SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Gołota - Adamek czy dojdzie do walki??

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14166

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Gołota jak zwykle wzbudza spore emocje u wszystkich
I cieszy mnie to, że pomimo że pseudoeksperci od boksu i ogólnie sportu, którzy jechali po Andrzeju już od dawien dawna nie osiągnęli celu. Nadal większość prawdziwych fanów SW kibicuje Andrzejowi i liczy na niego.
Gołota forever!

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 501 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3582
Gołota jest najwiekszym polskim wojownikiem. Pół Polski się z niego śmieje, drugie pół szanuje, a przed telewizorami zasiada cały kraj. To jest właśnie ta magia, cieżko zrozumieć jego fenomen. Dla mnie w zasadzie to on był mistrzem świata, po walce z Ruizem. Jeśli walka się odbędzie to ludzie przyjdą głównie na Gołote, nie oszukujmy się, żaden bokser nie dostarczył nam tylu emocji. Gołota był jednym z najlepszych cieżkich xx wieku, toczył wiele trudnych pojedynków, Adamek jeśli chodzi o przeciwników nawet nie ma co sie porównywać, walczył z zawodnikami o kilka klas gorszymi niż Andrew. Myślę że będzie to najbardziej oglądalna gala w historii Polskiego boksu, w ogóle sportu, no może poza MŚ w piłce nożnej;)

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 476 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9764
http://www.talenty.pl/index.php?str=linkif&filmy=12850

Warto przypomniec...

Jezeli Adamek wygra to moze bedzie chcial wyciagnac do ringu samego Tygrysa Michalczewskiego, za jakies rekordowe pieniadze.

Zmieniony przez - Achoris w dniu 2009-07-29 17:59:59

"Powstałem z nicości obrałem drogę ku wolności..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1400 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6890
I nie zapominajmy o tym, że Gołota jest ikoną Polskiego boksu. Od zawsze jest rozpoznawalny. To głównie dzięki jego walkom po "upadku" polskiego boksu amatorskiego, boks całkowicie w Polsce nie umarł. On przyciągał przed telewizory miliony Polaków, którzy wstawali o świcie, czasami nie kładli się spać, tylko po to żeby zobaczyć Andrzeja w ringu. I niech mi ktoś powie, że Adamek ma większe zasługi. Że jest lepszy w swoim prime niż Gołota w swoim. Gdyby nie Andrzej, być może w ogóle nie byłoby Tomka.

Rób swoje, i nie patrz się na innych!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 476 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9764
Zgadza sie a na dodatek Andrzej jest jednym z 4 Polakow rozpoznawanych w USA:
Jan Paweł II, Gołota, Pudzian, Wałesa moze jeszcze chodz nie jestem taki pewien.

"Powstałem z nicości obrałem drogę ku wolności..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1400 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6890
Nie zapominaj o Marku Piotrowskim, 9 krotnym mistrzu świata w kick-boxingu, który większość swojej kariery spędził w USA i był tam naprawdę kochany. ;)

Rób swoje, i nie patrz się na innych!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 7937 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 66836
ciekawe czy wogole dojdzie do tej walki,mam nadzieje ze Andrzej wygra
ostatnio Adamek za duzo kozaczy a walczy z jakimis kelnerami

Zmieniony przez - siwy__00 w dniu 2009-07-29 22:19:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1400 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6890
Już w Październiku kibiców boksu zawodowego w Polsce czeka najważniejsza walka w historii boksu zawodowego. W ringu naprzeciw siebie staną mistrz świata w wadze cruiser Tomasza Adamek oraz najlepszy polski ciężki Andrzej Gołota. Prezentujemy wywiad, który naszemu portalowi udzielił dziś Tomasz Adamek. Pięściarz odniósł się do wszystkich ostrych wypowiedzi Andrzeja Gołoty, który na łamach dzisiejszego „Przeglądu Sportowego” postanowił skrytykować Adamka. Polski pięściarz opowiedział także o stosunkach jakie panują obecnie pomiędzy nim a Andrzejem Gołotą.

Krystian Cieśnik: Andrzej Gołota twierdzi, że pierwszy tytuł mistrza świata zdobyłeś dzięki niemu, bo to na jego gali pozwolono ci walczyć z Paulem Briggsem. Jak twierdzi sam Gołota, to on zgodził się abyś wystąpił na wspomnianej gali i dlatego dostałeś tę walkę. Jak się do tego odniesiesz?

