SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zacząć cykl na mase?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2310

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 187 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 870
Obecnie robię redukcje po zimie. Za około miesiąc ją zakończę i chcę wrócić do robienia masy.
Zastanawiam się czy uderzyć w wygłodniały organizm z grubej rury, czyli jak na redukcji mam 2500-2800kcal to czy nie uderzyć z dietą np 5000kcal.
Alternatywą jest powolne zwiększanie bilansu kalorycznego, np 3500, 3600, 3700kcal.

Co polecacie zrobić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 136 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2312
Wiesz ile to żarcia te 5000kcal :) Nie dasz rady, a nawet jakby ci sie udalo tyle w siebie wepchnać to po tygodniu zauważysz nowe fałdy na brzuchu, a tego chyba nie chcesz:P Oblicz swoje zapotrzebowanie i dodaj te 500 kcal i po tygodniu zauważysz czy waga cos skacze, jesli slabo to dodaj wegli do diety, ale wiadomo z głową.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 338 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4356
dodawaj stopniowo po 100-300Kcal co tydzień, jak przejdziesz z 2.5tys. na 5tys. od razu to cię zaleje tłuszczem. konkruk123 5000Kcal to wcale nie musi być dużo jedzenia, zależy z czego pochodzą te kalorie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 136 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2312
wiem ze nie musi bo sam tyle jem ale ja waze 95 o on nie cale 80 sadzac po profilu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 657
WTF? Robiłeś redukcję by się tydzień pocieszyć fajnym ciałem?

Przy masie tłuszczyk jest nie do uniknięcia co prawda jeśli chce się efektywnie masę robić, ale bez przesady. W bardzo dużej mierze można tłuszcz na masie kontrolować, tak by potem spokojnie redukcję zrobić w 3-4 tygodnie do naprawdę ładnej sylwetki, a nie męczyć się 3 miesiące z redukcją. Zacznij od niedużej ilości kcal np. 3500 i patrz czy Ci rosną mięśnie i jak szybko się tłuszczem zalewasz. Jak mięśni i tłuszczu nie przybywa na drugi tydzień to dołóż trochę. A jak masa idzie, ale szybko oblewasz się tłuszczem, to nie ma sensu tyle jeść, bo jesz za dużo i ta nadwyżka nawet w małym stopniu nie idzie już w mięśnie tylko w brzuszek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 692 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 138399
Zdecydowanie zacznij stopniowo dodawać kalorie. Jak od razu walniesz 5000 kcal to bez przybrania tłuszczu się nie obejdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 187 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 870
Dzięki wielkie za odpowiedzi. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 187 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 870
Dzięki wielkie za odpowiedzi. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 187 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 870
Wykorzystując temat, porusze jeszcze jeden wątek, który zaprząta mi głowę. Otóż przez zimę robiłem masę przez ponad pół roku, jadłem duużo. Jadłem w odstępach 3godzin, w większości posiłków starałem się zawrzeć mięso/łososia, w diecie były też jaja, makaron razowy, ryz brazowy, twarog, warzywa mrożone. Bakalie, oliwa z oliwek też znajdowały się w diecie. Lecz oprócz tego co powinienem jeśc, jadłem też wiele innych rzeczy, folgując sobie, tak nabawiłem sie paru kg fatu. Ale nie to mnie martwi, lecz fakt, że mało mięśnia zrobiłem względem oczekiwań. Jeszcze nie wiem dokładnie ile, ale będzie to chyba 3kg w pół roku przy 1 rocznym stażu. Na siłownie chodziłem bez przerw (żadne choroby i inne wymówki), średnio 3x w tygodniu, zmieniając trening ze 3x w tym czasie.

Co mogło być przyczyną nienabierania masy mięśniowej?

Zmieniony przez - Axcel w dniu 2013-05-01 02:39:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 136 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2312
Przyczyna moze byc genetyka jezeli spelniales poprawie wszystkie warunki odzywiania aby zwiekszyc mase ciala i slabo ci szlo. Chyba ze twoja dieta byla slaba tzn. posiadales te wszystkie produkty ktore wymieniles w swojej diecie lecz w malych ilosciach. Za wzrost masy ciala odpowiada glownie dieta, 30% to trening, reszta to motywacja ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9318 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 26947
Zalezy co to bylo te "wiele innych rzeczy". Jesli spozywales produkty przetworzone albo duzo cukru to nie ma co sie dziwic ze fat poszedl zamiast miesni. Oprocz tego plan treningowy mogl byc kiepski. Za slaby przyrost rowniez odpowiedzialna mogla byc licha regeneracja
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stanie na rękach

Następny temat

Piwko po kreatynie??

WHEY premium