SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gołota - Adamek czy dojdzie do walki??

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14165

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1400 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6890
WBC na pewno walka ta będzie wielkim wydarzeniem sportowym, na pewno przyniesie olbrzymie zyski, na pewno będzie niezwykłą promocją dla boksu w naszym kraju. Jednakże cały czas jest to ale, że nie chcę oglądać jak jeden albo drugi jest poniewierany, zwłaszcza przez swojego rodaka. Mimo wszystko walkę obejrzę prawdopodobnie na żywo, jeżeli tylko będzie ona zorganizowana we Wrocławiu. Przykre jest to, że z przyjaciół stali się oni wrogo do siebie nastawieni.

Dawidek, Gołota przynajmniej nie uciekał od wielkich pojedynków, bojąc się, że za dużo może stracić. Zdecydowanie wygrywał z Riddickiem Bowem, gdyby nie te głupie faule. Boksował naprawdę świetnie. Wygrał z Johnem Ruizem, gdzie został oszukany przez sędziów, taka sama sytuacja była z Byrdem.

Waga ciężka również teraz nie obfituje w znakomitych bokserów, jednak od zawsze waga cruiser była słabo obsadzona. Jedynym zawodnikiem który coś do niej wniósł i zasługuje na chwałę jest Roy Jones jr. Nie było nikogo więcej. Reszta, jak Hollyfield, uciekała do wagi ciężkiej, bo w cruiser nie było przeciwników na poziomie. A Adamek mimo, że ma przeciwników którzy mogliby przynieść mu rozgłos, woli obijać kelnerów jak Gunn, który wytrzymał 4 rundy, trafił Adamka dwa razy i mówiło się, że był świetnie przygotowany i należą mu się pochwały.

Rób swoje, i nie patrz się na innych!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 3600 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27033
rendan-Ale Gołota za wielkie pojedynki dostawał nie małe pieniądze.Zgodzę sie formie Gołota boksował świetnie,jego mankamentem była psychika przez którą przegrywał.Co do walk o mistrzostwo w których to sędziowie zawalili to wiesz jak są traktowani pretendenci, mistrza trzeba pokonać wyraźnie najlepiej przez k.o najlepiej było to widać podczas walki Hollyfielda-Valujevem .
Co do wagi cruiser to dobra waga co chwile pojawia sie dobry bokser ale jest traktowana jako podwalina wagi ciężkiej.W cruiser nabierasz doświadczenia masy i przechodzisz do ciężkiej.
Nie dziwie sie Adamkowi ze odmówił walki z Hopkinsem,bo który mistrz świata zgodził by się na walkę za grosze.

Zmieniony przez - Dawidek@ w dniu 2009-07-30 00:16:15

Życie to boisko,na którym nie gra się czysto.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 280 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6481
taka prawdaale i tak sadze ze adamek moze pokonac golote, tomek jest w formie a andrju, sami wiecie, nigdy nie wiadmo co moze sie stac. wszystkiego mozemy byc pewni

Każdy ma jakiś plan...dopóki nie zostanie trafiony.(Mike Tyson)

Płacz na treningu, śmiej się podczas walki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1400 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6890
Za taką samą forsę Adamek walczył z Gunnem. Tylko jak powiedział "Walcząc z Hopkinsem miał za dużo do stracenia za te pieniądze"...

Rób swoje, i nie patrz się na innych!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 501 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3582
Z całym szacunkiem do Adamka, jest bardzo dobrym bokserem ale nie można porównywać go do Gołoty. Po pierwsze Adamek nigdy tak naprawde nie spotkał się z konkretnym rywalem (Cunn to też nie to...) Gołota w swoim prime był jednym najlepszych fighterów. "Wygrał" i z Byrdem i Ruizem no i oczywiście z Bowe'm który wtedy był uważany za najlepszego pięściarza w wadze cieżkiej. Gołota to ikona boksu, najlepszy i najpopularniejszy Polski zawodnik sportów walki. Gdyby nie mankament jakim jest niewątpliwie jego psychika mógłby już dawno być oficialnym mistrzem świata

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1402 Wiek 46 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32262
Ludzie przestańcie wciskać ten kit, Gołota z Byrdem, Ruizem i Bowe'm przegrał! Takie same bzdury możecie pisać, że Wisła wygrała z Levadią bo była lepsza. Nie, nie wygrała.

Nie dyskutuj z d****em bo najpierw ściągnie cię do swego poziomu a potem pokona doświadczeniem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 476 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9764
Ravenlord ty tez przestan sciemniac, Adamek z lepszych piesciarzy walczyl tylko z USS-em (gdyby nie 3 nokdauny i przychylnosc sedziow to bylaby porazka i juz dawno bylby rewanz...) i z Chadem ktory gladko przegral i nic nie pokazal....

