SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ile gramów poszczególnych amin po treningu?

temat działu:

Iron Horse Series

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2665

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 900 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12247
Czy istnieje jakis przelicznik albo coś w tym stylu pokazujący ile poszczególnych aminokwasów na kg. masy ciała (chodzi mi tylko o wolne formy) powinna przyjąć osoba bezpośrednio po zakończeniu sesji treningowej (uwzględniając spożycie posiłku jakieś 30-40min
po treningu)? Nie jestem pewny czy moge zaufać etykietce która każdemu, bez względu na wage, zaleca tę samą ilość, dlatego obawiam sie że będe brał za mało albo za dużo. Jak to jest z tymi porcjami?

~

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 900 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12247
EAA to nie wszystkie aminokwasy, dlatego zapytałem sie żeby sie upewnić. W dalszym ciągu czekam na pana odpowiedź (dlaczego akurat w 3 porcjach i kiedy je przyjmować).

Janse, że mięso i jaja będą lepszym źródłem białka, ale jeśli
najwcześniej 40min po treningu moge zjeść posiłek składający sie
z miesa (nie mam zamiaru katować sie w MPK zimną kaszą z wołowiną, a na siłce nie ma warunków do jedzenia) to dobrze zrobie biorąc od razu bezpośrednio po trneingu np taki
EAA stack 1 porcje (tj. 6g) + vextargo, a po powrocie do domu jedząc spokojnie obiad?

napisalem og dawkowanie, nie konkretnie w Twoim przypadku

Jak to ogólne? To w moim przypadku jakie będzie, jak mam to obliczyć?

~

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3617 Napisanych postów 36543 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260914
jak dla mnie porcja to minimum 30g bialka dobrego pochodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 900 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12247
A proporcje amin w tym białku? Mniej więcej? Podają w ogóle producenci takie inf. na etykietkach? Bo gdzieś czytałem że np. ważne jest aby leucyny było więcej niż izoleucyny, więc może są jeszcze jakies inne ważne zależności pomiędzy aminokwasami?

Edit. Czyli jak ty ważysz ~90kg i dla ciebie 30g wolnych amin to odp porcja po treningu to dla mnie odp porcją będzie ok. 23g przy wadze 70kg?

Zmieniony przez - Nicze w dniu 2008-07-23 18:36:49

~

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
na dobra sprawe w bcaa po to masz miec wiecej leucyny by jako aminokwas ketogenny mial wplyw na produkcje przez watrobe somatomedyn czyli czynnikow wzrosty miesni szkieletowych. izoleucyna jako aminokwas glukogenny ma wplyw na poziom cukru we krwi jak i gosp insulinowa.
proporcje leucyny 2 do izoleucyny 1 do waliny 1 to wg amerykanskich badaczy jest proporcja dla pakera. dowrocona prorporcja jest dla sportowac silowo wytrzymalosciowego. na 10kg wagi dobrze jest podac nawet do 1 g bcaa, czyli jesli wazysz 100k w samych miesniach /teoria/ dajesz 10g bcaa.
w og aminokwasach nie ma takich przeliczen. jednak na porcje wystarczy jesli dajesz 10 do 15g . w 3 porcjach dziennie.\
jeszcze inna kwestja to zawartosc argininy tu juz nie ma jasnych wytycznych a zaczyna sie roznica zdan.
termat rzeka
pozdr
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
kolejna sprawa to stopien denaturacji bialka w odzywce. denaturacja to proces rozpadu helis 3 i 4 rzedowych w bialkach. mowia wprost to trwale zniszczenie naturalnych ustawien geometrycznych w czasteczkach bialek jakie tworaz wlasnie aminokwasy. taK rozpleciona helisa potrafi zgubic jakisc aminokwas, w to lub inne miejsce moze wejsc jakies zanmieczyszczenia jak czastecza nieorganizcnza lub inna ktora akurat dostala sie podczas procesu obrobki termicznej . jak mozna sie domyslec zdenaturowane bialko jest o wiele trudniej trawione po przez utrudniony don dostep dla enzymow trawiennhych / uklad trawienny w kazdym odcinku swoim posiada wydzielanie enzymow odpowiednichj do pociecia lancuchow peptydowych miedzy scisle okreslonymi aminokwasami , zdenaturowane bialko ma ten porzedek zaburzony/. jak wiadc odzywka moze miec bv 136 ale tylko w teorii , o]wszem ma ona tyle aminokwasow by okreslic dlan bv 136 ale balagan jaki powstal w jej ukladzie aminokwasowym , powoduje to ze zwykly kawal miecha o bv 70 ma lepsza wlaswciaowc odzywcza nie ta odzywka o bv 136. to tak jak masz w portweli 80zl ladnie rowno ulozonych mkzesz w kilka sekund ropzorzadzac tymi 80zl ich wartosc nabywacza , zagospodarowanie nimi jest wyszzsza niz jakbys miela 136 zl ale np czesc w domu, czesec w samochodzie , czesc w kieszeni, czesc w szafie . wartosc nabywaqcza , zagospodarowanie w czasie tymi 136 zl bedzie nizsze nixz tymi 80 zl . jasne ?
dlatego mieso i jaja minmo niskiego bv beda lepszy zrodlaem bialka niz odzywka o zdeanturowanych formach bialkowych.
pozdr
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
żarcie rządzi


