50g
Jagody Goji 20g
Ser pleśniowy 50g
Szpinak młody
Borówki 30g (75% owoców)
Płatki owsiane 30g

Wartosci odzywcze:
• energia 675kcal
• białko 44g
• tłuszcz 44g
• węglowodany 25g




Never give up.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
jeszcze raz tutaj wpisze aby nie bylo niedomowien
na finalnym zdjęciu musi być karteczka z napisem sfd lub deser sfd
powyzsze bedą zaliczone poniewaz to nasz błąd
czekamy na przepisy

Przypominamy też o wrzucaniu przepisu osobno jako wątek na forum.Dziekujemy.

Zmieniony przez - lodzianin1 w dniu 2014-02-03 16:56:34

Zmieniony przez - lodzianin1 w dniu 2014-02-03 16:57:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 937 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24871
Biszkopcik na deserek

Składniki:
Na biszkopt:
4 całe jaja
20g zmielonych płatków owsianych
30g WPC (u mnie SFD Waniliowy)
50g mleka 1,5%
aromat waniliowy do ciast
słodzik
Na nadzienie:
125g twarogu chudego
15g WPC (można dać kawę, kakao co się chce)
słodzik
Polewa:
100g kefiru
5g kakao naturalnego
słodzik

Przygotowanie:
Nastawić piekarnik na 180*. Białka oddzielić od żółtek i ubić na sztywną pianę. Żółtka zmiksować z mlekiem, aromatem wanilinowym. Do żółtek dodać wcześniej wymieszane razem zmielone płatki owsiane, WPC, słodzik i łyżeczkę proszku do pieczenia. Do masy z żółtkami powoli dodawać ubite białka i powoli mieszać do połączenia składników (najlepiej łyżką), masę wyłożyć na formę i piec ok 40min (zależnie od piekarnika). Biszkopt wyrośnie duży ale opadnie, nie przejmujcie się. poczekać chwilę aż ostygnie przekroić na pół i posmarować twarogiem wymieszanym z WPC i słodzikiem. Polać polewą z kefiru i kakaa (+ trochę słodzika) i włożyć do lodówki na godzinkę. Uprażyć migdały i posypać.
WARTOŚCI
771 kcal
B:93g
T:31g
W:30g



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Sernik na zimno z truskawkami

Składniki:
- ser twarogowy 150g
- truskawki 150g
- żelatyna 35g
- gorąca woda (wrzątek) 1,5 szklanki

+ opcjonalnie:

- słodzik
- odżywka białkowa
- inne (najlepiej) miękkie owoce - nie muszą być truskawki

Przygotowanie:

1. We wrzątku (~ szklanka) rozpuszczamy żelatynę i ewentualnie słodzik.
2. Twaróg blenderujemy z rozpuszczoną żelatyną. Przelewamy do formy/plastikowego pojemnika. Czekamy, aż ostygnie. Wkładamy do lodówki/zarażalki na 15-30 min.
3. We wrzątku rozpuszczamy pozostałą część żelatyny i ewentualnie słodzik.
4. Truskawki blenderujemy z rozpuszczoną żelatyną. Wylewamy na sztywną masę twarogową. Wkładamy do lodówki na 15-30 min
5. Całość wyjmujemy z formy/pojemnika.

B/W/T: 31/13/2

Smacznego






...
Napisał(a)
Usunięty przez Remik7 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4596 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 17906

AKTUALNY DZIENNIK ACTIVLAB :
http://www.sfd.pl/[DT]_Aniitka155_od_Ladies_do_ActivLab-t1040073.html

...

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"


Wiesz, co jest naj­ważniej­sze w życiu? Mieć cel. I dążyć do je­go spełnienia. Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który po­siadam, tak jak­by... uszczęśli­wia mnie. Dzieki niemu mam poczu­cie, że war­to żyć, mi­mo prze­ciw­ności. Ale często wątpię. Bar­dzo często.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4596 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 17906
Jeżyk w trawie puszczy !


1.Ryż gotujemy :P
2.Bialko jaja cynamon maslo orzechowe (JA PRIMAVIKA) banan mieszamy
3.Dodajemy ugotowany ryż i lepimy kulke, na kulke dajemy orzechy wloskie
4.Dajemy na papier do pieczenia i do pieca na 180 stopni na 20 minut (nieprzyklei sie bo maslo orzechowe jest tluste)
5. Wyjmujemy z piekarnika dajemy na gore pokrojna pomaranczke i posypujemy szczypta cynamonku
6.Dajemy jezyka na trawke (rukola)


SMACZNEGO!





Zmieniony przez - aniitka155 w dniu 2014-02-05 00:43:07

AKTUALNY DZIENNIK ACTIVLAB :
http://www.sfd.pl/[DT]_Aniitka155_od_Ladies_do_ActivLab-t1040073.html

...

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"


Wiesz, co jest naj­ważniej­sze w życiu? Mieć cel. I dążyć do je­go spełnienia. Ja mam cel. (...) I wiesz, ten cel, który po­siadam, tak jak­by... uszczęśli­wia mnie. Dzieki niemu mam poczu­cie, że war­to żyć, mi­mo prze­ciw­ności. Ale często wątpię. Bar­dzo często.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Miałem wstawić wczoraj, ale ktoś o 23 wyskoczył z polędwicą wołową, więc przegrałem walkę z głodem i musiałem zrobić raz jeszcze.
Przedstawiam Wam w miarę banalny, ciekawy, a zarazem kontrowersyjny przepis który szczególnie przyda się na lato. Zimą też zdaje egzamin, szczególnie przed wieczornym bieganiem. Na początku trochę zniechęce, ponieważ wiele osób uważa, że połączenie tych wszystkich składników jest "obleśne" ;), ale raz spróbowali i zmienili zdanie. A więc koniec pitolenia, robota się sama nie zrobi!

Gromadzimy składniki:

200g ugotowanego ryżu arborio (do risotto) na mleku
20g masła orzechowego+olej rzepakowy (w razie czego przepis znajduje się w dziale)
20g mleka 0%
50 gram białeczka, ja używam do biadolenia w kuchni Syntraxa Matrixa 5.0, obecnie smak czekoladowy
30g mleka koziego Danmis w prochu(można dać więcej)
100 g jogurt grecki
60g serek wiejski light
Można dodać troszkie kakakao

Przygotowanie

I tu nie ma wielkiej filozofii. Wrzucamy mokre składniki i mix, podczas mixingu wrzucamy masełko z odżywką i mlekiem kozim, następnie stopniowo dodajemy ryż. Obracamy papkę ok 2-3 min, aby bardzo dokładnie się przeorała, nie może być żadnych grudek, a wtedy gwarancja na udany i smaczny deser. Kończe te biadolenie i biorę się za lodziwo. Have a nice day!



Tak to się prezentuje. Przepis jest na 2 porcje, natomiast porcja 100g ma ok 550kcal/B30/W85/T12 ( oczywiście nie wliczając dodatków)



Za kartę posłużą ziemne. eko eko ekologia

Zmieniony przez - grekar9 w dniu 2014-02-05 09:14:52

Zmieniony przez - grekar9 w dniu 2014-02-05 10:07:50
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pasta z tuńczyka z makaronem

Następny temat

Pulpety drobiowe z koperkiem i cebulką

WHEY premium