Z ktorymi dobrymi piesciarzami w formie walczyl jeszcze Adamek ?

A to ze przegral z Byrdem Ruizem to bylo oszustwo, czyli wg Ciebie np. Hiszpania na munidialu w 2002 przegrala zasluzenie z Korea mimo to ze strzelili 2 (3?) bramki a sedzia ich nie uznal ?

Zal...

Zmieniony przez - Achoris w dniu 2009-07-30 10:42:31

"Powstałem z nicości obrałem drogę ku wolności..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1400 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6890
Jak się pan czuje?
Andrzej Gołota: Trudno mi jest określić stan, w jakim się teraz znajduję. Wciąż nie mogę uwierzyć w ten werdykt.
I to nie tylko ja. Rozmawiałem z wieloma osobami, mniej lub bardziej mi życzliwymi, zapoznałem się na stronach internetowych z komentarzami prasowymi agencji wyrażanymi przez ekspertów i ludzi znających się na boksie. Nie spotkałem się z opinią, która byłaby inna od tej, że to ja jestem zwycięzcą. Jak to się stało, że został nim Ruiz? Nie wiem, doprawdy nie wiem, jak można było tak punktować.

Zna pan tych trzech "sprawiedliwych"?
A.G.: Nie bardzo. Przed walką zainteresowałem się kto będzie sędziował, ale teraz nie powiem. O ile trudny do oceny był mój kwietniowy pojedynek z Chrisem Byrdem, a remisowy wynik wywołał kontrowersje, to w przypadku starcia z Ruizem nie powinno być żadnych wątpliwości.

Zapowiedział pan przed walką, że jeśli ją przegra, kończy karierę zawodowego boksera i poświęca się rodzinie. A więc ... koniec?
A.G.: Gdybym czuł że faktycznie przegrałem, na pewno odpowiedziałbym tak, koniec. Ale dookoła słyszę "to ty wygrałeś, ty jesteś mistrzem". W tej sytuacji zastanowię się co dalej z karierą boksera. Muszę pomyśleć, ciężko pomyśleć, i to nie przez parę dni. Na razie cieszę się z wyjazdu na narty z dziećmi, chyba do Szwajcarii.

Pan także przypnie deski?
A.G.: Oczywiście. Uwielbiam jeździć na nartach. Bakcyla połknąłem pięć lat temu. Jak tylko nadarza się okazja, to robię wypad na "deski". Lepiej się wówczas czuję nie tylko psychicznie, ale przede wszystkim fizycznie. Jestem sprawniejszy, bardziej wysportowany.

Jakimi słowami przywitała pana żona po zejściu z ringu?
A.G.: Niech sama powie.

Mariola Gołota: Wygrałeś, jesteś mistrzem. Takiego werdyktu spodziewali się widzowie w hali. Odwrotny wygwizdali. Gwizdali nie tylko rodacy. Wszyscy. Z ciekawości zaczęłam sondować różne osoby, pracowników w hali, policjantów, ochroniarzy, lekarzy. Każdy twierdził, że Andrzej wygrał. Zapytałam nawet sędziego ringowego, który nie lubi męża. To ten sam, który pięć lat temu był arbitrem w walce Andrzeja z Michaelem Grantem. I on również uznał męża zwycięzcą.

Wywiad zaczerpnięty z www.golota.pl

Poniżej przedstawiam artykuł o tym zdarzeniu:

Niemal wszyscy amerykańscy dziennikarze nie wahają się powiedzieć, że John Ruiz przegrał sobotnią walkę z Andrzejem Gołotą. Trener Ruiza Norman Stone został ukarany grzywną 1000 dol. i zabraniem licencji na 60 dni.

Stone po pierwszej rundzie wybiegł ze swojego narożnika i pchnął nadciągającego z drugiej strony Sama Colonnę, trenera Gołoty. Następnie, po ósmej rundzie najpierw kazał sędziemu (używając całych ton słów zaczynających się od "pier...") poprawić rękawice Ruiza, a następnie krzyknął w kierunku promotora pojedynku Dona Kinga: Walka jest ułożona!

W środę wydał oświadczenie: "Akceptuję karę narzuconą przez nowojorską komisję sportową (NYAC) za moje niesportowe zachowanie. Szczególnie chciałbym przeprosić sędziego Randy Neumanna, sędziów NYAC i kibiców boksu. Przepraszam, że mój osąd wydarzeń został zaburzony emocjami. To nie zdarzy się nigdy więcej".

