SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fuuun/Dziennik-bjj/sf/siłownia.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12810

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
Pare posiłków już zjedzonych, teraz odczekam 30min wezmę suple przed treningowe, i za około godzinkę idę katować nogi. Ogólnie nie mam jeszcze stojaków do przysiadów więc dzisiaj będzie na mniejszych ciężarach ale na dniach wszystko będzie już git. Siemano, relacja po treningu około godziny hmmmmm, a w sumie relacje zrobię wieczorkiem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1855 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13362
widze że też lecisz 5x5 :D:D:D dobry zestaw supli :) :D napewno ładnie pocisniesz powodzenia ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
No lece 5x5 od 29 lipca, te 5x5 jest taki lekko zmodyfikowany przeze mnie, żeby było więcej mocy dynamicznej itd. Ogólnie to już mam pomysł na interwały, będzie ogień zobaczycie ! Lece na trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
Trening Nogi
6 lipca 2012r.


1. Przysiady ze sztangą na plecach
60kg-12powtórzeń
60kg-10powtórzeń
60kg-10powtórzeń (przysiad przedni)
8kg-20powtórzeń (hantle)


2. Martwy ciąg na prostych nogach z hantlami
8kg-15powtórzeń
8kg-15powtórzeń
8kg-15powtórzeń


3. Wspięcia na palce jedna noga
ciężar ciała-25powtórzeń
ciężar ciała-25powtórzeń
ciężar ciała-25powtórzeń



Ogólnie to trening lipa z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego że nie miałem stojaków do przysiadów o odpowiedniej wysokości i musiałem sie wyginać i męczyć żeby odłożyć sztangę... tragedia, dobrze że nowe stojaki już zamówione. Dodatkowo ciepło, i jeszcze musiałem zabrać 6 letniego brata który marudził że chce do domu już i trening był jaki był czyli nie za dobry... Ale czuje moc, ogólnie spodziewam się zacnego efektu pod koniec wakacji. Chyba jeszcze nigdy tak fajnie mi się nie ćwiczyło. Teraz jest dużo czasu dlatego picie alkoholu odstawiam całkowicie i poświęcam się treningom. Jak już wcześniej wspomniałem od 29 lipca zacznie się mega mocna praca, dużo fatu do zbicia, dużo treningów aerobowych, siłowych i treningów na macie. Damy radę motywacja jest. Od 25 sierpnia mam jeszcze obóz 3x treningi dziennie, będzie meeega sieka i hardcore hehe


Zmieniony przez - Fuuun w dniu 2012-07-06 23:15:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
Trening Klatki Piersiowej
7 lipca 2012r.


1. Wyciskanie leżąc sztagi na ławce poziomej.

1.40kg-12powtórzeń
2.60kg-10powtórzeń
3.70kg-10powtórzeń
4.70kg-10powtórzeń


2. Wyciskanie leżąc sztangi na ławce skośnej głową w górę.
1.30kg-12powtórzeń
2.35kg-12powtórzeń
3.35kg-12powtórzeń

3. Wyciskanie hantli na ławce skośnej głową w dół w super serii z Rozpiętkami na ławce poziomej.
1.8kg-12powtórzeń /rozpiętki ten sam ciężar-12powtórzeń
2.8kg-12powtórzeń /rozpiętki ten sam ciężar-12powtórzeń




Treningu miało nie być bo dzisiaj dzień nietreningowy ale jako że klatka to moja słaba strona i już się zregenerowała to zrobiłem dzisiaj leciutki trening na malutkich ciężarach i mało serii. Byłem sobie nad jeziorkiem zregenerować wszystko tak jak trzeba siemano ! Jutro dzień bez treningu





Zmieniony przez - Fuuun w dniu 2012-07-07 23:17:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
8 lipca 2012r.
Dzień Bez Treningu


Dzisiaj dzień nietreningowy, i powiem Wam że jak przez ten miesiąc chodzę tylko na siłkę i nie robię maty to jest mi cholernie nudno i nie wiem co ze sobą zrobić hehe. Jestem przyzwyczajony do trybu życia z roku szkolnego czyli szkoła, mata i na koniec dnia jeszcze czasami siłka, grubo. Dlatego jak wrócę z międzyzdroji jakoś 15 lipca, to już wjadę na plan pod matę i zacznę kręcić aeroby co drugi dzień porobię tak z 10/13 dni i potem normalnie wlecę na mniej kcal i spalcze i zacznę znowu śmigać na mate. Będzie grubo.

