SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jabłczan Kreatyny

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14250

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 205
Witam, mam kilka pytań w związku z jabłczanem kreatyny:
1. Jaki jabłczan jest lepszy ?:
https://sklep.sfd.pl/Olimp_TCM_Mega_Caps-opis862.html
https://sklep.sfd.pl/Trec_CM3_1250-opis1111.html
2. Jak długo powinien trwać cykl? mogę sobie zrobić cykl miesięczny?
3. Ile będę potrzebował capsów na cykl(miesięczny)?
4. Jak dawkować? można tak?:
W dni treningowe: pierwsza porcja 30 min. przed treningiem(3 capsy), druga bezpośrednio po treningu też 3 capsy
W dni nietreningowe: pierwszą dawkę rano bezpośrednio po przebudzeniu(na czczo), drugą w połowie dnia - po ile capsów?
5. Odpoczynek musi być, czyli jeden dzień w tygodniu muszę odpoczywać, np. raz w niedzielę, raz w środę? można tak? czy musi być jeden określony dzień na odpoczynek?
6. Jeżeli w pon,piątek mam karate to takie dni zaliczamy do treningowych? Po treningu karate już nie mam czasu ćwiczyć.
7. Jeżeli cykl trwa miesiąc to później mam miesiąc "wolnego" i mogę ćwiczyć np. na sucho?
8. Będą duże spadki jeżeli przestanę ćwiczyć po miesiącu brania kreatyny?
9. Słyszałem, że dużo wody trzeba pić na cyklu. Ile jej trzeba pić? Jest jakaś określona norma? Czy tyle ile organizm potrzebuje?
10. Jabłczan coś daję? Czy tylko zatrzymuję wodę w organizmie a po zakończeniu cyklu wszystko spada?
11. Jeżeli bym biegał codziennie to na tym jabłczanie zbiłbym troszkę tłuszczyku ?


Proszę o wyrozumiałość, to będzie mój pierwszy cykl w życiu. Z góry bardzo dziękuję za odp.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 205
Trening bokserski (worek+skakanka) zalicza się do DNT?

Jabłczan ma jakieś negatywne skutki? np. przyśpieszone pojawianie się pryszczy na twarzy?( gdzieś o tym czytałem)

Do tego jabłczanu trzeba coś brać dodatkowo? np. witaminki, biało? Jeżeli tak to co i jakie.

Do jabłczanu trzeba prowadzić jakąś specjalną dietę? Czy można jeść wszystko?

Zmieniony przez - marqk w dniu 2011-03-22 14:02:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1090 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10444
na pierwszy cykl mono bierz a nie jablczan, dawka w dzien nietreningowy wystarczy w zupelnosci rano na czczo 5g, a treningowy to samo + dawka 5g po treningu, cykl niech trwa 40-45 dni, na reszta pytan typu picie wody itd. przejrzyj forum bo jest pelno o tym

Moda się zmienia... Duża łapa zawsze jest na czasie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 905 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9391
1. oba na podobnym poziomie w tym wypadku patrz na cenę
2. od 6 do 8 tygodni będzie optymalnie 4 trochę za krótko
3. jeżeli masz 3 dni treningowe w tygodniu będziesz potrzebował 240 kaps.
4. DT rano 5gram (4 kaps.) po treningu 5gram (4 kaps.) DNT Rano 5gram (4 kaps.)
5. Odpoczynek od czego? od kreatyny? W czasie cyklu bierzesz 7 dni w tygodniu.
6. ja bym nie liczył karate jako dzień treningowy
7. Po cyklu konieczna jest przerwa minimum tyle ile trwał cykl
8. Jak przestaniesz ćwiczyć to chyba logiczne że zaczniesz tracić formę
9. Nie ma określonej ilości. Pij tyle ile potrzebujesz nie pij na siłę.
10. Na jabłczanie nie ma dużej retencji wody. Kreatyna pomoże ci zbudować masę i siłę jeżeli dobrze się odżywiasz.
1

wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, ważna jest dawka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 205
Słyszałem że jabłczan dużo lepszy niż mono, bo po mono wszystko spada. I dlatego zdecydowałem, że wezmę jabłczan. Dobrze zdecydowałem?
Ad 7. tak, wiem, że potrzebna jest przerwa. Ale chyba w tej przerwie mogę ćwiczyć ale bez spożywania kreatyny ?
Mam pytanko czy muszę ćwiczyć regularnie w tych samych dniach, np. wt,śr,czw,sobota i w następnym tygodniu muszę w tych samych dniach ćwiczyć? Czy w next tygodniu mogę w inne dni? to nie ma znaczenia?
Mogę np. brać w DT rano 3 kaps. i po treningu 3 kaps, a w DNT rano 3 kaps.? Mogę tak brać czy musi być po 4 kaps?
W DT jest różnica jeżeli zamiast rano, wezmę jabłczan 30 min. przed treningiem i zaraz po?
Czyli cykl trzeba będzie zrobić na min. 6 tygodni ?

Mogę w ogóle robić dni treningowe np. we wtorek,środę,czwartek,sobotę i np. niedzielę? Czy to za często?

Dziękuję za poprzednie odpowiedzi. Nagrodziłbym sągiem ale nie mogę.


Zmieniony przez - marqk w dniu 2011-03-21 22:25:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 299 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2643
ze tak powiem zle zlyszales....
Mono i jablko to rozne rodzaje kretki bralem oby dwie.....
robi sie 6 tyg cykl na czyms potem 6 tyg bez kretki 6-8 tyg bez..
DT 5 rano 5 po treningu
DNT 5 rano
w gramach oczywiscie

treningi zaleza od rodzaju planu...

ja mam plan 4 dniowy spilit 2x2 wszystko zalezy jaki masz plan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 905 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9391
Tak po cyklu kreatynowym dalej ćwiczysz "na sucho" możesz zmniejszyć intensywność lub pozmieniać ćwiczenia ale nie zaprzestajesz treningu.

Najlepiej byłoby regularnie czyli np.: pon. śr. pt. ale jak nie masz takiej możliwości to nic wielkiego się nie stanie jak będziesz ćwiczył jeden tydzień pon. śr. pt. a kolejny wt. czw. sob. ważne żeby nie były to jakieś 4 dniowe luki między treningami 1-2 dni przerwy max 3 dni

Lepiej jak będziesz brał po 4 kaps. wtedy masz te 5 gram w porcji ale możesz i te mniejsze dawki w ostateczności.

Nie będziesz różnicy jeśli w DT zamiast rano dasz porcje przed treningiem.

Tak cykl 6 tyg najbardziej standardowa długość cyklu to 6-8 tygodni

wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, ważna jest dawka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 299 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2643
mono czy jablko bez roznicy na mnie podzialalo tak ze

mono dalo sile i troche masy
jablko dalo troche wiecej silny niz mono ale prawie 0 masy

ale to wina diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 905 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9391
A jak chcesz dawać SOGi to musisz uzupełnić dane w rozszerzonym profilu wtedy dostaniesz abonament.

wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, ważna jest dawka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
bo mono podlewa woda i daje uczucie masy...ale to tylko woda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 205
Akurat na masie mi aż tak nie zależy, bardziej na sile.
Mój trening to taki ogólny(zawsze to samo):
brzuszki,pompki,pompki na poręczach,szrugsy,podciąganie się na drążku no i czasem trening karku. Oczywiście w 3 seriach, tylko podciągnie 2 serie.
W DNT istnieje taka możliwość bym mógł w ten dzień robić trening bokserski? (mam na myśli worek+skakanka)
Ten cykl na jabłczanie to może być ostatni cykl i np. na wakacjach znów bym sobie zrobił, czyli dłuższa przerwa niż 6 tyg. Można tak? Czy trzeba kolejny po 6 tyg. przerwy ?
Ważę 67kg, więc chyba dawka po 3 kaps. będzie odpowiednia. Jak uważacie? i mogę zacząć przygodę z kreatyną od jabłczanu?

Dziękuję za odpowiedzi. Jestem wam niezgodnie wdzięczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 905 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9391
im dłuższa przerwa między cyklami tym lepiej

wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, ważna jest dawka

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ACTIVLAB Tribuactiv B6, a problemy z gastro?

Następny temat

Jaki spalacz na koniec redukcji

WHEY premium