Dopiero wczoraj okazało się, że Stone krzyknął do Kinga "It's fixed", czyli "walka jest ułożona". "Ułożona? Tak, żeby wygrał Ruiz!" - pisze www.eastboxing.com w artykule zatytułowanym "Gołota: Ofiara spisku?". "Dla tych, co ułożyli wynik: Z waszego powodu będziemy się męczyć z Ruizem jako mistrzem, ale uświadomcie sobie, że boks nie jest boksem, jak jest ułożony wynik. Zmieniacie go w wrestling" - pisze eastboxing.com.

Dziennikarze są wściekli, że zwycięstwo w każdej wyrównanej rundzie zostało przypisane Ruizowi. "Gdyby nie dwie niesprawiedliwe oceny sędziów, Gołota byłby po walce z Ruizem mistrzem dwóch wersji, zaledwie krok od unifikacji tytułu". I dalej: "Nie obchodzi was to, że Gołota od 13. roku życia haruje na ten tytuł? Że przyjął przez ten czas około pół miliona uderzeń w głowę?". W Ringsport.com redaktor naczelny Rusty Rubin pisze: "Gołota został ograbiony z tytułu po raz drugi z rzędu. Wygrał z Ruizem, co widzieli wszyscy z wyjątkiem sędziów!".

Inny autor pisze, że w sumie Ruiz zastosował w całej walce blisko 170 klinczy. Gołota 10 i że coś z zawodnikami pokroju Ruiza powinno się zrobić.

Bardzo ceniony dziennikarz pięściarski Thomas Hauser, zdobywca Pulitzera, autor monumentalnego dzieła o Muhammadzie Ali, napisał (jak na niego bardzo ortodoksyjną opinię): - To dziwaczne zwycięstwo Ruiza, zważywszy trzypunktową przewagę Gołoty w drugiej rundzie, odjęty punkt za uderzenie w tył głowy i przewagę Gołoty w celnych ciosach 152 do 121".

Eksperci, którzy uważają, że Gołota wygrał:

Angelo Dundee, legendarny trener Muhammada Ali, George'a Foremana

Witalij Kliczko, mistrz świata wagi ciężkiej wersji WBC

Chris Byrd (oglądał trzy rundy na żywo i powtórkę), mistrz świata wagi ciężkiej wersji IBF

Lamon Brewster, mistrz świata wagi ciężkiej wersji WBO

Roy Jones, uznawany do niedawna za najlepszego pięściarza świata

Hasim Rahman, były mistrz świata wagi ciężkiej, pokonał Lennoksa Lewisa

Harold Lederman, znany komentator boksu

Danny Williams, pogromca Tysona, będzie wkrótce walczył z Witalijem Kliczko

Tim Smith, dziennikarz "NY Daily News"

Lenn Robbins, dziennikarz "NY Post".

Źródła nie pamiętam, znalazłem to w czeluściach mojego twardego dysku...

I powiedz, że Andrzej przegrał tę walkę! Wielki bullshit i idiotyczne trzymanie się swojej wersji. Walka z Byrdem była bardziej wyrównana, ale także Andrzej powinien ją wygrać. Prawda jest taka, że w tamtych czasach nie chciano białego mistrza świata HW. Świadczy o tym nawet to, jak wołali na Gołotę (Ostatnia nadzieja białych). Zresztą było o tym głośno.

Rób swoje, i nie patrz się na innych!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 501 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3582
rendan bardzo dobry materiał. No właśnie kogo znanego pokonał Adamek? I tak gwoli wyjaśnienia. Gdyby Gołota nie był szanowanym bokserem nie dostałby walki z Byrdem,Brewsterem, Ruizem, Bowe'm, Lewisem, Grantem czy Tysonem. A że przegrywał to już inna rzecz wynikająca głównie z jego psychiki. Czy Tomasz Adamek zmierzył się z równie mocnymi rywalami? Nie! Nie wiem ale nie jestem w stanie wyobrazic sobie Adamka wygrywającego z czołówką wagi cieżkiej. Powtórze jeszcze raz tym co tak Andrzeja nie lubią, Gołota w swoim prime był o dwie klasy lepszym bokserem od Adamka i powie to każdy prawdziwy kibic, obojętnie czy szanuje Andrewa czy nie.

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 771 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18812
Rendan: (...) jednak od zawsze waga cruiser była słabo obsadzona. Jedynym zawodnikiem który coś do niej wniósł i zasługuje na chwałę jest Roy Jones jr.
Nie wiem tylko jak RJJ miałby cokolwiek wnieść do kategorii w której nie walczył. To Holyfield przeskoczył do ciężkiej z cruiser, RJJ przeskoczył od razu dwie kategorię.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uderzenia w głowę po jakimś czasie niszczy mózg

Następny temat

TAEKWONDO SIŁOWNIA I ODŻYWKI

WHEY premium