SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak wyjść z redukcji?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 690

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 40 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 293
Witam. Redukowałem z 90 na około 80kg. Zerówka wtedy to było około 3000kcal, pierwsze zejście na 2600-2700 później 2400-2500 i teraz ok 2100. Przy tym etapie 2100 aby jeszcze wyciągnąć z tej redu jak najwięcej, 2x w tygodniu wykonuje 30 minutowe cardio. Ale nic nie trwa wiecznie i niedługo będę musiał z niej wyjść. W jaki sposób mam wrócić na nową zerówkę, nie przybierając na tkance, żeby nie wróci do pierwotnego stanu. Dodawać po 200 kcal co tydzień/dwa i liczyć na najlepsze? 17 lat 182cm
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Wyjście z okresu redukcji tkanki tłuszczowej polega na wejściu na zerowy bilans energetyczny i wykonaniu tzw. diet break. Możesz obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne organizmu na nowo z dokładnego wzoru, lub też założyć, że będzie ono nieznacznie niższe, niż obliczone poprzednio. Nie będzie to miało specjalnego znaczenia. Dokładny wynik i tak określić będziesz mógł po obserwacji obwodów ciała, wraz z upływem czasu.

W przypadku planu treningowego, wraz jest zrobić strategiczne roztrenowanie, schodząc z intensywności i objętości.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 741 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5794
Możesz tak zrobić jak napisałeś chociaż ja od razu bym podbił do 2700 i dalej cisnął sobie kardio dla podkręcenia metabolizmu.
Podaje ta sugestie tak wysoko bo skończyłeś na 2100 więc na pewno masz niedobory i warto to ogarnąć żebyś miał teraz energie na funkcjonowanie i trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349860
Policz swoje teoretyczne zapotrzebowanie „zerowe” na nowo, uwzględniając planowaną aktywność, odejmij ~10% na tzw. adaptacje metaboliczne po redukcji i obserwuj przez 2-3 okresy pomiarowe co się dzieje. Jak mierzysz się np. co tydzień to pierwszy skok nie będzie powodem do niepokoju - będzie to glikogen, woda, treść jelitowa.


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2023-12-26 22:14:00
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 40 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 293
Koniu151
Policz swoje teoretyczne zapotrzebowanie „zerowe” na nowo, uwzględniając planowaną aktywność, odejmij ~10% na tzw. adaptacje metaboliczne po redukcji i obserwuj przez 2-3 okresy pomiarowe co się dzieje. Jak mierzysz się np. co tydzień to pierwszy skok nie będzie powodem do niepokoju - będzie to glikogen, woda, treść jelitowa.



Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2023-12-26 22:14:00


Mierzę się raz w tygodniu, ważę codziennie. Jeśli rozumiem to mam zostawić to 2x cardio w tygodniu po 30 min, w moim przypadku rowerek siedzący. Nie mogę natomiast precyzyjniej obliczyć swojego nowego zerowego zapotrzebowania. Wczesniej tak jak pisałem było 3000, ale to wiedziałem z własnych "testów". Ale nowego nie mogę obliczyć, jeśli mógły mi Pan z tym pomóc to byłbym wdzięczy. Wymiary podawalem wczesniej. Do tego tryb siedzący, 3-4x treningi ciężkie w tygodniu. Około 5-6k kroków dziennie. I jeśli dobrze rozumiem, to od kalorystyki która mam teraz, mam dodawać po 200 kcal i co cykl (tygodniowy) sprawdzać czy zachodzą zmiany, jeśli wracam z kaloriami bez dużych wzrostów wagowych, wyglądowych lub pomiarowych to pomału dalej zwiękaszać, a jeśli "urosnę" to mam zamiast o np 200 zwiekszyc o 100. Z góry dziękuję za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 40 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 293
Zmieniony przez - Wolfusiek w dniu 2023-12-27 01:21:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33094 Napisanych postów 23179 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278086
Nie napisałes najwazniejszego czyli jak długo byłes w deficycie a to ma spore znaczenie jak chodzi o późniejsze wychodzenie z deficytu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12059 Napisanych postów 160497 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234597
ogolnie wyjscia sa dwa...
z dnia na dzien opcja zero kaloryczn
opcja dwa powolny revers diet.