Tomasz Adamek: „Bardzo dziękuje Andrzejowi, że mogłem zawalczyć na jego gali. To była gala organizowana przez Dona Kinga, a ja miałem podpisany kontrakt na walkę i dlatego właśnie walczyłem podczas tej gali. Andrzej był główną postacią. To były jeszcze te czasy, kiedy ja nie byłem tak rozpoznawalny jak dziś. Dlatego jestem wdzięczny Andrzejowi za to, że na jego gali zdobyłem mistrzowski pas.”

Gołota twierdzi, ze musisz być szalony skoro zgodziłeś się wyjść z nim do ringu. Mówi prześmiewczo, że waga cruiser to 2 liga boksu zawodowego, gdzie nie ma wielkich pięściarzy. Według niego dziwne jest to, że ktokolwiek przychodzi na twoje walki. Jak to skomentujesz?

T.A: „O to trzeba pytać kibiców. Jeżeli przychodzi na moje walki 10 tys. osób to jest to odpowiedz sama w sobie. Komentarz należy do moich kibiców. Widocznie skoro przychodzi tych kibiców tak wielu, to odpowiada im mój styl walki. Odnośnie wagi cruiser to Holyfield przechodząc do wagi ciężkiej zdobył tytuł Mistrza Świata. Nie czuje się gorszy ani słabszy od pięściarzy wagi ciężkiej. Powoli wszystko zmierza do tego, abym kolejne walki toczył w wadze ciężkiej. Wszystko jest przede mną. Mam serce do walki i niczego mi nie brakuje. Ostatnio Chambers udowodnił, że nie trzeba być wielkim ciężkim żeby wygrywać z kolosami takimi jak np. Dimitrenko. Świat należy do odważnych, a ja się nie boje nikogo. Wchodzę do ringu i robię swoją robotę. Zobaczymy jak pójdzie mi w wadze ciężkiej.”

Andrzej nie przebiera w słowach i nazywa cię "małym dzieckiem", które podczas walki dostanie wielkie lanie. Czy nie dziwią cię tak ostre słowa Gołoty?

T.A: „Na słowa jeszcze w ringu nikt nie wygrał. W ringu trzeba pokazać charyzmę i ducha walki. Ja to posiadam, a nie każdy to ma. Słów nigdy się nie bałem i oczekuje dobrej walki oraz wielkiego widowiska. Andrzej musi pokazać ducha walki i to, że nie braknie mu serca do walki.”

Tomek wobec zachowania, które prezentuje Gołota wydaje się, że między wami toczy się jakaś prywatna wojna. Możesz powiedzieć coś na ten temat?

T.A: „Między mną a Andrzejem nie ma żadnej wojny. Andrzej po prostu nie może uwierzyć w to, że Adamek idzie do ciężkiej i się go nie boji. To chyba najbardziej go boli. To jest moje marzenie przejść do wagi ciężkiej i zdobyć tam tytuł Mistrza Świata w 3 kategorii wagowej. Zrobię wszystko żeby tego dokonać! Czy to się uda? Czas pokaże. Najważniejsze, że jestem zdrowy. Nikogo się nie boje i wyjdę do ringu z każdym nieważne czy waży 150kg czy 120 kg.”

Gołota wielokrotnie padał na deski w pierwszej rundzie. Czy Adamek także ma zamiar znokautować Gołotę zaraz po pierwszym gongu?

T.A: „Ja nie jestem prorokiem. Wiem na pewno, że gdy dobrze trafie to potrafię przewrócić także dużego ciężkiego. Czuje się bardzo silny i jestem niebezpieczny.”

Tomek, dlaczego nagle pojawiła się walka z Gołotą. Wcześniej był on raczej uważany za opcję rezerwową. Czy prawdą jest, że Cunningham doznał kontuzji i nie byłby w stanie wyjść z tobą do ringu?

T.A: „My na walkę z Cunninghamem mieliśmy dostać datę wrześniową, ale jego adwokat powiedział nam, że Steve nie będzie gotowy do walki na ten pojedynek. Więc wzięliśmy drugą opcję. Nie chcę siedzieć i czekać w nieskończoność na kolejną walkę. A, że nadarzyła się okazja, aby zawalczyć w Polsce i Pan Solorz był zainteresowany jej organizacją to wzięliśmy tą walkę. Ja się nie boje walki z Gołotą i chcę walczyć, bo to jest moja praca.”

