SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak to jest z ostatnim posilkiem dnia?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3432

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 210 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3880
ostatnio zastanawialem sie nad sprzecznymi zdaniami na temat jedzenia czegokolwiek przed snem

ZA
"Na pół do godziny przed snem umiarkowane ilości białka. posiłek niekonieczny lecz wskazany na etapie budowy masy mięśni; dostarcza protein w czasie snu, gdy wydzielany jest hormon wzrostu."

"you'll want a clean protein source, most likely casein as it is slow-digesting. I'd recommend fat free cottage cheese."

"Wskazane jest iść spać na głodnego. Nie myślę tu o głodzie powodującym ssanie w żołądku, który nie pozwala zasnąć, jednak powinien być prawie pusty. Stan taki sprzyja nocnemu spalaniu tłuszczu .Wyjaśnię: W nocy zachodzi regeneracja organizmu, czyli odbudowa tkanek. Warto pamiętać, że rodzaj zjadanych pokarmów wywiera istotny wpływ na odbudowę ich, jakość snu, nastrój po przebudzeniu. Jeżeli w żołądku zalega duża porcja jedzenia, organizm czerpie jako paliwa do przyswojenia substancji na regenerację z resztek zalegających w żołądku. Jednak jeśli jest on pusty. Energia ta wykorzystywana jest z zapasowej tkanki tłuszczowej.
Posiłek prawidłowy
Niewielka przekąska ale odpowiedni stosunek białka do węglowodanów. Może być ryba czy filet z kurczaka z warzywami."

PRZECIW
"nocą organizm koncentruje się na odbudowie komórek i regeneracji sił. Cały układ pokarmowy działa wówczas wolniej, dlatego nocny pokarm nie jest w pełni trawiony, często zalega w jelitach powodując nie tylko wzrost wagi ciała, ale również pojawienie się kamieni w nerkach i wątrobie."

streszczenie z podrecznika gasrtoenterologii
by organizm w ogole uzyl bialka zawartego w tym ostatnim posilku droga jest dluga. jedzac o 22 trzustka i watroba zaczynaja pracować koło 24 do mniej wiecej godz 1. potem jelita dotrawiają to do mniej więcej 3 w nocy. w pewnym momencie nastepuje wyrzut wielu enzymów z wątroby i dioastazy z trzustki do dwunastnicy żeby to spalić. do tego wiele endogennuych reakcji zaczyna trawienie. energia jest pobierana z glikogenu wątrobowego więc krew zamiast czym innym "zajmuje" sie krązeniem z tętnicy kreskowej (od jelita) do wątroby żeby to obsłużyć a potem musi to rozłożyć.

opinia dr hab
"wedlug mnie w nocy białko na obwodzie nie jest potrzebne ani pobierane z mięśni. oczywiscie troche glikogenu mięśniowego jest trawione jak i pojedyńcze aminokwasy, ale nie nalezy zaburzac katabolizmu nocnego gdzy przede wszystkim na on sluzyc regeneracji tkanek"


jaka jest wasza opinia?? to w koncu jesc przed tym snem czy jednak zakonczyc kolacja 2-3h przed snem?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
fajnie sie rozpisales i z glowa ale mam watpliwosci dlaczego nalezy przy redukcji wyeliminowac produkty mleczne, czyzby chodzilo o laktoze? uzasadnienie jakies?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 966 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17470
ja jem 0 22 i zaraz wale w kime . a jak bede mial jakies kamienie to zwieksze ilosc browara w diecie hehe. na noc zre zawsze twarog bo dlugo sie wchlania

nie oglądaj sie za siebie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
w nocy też palimy kcal. na inne procesy, ale palimy.

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
ja czesto jem w nocy - lepiej wypic białko i sie wyspać niz obciażac organizm, ale zasadniczo nei przejmuje sie tym zbytnio.
jednak jeśli chcesz sie dobrze wyspać i wypiocząc - popij białkolub olej to i wypoczywaj.
zdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 83 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1113
proponuje bialeczko i troche oleju zmaksymalizujesz czas wchlaniania

Ave, Ceasar morituri te salutant

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1564 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11141
Wyll a na jakie procesy palime te kcal?? Bo nie wiem? na oddychanie? Na wiercenie się w łóżku nie wiem na co to może być? Oczywiście w nocy podczas snu a nie sexu.

Proponuję na start zarobek w wysokości ok 2000zł. 100% ONLINE, min. 18lat.
-Bez Polecania
-Bez Inwestycji
-Bez Sprzedaży
kontakt: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 130 Napisanych postów 8967 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 48014
mozg pracuje caly czas, serce, pluca i miesnie klatki piersiowej, narzady wewnetrzne i cos tam jeszcze napewno spala te kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3246 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14357
czytalem gdzies ale nie pamietam, chyba podczas glebokiego snu spalamy 150kcal

misiek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
mózg, regeneracja itp Xabi.

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 1564 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11141
mięśnie rosną kiedy odpoczywamy na to też może być?? W sumie ogólnie nie ma tego dużo. A z tego co kiedyś czytałem narządy np. serce podczas snu pracują wolniej (też odpoczywają)

Proponuję na start zarobek w wysokości ok 2000zł. 100% ONLINE, min. 18lat.
-Bez Polecania
-Bez Inwestycji
-Bez Sprzedaży
kontakt: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 255 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7199
to jesc na mase tego twaroga przed snem czy nie jesc ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jesli orbitek... to jaki???

Następny temat

moja super extra dieta %-)

WHEY premium