zawodowcy wiedzą co robią.

a małolaty jedzą proszki

zdr

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 900 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12247
Dlaczego akurat 15g i na 3 porcje mam dzielić (mówi pan o aminokwasach EAA?), jeśli bezp. przed treningiem pije białko + vitargo, a rano też niewidze sensu żeby brać (bo skoro śpie ok. 9h w nocy, to chyba pół godziny na przygotowanie posiłku + czas trawienia i wchłaniania, nie robią wielkiej różnicy jeśli chodzi o katabolizm nocny? Więc po co brać rano aminy?

PS. Czy waga nie ma znaczenia przy dawkowaniu tej odżywki?

Miętki: O co Ci chodzi?

Zmieniony przez - Nicze w dniu 2008-07-24 12:35:18

Zmieniony przez - Nicze w dniu 2008-07-24 12:35:27

~

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
napisalem og dawkowanie, nie konkretnie w Twoim przypadku. jesli porownasz wolne aminokwasy do odzywek to po mojej wypowiedzi poprzedniej zauwazysz roznice miedzy nimi. jak zauwazyl mietki , zawodowacy raczej nie stosuja sheykow proteinowych /nie wierz wypowiedziom w gazetach/ a stosuja aminokwasy jak i inne. z przyczyn podanych powyzej.
owsze
m mozna wzbogazac swoja diete w sheyka bialkowego ale tylko w przyp. kiedy masz niedobor bnialek w naturalnym jedzeniu./napisalem atcik o tym zobaczymi ktora gazeta go zechce puscic drukiem /. w przypadku kiedy np massz 200g bialka w naturze poch zwierzecego a wazysz 100kg to wszelkie dodawanie sheykow jest jedynie nieporozumieniem i nie potrzebnym obcviazaniuem oraca zalego ukladu trawiennego, co moze skutkowac jedynie nadkawsota i problemami z nam amoni8aku. inny temat kiedy jestes na dopingu tu juz nie ma tak jesnych wytycznych. poza tym trzeba brac pod uwage lobby produkujace suplementy, nikt z nich ci nie powie ze kotlet z poledwicy wolowej jest o wiele ciekawszy niz ich mix bialkowy, no chyba ze by zaczeli handlowac miesem . zrob sam probe jedz tylko naturalne zrodla bialke przez 3 mies w ilosci 200g ma kg wagi ale tylko z ikesa i jaj, dalej przez 3 mies polowe z mixow proteinowych , sam zobaczysz roznice.
pozdr
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44470
Panie Marku a jeżeli odzywki białkowe stosuje się jedynie jako "uzupełnienie diety"

np Rano
Whey + płatki owsiane + jajka (2całe + 3białka)
Jest to wyjściem i alternatywą dla monotonnej diety.

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 119 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4507
Ostatnio wpadla mi w lapska dietka Jaya Cutlera.Jak ja zobaczylem to sie lobalilem .Sheyki bialkowe jednej firmy na kazdym prawie posilku(inny rano,inny w okolicach treningowych i inny na noc).Slawni kulturysci maja placone za reklame nowych produktow wala scieme bo to poniekat ich zrodlo dochodu.Naturalne zrodlo bialka RULEZ.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BodyLine TRENER
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 14747 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 102587
Jak w tym kontekście rozpatrywać dawkowanie estryfikowanych form aminokwasów?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy organizm da rade to wszystko wchlonac razem?

Następny temat

plan suplementacyjny i zarysy diety-panie marku rzucisz okiem?

WHEY premium