Który z was według ciebie więcej ryzykuje w tej walce? Ty czy Gołota?

T.A: „Wchodząc do ringu każdy ponosi jakieś ryzyko. Każdy chce wygrać i pokazać dobry boks. W sporcie trzeba umieć przegrywać i wygrywać. Wchodząc do ringu zawsze istnieje niebezpieczeństwo, że ktoś może być od ciebie lepszy. Jeżeli masz serce do walki to zrobisz wielką walkę. Nawet walki przegrane mogą przynieść sławę i chwałę. Przykładem może być pojedynek Holyfielda z Bowe, gdzie cios idzie za ciosem i jeden drugiemu nie pozostaje dłużny. W takiej walce tak naprawdę nie ma przegranych, bo kibice kochają i na takie walki właśnie czekają.”

Tomek kiedy zaczniesz przygotowania do walki?

T.A: „Staram się na co dzień cos robić. Nie mówię tu o bokserskich treningach. Dziś grałem w tenisa, potem troszkę pobiegałem. Chodzę na basen i cały czas coś robię, aby zachować formę. Prawdziwe treningi zacznę za 2 tygodnie. Niedawno miałem walkę i muszę troszeczkę odpocząć od boksu. Po drugie czekamy na spotkanie z Prezesem Solorzem bo z tego co wiemy 10 Października jest jakiś mecz piłkarski, więc gale najprawdopodobniej zrobimy tydzień lub dwa tygodnie później. Ta kwestia jest do uzgodnienia.”

Źródło: boxingnews.pl

Adamek jest bardzo pewny siebie, przed tą walką. Denerwuje mnie trochę. Wiadomo, nie może powiedzieć, że przegra, ale trochę pokory dla Andrzeja i dla całej ciężkiej by się przydało. Cały czas mam nadzieję, że jednak ta walka nie dojdzie do skutku.

Zmieniony przez - rendan w dniu 2009-07-29 23:08:17

Rób swoje, i nie patrz się na innych!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 501 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3582
Niezły wywiad. Masz nadzieję że ta walka nie dojdzie do skutku? Wypluj to natychmiast!! Ta walka byłaby najwiekszym przedsięwzięciem w historii Polskiego boksu, żadna inna "impreza" czy program w tym roku nie wywoła wiekszych emocji! Z tego co widze walka odbędzie się jednak na 100%, teraz po oficialnym ogłoszeniu tego pojedynku już nie mogą polecieć w **uja

"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 3600 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27033
Gołota w walce z Tysonem, nie zszedł z ringu ze strachu. Zobaczył, że Mike jest naćpany i odmówił po prostu walki z nim, która została unieważniona-skoro widział że Tyson jest naćpany czemu od razu nie odmówił walki a on boksował przez 2 rundy.A może Gołota chciał przycwaniaczyć zobaczył że Tyson jest nie swój i myślał ze łatwo go pokona,tylko że to się przeliczył i sam poszedł na dechy w 1 rundzie-czemu nie podjął walki tylko uciekł z ringu.

Adamek walczy chyba w najsłabszej kategorii wagowej jaka jest - no chyba sam w to nie wierzysz,nadal żyjesz mitem wagi ciężkiej.Obecnie w wagach lżejszych jest prezentowany wyższy poziom ,i można sie spierać czy nie walczą tam lepsi pięściarze.

A z kim takim wygrał Adamek-A z kim takim wygrał Gołota,jak walczył z jakimś dobrym bokserem to przegrywał,uciekał,lub był dyskwalifikowany.

Marian.B.-zacznij patrzeć obiektywnie.

P.S
Panowie może macie mylne wrażenie że jestem przeciwnikiem Gołoty, ale tak nie jest sam zawalałem noce aby go oglądać kibicowałem mu i itp.Gołota osiągnął dużo ,ale nie ma tego co Adamek ,Gołota po prostu nie był tak dobrym bokserem jakim jest Adamek.Moje negatywne podejście do jego osoby wywodzi sie dlatego iż jego czas minął a on teraz chce osiągnąć coś co zaprzepaścił będąc u szczytu formy.

Życie to boisko,na którym nie gra się czysto.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uderzenia w głowę po jakimś czasie niszczy mózg

Następny temat

TAEKWONDO SIŁOWNIA I ODŻYWKI

WHEY premium