SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak wycisnąć 100kg na klatkę piersiową?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 855

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 538
Cześć, czołem
Już parę miesięcy ćwiczę planem FBW (będzie trochę ponad 3 miesiące), maks na klatę zrobiłem 90kg i bardzo chciałbym przed końcem roku osiągnąć 100kg.
Stąd mam dwa pytania:
1. Ćwiczę 3 razy w tygodniu po 4sx6-10r, oprócz zmniejszenia ilości powtórzeń i zwiększenia ciężaru jak mogę zmaksymalizować klatę? Zamiast 3 razy po 4 serie to 2 dni po 8?
2. Jakie ćwiczenia na inne partię pomogą z wyciskaniem? Jest to ćwiczenie złożone to pewnie wszystko jest w stanie pomóc, ale czy są jakieś szczególne ćwiczenia? Na wyposażeniu mam ławkę, stojaki, sztangę prostą i mocno krzywą oraz drążek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734

Zawsze mnie zastanawia ten fenomen tej magicznej stówki w wyciskaniu leżąc. Nikt nie wyznacza sobie celu 150kg martwym ciągu czy przysiadzie każdy tylko to wyciskanie leżąc.

Ale wracając do tematu na pewnym etapie dołożyć 10kg do wyciskania to jest nie lada wyzwanie i ja bym się na Twoim miejscu nie spieszył z tym za bardzo. Bo jak będziesz mieć ciśnienie na wynik to może się okazać, że zamiast poprawiać wynik złapiesz kontuję bo będziesz chciał na siłę magiczną setkę przekroczyć.

Zostaw jak masz plan treningowy zaplanowany i powoli sobie progresuj, nie ma znaczenie czy to 100 wyciśniesz do końca roku czy może w lutym, ważne żbyś notował progres w obciążeniu.

Poza tym musisz się przyjrzeć planowi treningowemu bo wyciskanie leżąc jest ćwiczeniem złożonym i nie zależy tylko od mięśni klatki piersiowej. Równie dobrze progres może zahamować przemęczony triceps czy barki. Świadomie pomijam kwestię techniki wykonania wyciskania bo źle dobrane parametry wyciskania też są w stanie ograniczyć Twój progres więc na wszystko trzeba zwrócić uwagę.

Polecamy również: Sztuczki dające siłę: wyciskanie sztangi leżąc! CZĘŚĆ I



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-11-09 15:15:17
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33112 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Nie spiesz się bo to nie jest wyscig a 10kg w niecałe 2 miesiace to raczej mało możliwe ze ci się uda , dobrze by było jakbyś dodał filmik z wyciskania bo prócz ciężaru dochodzi jeszcze kwestia techniki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53193 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400709
Myślę, że przy dobrze zaplanowanej progresji liniowej do końca roku mityczna setka na klatę jest możliwa.
Co do tego? Pracuj nad plecami i techniką w wyciskaniu. Jak nauczysz się mostkować, leg drive i usztywnić pozycję, to nie widzę najmniejszego problemu.
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Zdecydowanie Twoje obecne podejście do wyciskania na klatkę piersiową nie jest właściwe. Trenujesz zaledwie trzy miesiące i jesteś jeszcze mocno początkujący. Skupianie się na sile w określonych ćwiczeniach będzie generowało w znacznym stopniu zaburzenia techniki ćwiczeń, a to z kolei, jak nie teraz, to wraz z czasem wpłynie na Twoje zdrowie. Na tę chwilę najważniejsze będzie to, abyś uczył się prawidłowej techniki ćwiczeń wielostawowych/złożonych i czucia nerwowo-mięśniowego, a nie gonił za ciężarem.
2

