SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KONTUZJE, URAZY, BOL, STAWY a TRENING - post konsultacyjny dla prowadzacych dzienniki

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 2224

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 216 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 675
Jestem po artroskopii kolana i po 5zastrzykach w brzuch 5 w posladek i 5 w kolano(najgorsze) kolano skręciłem 5x i za 5x dopiero operacja bo mówiono że za młody. Trenuję piłkę nożna 8lat mam dopiero 16. Lekarz mówił że operacje robiono po to aby wrócił do piłki nożnej ale jak zginam kolano to mi jakby przeskakuje lekarz w moim okręgu mówił że dobrze będzie i tak zawsze jest na początku. Dzwonić do chirurga ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 429 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2159
8 razy ; / cięzka sprawa ;/.
ja trenuje piłkę reczną teraz skreciłem kostke nic poważnego ale to nie przeszkadza żebym ćwiczył w siłowni domowej górne partie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 216 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 675
no raczej nie :)

ja dodam że teraz w kolanie mam okropne ukłucie w momencie jak tupnę nogą nawet trochę lekko jakby mi ktoś coś wbijał na chwilkę po wewnętrznej stronie prawego kolana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 395
Czesc.
Jestem tutaj nowy i zupelnie zielony. Mam pytanie. Bola mnie barki jak robie military press, przy 'arnoldkach' o wilele mniej. Jak cwicze na klate to lokcie musze trzymac blizej ciala bo wystepuje ten sam bol. Wiesz moze jak temu zaradzic?
Czy samymi wznoszeniami w przod i boki rozbuduje fajne barki?
...
Napisał(a)
Usunięty przez Wuchta34 za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 58 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 57
Witam. Mam 15 lat. 2 dni temu zacząłem trening na mięśnie brzucha, żeby uzyskać tzw. kaloryfer na lato;). Przeczytałem tu na forum jak to powinno wyglądać i spróbowałem. W jeden dzień zrobiłem 3 x 20 brzuszków i w drugi dzień podobnie. Po tych 2 dniach treningu strasznie bolą mnie mieśnie brzucha( pod pempkiem i pod zebrami)- ciężko mi nawet kaszlec i się śmiać, bo ból staje się gorszy. Wiec moje pytanie jest takie dlaczego mnie to boli? Nie powinno. Nie moge dalej ćwiczyc. Czy możliwe jest że jestem aż tak cienki?

A druga sprawa wyglada tak: Przy cwiczeniach na mięsnie brzucha powinno się trzymać diete. Ja jestem strasznie chudy i nie wiem czy mi jest potrzebna taka dieta? Chcialem troche przytyc bo wygladam jak chuchro, a jestem wysoki.

Czekam na porady w obu tych sprawach, Z góry dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 12037 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 51295
Witam. Mam 15 lat. 2 dni temu zacząłem trening na mięśnie brzucha, żeby uzyskać tzw. kaloryfer na lato;). Przeczytałem tu na forum jak to powinno wyglądać i spróbowałem. W jeden dzień zrobiłem 3 x 20 brzuszków i w drugi dzień podobnie. Po tych 2 dniach treningu strasznie bolą mnie mieśnie brzucha( pod pempkiem i pod zebrami)- ciężko mi nawet kaszlec i się śmiać, bo ból staje się gorszy. Wiec moje pytanie jest takie dlaczego mnie to boli? Nie powinno. - codzienny trening brzucha to raczej kiepski pomysł. Cały czas siedziałeś przed kompem a teraz zmuszasz mięśnie do pracy i ni dziw się, że masz mikrourazy na brzuchu zwłaszcza jak dwa dni pod rząd trenowałeś. Najwidoczniej jeszcze duża czasu minie zanim organizm przyzwyczai się do treningu. Dobrze przeczytaj jeszcze raz art. o treningu brzucha.

Nie moge dalej ćwiczyc. Czy możliwe jest że jestem aż tak cienki? - jest to możliwe ponieważ organizm nie jest przygotowany do intensywnego treningu.

A druga sprawa wyglada tak: Przy cwiczeniach na mięsnie brzucha powinno się trzymać diete. Ja jestem strasznie chudy i nie wiem czy mi jest potrzebna taka dieta? Chcialem troche przytyc bo wygladam jak chuchro, a jestem wysoki - w każdym rodzaju treningu powinno trzymać się dietę. Dieta to 70% sukcesu jaki chcesz uzyskać. Czy musisz ściśle trzymać? Nie, wystarczy abyś zdrowo odżywiał się a do tego służy fajny dział "odżywianie" oraz :

https://www.sfd.pl/Potrzebujesz_Diete_Masz_Pytania_ZAJRZYJ-t379384.html

zapraszam do lektury.

Zmieniony przez - Wuchta34 w dniu 2010-01-21 06:58:47

Powrót do korzeni :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 57
Dzieki za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1452 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9032
witam kolego,potrzebuje pomocy rady ,uderzyłem sie w kolano w pracy ,i boli mnie ,ciezko mi z tym cwiczyc ,jak bys mogł zajrzyc do mnie w dziennik i zobaczyc co mam zmienic w treningu ,lub przestac cwiczyc nogi,
bardzo dziekuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Potrzebuje dobrego doboru ćwiczeń wzmacniających mięśnie czworogłowe, mam naderwane więzadło krzyżowe przednie i zalecenie właśnie wzmacniania mięśni.
WODYN, prosiłbym Cię o przejrzenie mojego tematu, tam znajdziesz więcej informacji odnośnie moich kontuzji i może mógłbyś mi doradzić ćwiczenia https://www.sfd.pl/Naderwane_więzadło_krzyżowe_przednie-t573794.html 

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

106cm klatka, biceps 33cm :/

Następny temat

pomoże ktos ułozyć plan fbw?

WHEY premium