Jedyne czego mi szkoda to tej siły co teraz mam, wiem dobrze o tym że siła czysto statyczna się prawie nie przydaje w walce, ale wiem co będzie gdy położę się na ławce za 2/3 miesiące i będę próbował robić serie 85kg albo 90kg. No ale cóż moim celem jest co innego.

15 września mam zawody w Warszawie, i jak dobrze pójdzie to postaram się wystartować w kategorii do 70kg, nie jestem zwolennikiem zbijania wielu kilogramów ale będę miał 45 dni na przygotowanie, w tym tydzień w którym będę na obozie co wiąże się z 3/4 treningami dziennie i to na wysokich obrotach, do tego spalacze więc myślę że zjadę spokojnie, zobaczymy jeszcze jak to wszystko będzie wyglądało. Mam nadzieję że przy 70kg będę się jeszcze jako taka czuł.

Co by tu jeszcze napisać, dziś znowu byłem nad jeziorkiem, ogólnie relaks.

Jutro zrobię najprawdopodobniej trening Biceps i Triceps i możliwe że przetrenuje jeszcze Barki. Wg. planu powinienem robić klatę ale klatkę robiłem wczoraj więc 1 dzień regeneracji to lipa, a pleców też nie zrobię bo nie dam rady robić wiosłowań i przede wszystkim martwego ciągu bo po piątku mam jeszcze meeega zakwasy w nogach. Trening nóg po długiej przerwie (hmm ? ponad pół roku) od ich ćwiczenia dał się we znaki.

Relacja jutro po treningu
Waga rano: ~79kg, dobijam do 80/81 i redukuje bo już ciężki się czuje, i jakbym miał teraz miał iść na trening na matę to bym spuchł po rozgrzewce


Zmieniony przez - Fuuun w dniu 2012-07-08 22:43:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
Trening Barki, Biceps, Triceps
9 lipca 2012r.


1. Wyciskanie sztangi siedząc z przed głowy
1.50kg-12powtórzeń
2.55kg-10powtórzeń
3.60kg-10powtórzeń (drop set z 4 serią)
4.30kg-10powtórzeń


2. Unoszenie ramion bokiem w górę z hantlami

1.8kg-12powtórzeń
2.8kg-12powtórzeń
3.8kg-12powtórzeń


3. Unoszenie ramion bokiem w górę z hantlami w opadzie tułowia
1.8kg-12powtórzeń
2.8kg-12powtórzeń
3.8kg-12powtórzeń


4. Pompki na poręczach w wersji na triceps

1.ciężar ciała-12powtórzeń
2.ciężar ciała-12powtórzeń


5.Wyciskanie francuskie hantli zza głowy
1.8kg-12powtórzeń
2.8kg-10powtórzeń


6.Uginanie ramion ze sztangą
1.30kg-12powtórzeń
2.30kg-10powtórzeń

7.Uginanie ramion z hantlami chwytem młotkowym siedząc
1.8kg-12powtórzeń
2.8kg-10powtórzeń


8.Uginanie ramienia na modlitewniku sztangielką
1.8kg-12powtórzeń
2.8kg-10powtórzeń



Siemano trening w miarę zacny, postanowiłem dzisiaj zrobić więcej partii mięśniowych bo w środę jadę nad morze na 4/5 dni i biorę ze sobą tylko sztangę 30kg i parę supli.

Pierwsze ćwiczenie mnie już lekko zajechało, ale bardzo się ciesze, barki dzisiaj chyba robiło mi się bardzo dobrze, jak nigdy czułem każdy akton, i na dodatek lekka pompa w barkach pierwszy raz w życiu.