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 538
Dziękuję za rady.
Każdy mówi, że najważniejsze, żebym skupił się na technice. Ćwiczę albo samemu albo ze znajomym o podobnym stażu i umiejętnościach, więc ciężko mi powiedzieć jaką mam technikę. Staram się spinać łopatki, barki trochę w ławkę, lekki mostek, tyłek na ławce i nogi ciągle na podłożu.
Musiałbym chyba dodać filmik tak jak kolega polecał tylko nie wiem jak musiałbym ustawić telefon, żeby nagranie dawało jak najwięcej informacji.
monkey22
Nie spiesz się bo to nie jest wyscig a 10kg w niecałe 2 miesiace to raczej mało możliwe ze ci się uda , dobrze by było jakbyś dodał filmik z wyciskania bo prócz ciężaru dochodzi jeszcze kwestia techniki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33112 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
przy wyciskaniu najlepsze ujęcie to od boku tak aby było widac wyraźnie całą sylwetkę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Rudy Trzmiel
Dziękuję za rady.
Każdy mówi, że najważniejsze, żebym skupił się na technice. Ćwiczę albo samemu albo ze znajomym o podobnym stażu i umiejętnościach, więc ciężko mi powiedzieć jaką mam technikę. Staram się spinać łopatki, barki trochę w ławkę, lekki mostek, tyłek na ławce i nogi ciągle na podłożu.
Musiałbym chyba dodać filmik tak jak kolega polecał tylko nie wiem jak musiałbym ustawić telefon, żeby nagranie dawało jak najwięcej informacji.
monkey22
Nie spiesz się bo to nie jest wyscig a 10kg w niecałe 2 miesiace to raczej mało możliwe ze ci się uda , dobrze by było jakbyś dodał filmik z wyciskania bo prócz ciężaru dochodzi jeszcze kwestia techniki



Powiem Ci, że w dzisiejszych czasach to już nie ma problemu z tym żeby skonsultować technikę wykonania ćwiczeń. Przez okres pandemii gdzie siłownie były pozamykane to trenerzy personalni z mojej siłowni ze swoimi klientami prowadzili treningi on line więc jak tylko chcesz coś skonsultować to niech kolega Cię nagra podczas wyciskania, a Ty kolegę i zawsze możesz wrzucić filmik do tematu i w wolnej chwili zerkniemy jak ta technika wygląda. Zawsze możesz uzyskać jakieś rady dotyczące techniki wyciskania.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Skoro nie masz z kim skonsultować techniki ćwiczeń, to jak najbardziej możesz nagrać dobrej jakości filmy i wrzucić tutaj do analizy. Ważne będzie to, żeby ta jakość była na optymalnym poziomie, a kąt ujęcia, o którym wspomniałeś, może być pod skosem i od boku. Z resztą, nie tylko samy wyciskanie warto przeanalizować. Również inne ćwiczenia wielostawowe/złożone, jak przysiady, ciągi, wiosłowania, czy podciągania. Wiele osób ma z tym mniejsze lub też większe problemy, więc dlaczego by nie przeanalizować.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2478 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106178
monkey22
Nie spiesz się bo to nie jest wyscig a 10kg w niecałe 2 miesiace to raczej mało możliwe ze ci się uda , dobrze by było jakbyś dodał filmik z wyciskania bo prócz ciężaru dochodzi jeszcze kwestia techniki


Wiadomo technika techniką ale też bez przesady że 10kg nie zrobi progresu w jego przypadku.

Raz że ćwiczył fbw gdzie raczej klata nie idzie jako pierwsze ćwiczenie i w żaden sposób nie jest przepracowna na intensywniejszym poziomie

2 autor ma dopiero 3 miesiące stażu a na takim etapie progresować nie jest trudno jak się zrobi to z głową
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 442 Napisanych postów 912 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10970
szczerze jak ja bym miał taki cel robiłbym klate co drugi dzien i tylko wycisk na płaskiej przez cały miesiac, w cwiczeniach z ciezarami duza role odgrywa technika, wiadomo nie robiłbym wiecej niz 20 serii i podzielił to sobie na dni intensywne 90% max np 5serii x3 i 2 dni objetosciowe z 70% maxa np 3x8 tak zeby sie nie zmeczyc ale przepracowac technike ciezarem sensownym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 538
Plan wyciśnięcia 100kg do końca roku już nie wypali, bo od miesiąca mam kontuzję barku. Przy większym zaangażowaniu boli w trakcie ćwiczenia, przy mniejszym dzień po. Chciałem jeszcze nagrać filmik z ćwiczeniem jak się poprawi, ale no cóż.
Przez ten czas nie ćwiczyłem, bo miałem nadzieję, że w miarę szybko kontuzja minie (nie raz coś mi się działo z barkiem), ale jak jeszcze nie przeszło to mógłbym wykonywać ćwiczenia nie angażujące barków. Nogi, brzuch i przedramię bez problemu, ale nie wiem jakie ćwiczenia na inne partie. Od zwykłego uginania ramienia na biceps, na następny dzień bark bardziej doskwierał.



Zmieniony przez - Rudy Trzmiel w dniu 2023-12-14 11:12:09
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Push Pull Legs - ocena

Następny temat

Trening Upper Lower Push Pull - ocena

WHEY premium