Ja u podopiecznych głównie stosuje metode z dnia na dzien... u siebie, z racji tego, ze wiem, ze moj oganizm czasem szaleje, wrzucam sobie stopniwo kalorie wgore i jendoczensie powoli schodze z aktywnoscia typu cardio. Jak jeszcez nie znasz swojego ciala to zawsze bedzpieczniej bedzie robic revers diet, chociaz wiele osob uwaza to za strate czasu :) jednka mozna sproibowac i bedzies zmial na przyslzosc porownanie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349860
Wolfusiek


Mierzę się raz w tygodniu, ważę codziennie. Jeśli rozumiem to mam zostawić to 2x cardio w tygodniu po 30 min, w moim przypadku rowerek siedzący. Nie mogę natomiast precyzyjniej obliczyć swojego nowego zerowego zapotrzebowania. Wczesniej tak jak pisałem było 3000, ale to wiedziałem z własnych "testów". Ale nowego nie mogę obliczyć, jeśli mógły mi Pan z tym pomóc to byłbym wdzięczy. Wymiary podawalem wczesniej. Do tego tryb siedzący, 3-4x treningi ciężkie w tygodniu. Około 5-6k kroków dziennie. I jeśli dobrze rozumiem, to od kalorystyki która mam teraz, mam dodawać po 200 kcal i co cykl (tygodniowy) sprawdzać czy zachodzą zmiany, jeśli wracam z kaloriami bez dużych wzrostów wagowych, wyglądowych lub pomiarowych to pomału dalej zwiękaszać, a jeśli "urosnę" to mam zamiast o np 200 zwiekszyc o 100. Z góry dziękuję za pomoc.


Tak, cardio zostaw dla samej "zdrowotności".
Bez uwzględniania adaptacji wychodziłoby tu około 2800-2850kcal. Przy czym jak sam zauważyłeś, zdecydowanie precyzyjniej można to określić empirycznie,
aczkolwiek jeżeli przed redukcją Twoje zero szacowałeś na 3000 kcal, to śmiało możesz przyjąć powyższy wynik za pewnik i wskoczyć na te kcal z marszu.
Jeżeli chodzi o stopniowe dodawanie z tygodnia na tydzień - to osobiście zalecam je w przypadkach, gdy ktoś chce jeszcze trochę dociąć, a powoli męczy go redukcja.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2478 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106173
Najlepeij to znać swój organizm i wiedzieć któreś droga jest lepsza dla niego.

Jedni dodają bardzo powoli kalorii inni zdecydowanie szybciej i raz taka opcja a raz taka jest korzystniejsza. No ale jeśli ktoś niema doświadczenia i jest początkującym to jednak lepiej wolniej te kalorię dodawać i obserwować co się dzieje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33094 Napisanych postów 23179 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278086
Możesz sobie wyjść w kilku ratach tygodniowych ale bez zbednego przeciągania lub z dnia na dzień , najlepiej zawsze testowac na sobie i tą redukcje wyjdz z miejsca a kolejną za rok wyjdz ratalnie i zdobedziesz doswiadczenie bo zaobserwujesz jak twój organizm reagował
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2478 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106173
Wychodząc wolno tracisz jedynie to że może się okazać że się jeszcze ciut redukcja przeciągnie
Wychodząc szybko ryzykujesz, że zaczniesz łapać za szybko wagę wodę i tłuszcz i wtedy już średnio po zaraz będziesz w etapie że znowu trzeba będzie robić redukcję.

Więc jeśli nie znasz swojego organizmu zalecalbym wolniej wychodzić
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta - jak ją ułożyć?

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

WHEY premium