Triceps ogólnie średnio bo wiadomo że pompkach na poręczach trzeba się trochę wysilić, zrobiłem 2 serie i postanowiłem że zrobię jeszcze 2 francuskim wyciskaniem na lepsze czucie mięśnia. Na tricho tylko 4 serie bo dobrze się zapompowało, a pozatym bez sensu żebym robił po 9seri na trica, 10 na bary i 9 na bicho bo bym się zajechał.

Biceps w pierwszym ćwiczeniu postawiłem na pompę, 12/10 powtórzeń do tego jeszcze z 4 dodatkowe negatywne powtórzenia na dobicie i spompowanie, ładnie wesżło, w drugim ćwiczeniu powolutku i dokładnie, a w ostatnim krótkie ruchy, biceps się rozrywał, nie ma to jak moje domowe 8kg hantle własnej roboty mające już z 20 lat, potrafią ładnie porobić hehe.

Treningi całkiem udany, waga rano około 79, a wieczorkiem ciut więcej niż 80, dobrze masy się nabiło, lekko tłuszczykiem podlało ale łapa jest już mocno nabite 39cm lub nawet 40cm. Klatę lekko poprawiłem i jej zarys i hmmm pełność, siła i kształt barków się znacznie poprawiły i chyba z tego jestem najbardziej zadowolony. Teraz na wyjeździe będę trochę pompował sztangą i dużo brzyszków jedzenia itd eheh. Wracam i zaczynam powolutku przyzwyczajać organizm do aerobów, a od 29lipca zaczynamy piekło ! I palenie fatu żeby było widać każdą żyłe i ścięgno (nie no joke) Zaczynamy redukować fat do kraty na brzychu i wagi około 72kg Siemano pozdrawiam !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
PROSIŁBYM KOGOŚ O ZMIANĘ NAZWY DZIENNIKA NA :

"Fuuun/Dziennik-Road to 2013(come-back str.14)




Zmieniony przez - Fuuun w dniu 2012-07-09 21:30:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
Pije sobie właśnie whey, ryżyk się gotuje. Za około 1,5 h lecę na trening klatki i lekko przypompuje plegar, bo jutro wyjeżdżam i nie będę miał za bardzo warunków do ćwiczeń

Wrzucę dzisiaj wieczorem filmik ze swoją sylwetką, dla porównania teraz, i po redukcji. Ogólnie mam słabą kamerke w laptopie, bo nim będę nagrywać ale mam nadzieję że jako tako będzie wszystko dobrze widać


Zmieniony przez - Fuuun w dniu 2012-07-10 17:00:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 5517 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54876
Trening Klata, Plecy
10 lipca 2012r.


Siemano jestem już po treningu, tak jak wcześniej pisałem zrobiłem lekko klatę i plecy w super seriach. Na klatę było 2/3 serie wyciskania sztangi na ławce prostej i 2 serie wyciskania hantli na ławce prostej, na plegar tylko wiosłowania hantlami i sztangą łącznie 4 serie chyba. Dodatkowo na koniec pare jakiś tam ćwiczonek lajtowych na dopompowanie, nie ma co opisywać trening luźny bardzo.

Zrobiłem filmik jak wygląda moja aktualna forma.
Nie śmiać się z brzydkiej gęby itd. Wiem że światło średniawe ale robię co mogę.

Waga ~80kg





PODSUMOWANIE MASY
Osobiście jestem zadowolony w skali od 1 do 10 na dobrą 8. Wszystko jest git, ale jestem pewien że z lepszą dietką weszło by więcej siły i czystego mięsa ale nie mam zamiaru katować się liczeniem kalorii na masie. Łapa urosła o rzetelne 2cm, krata na brzuchu lekko prześwituje, siła dużo wzrosła. Teraz tylko czekać na redukowanie ;D


Tak to wygląda. Myślę że jak zejdę z około 8/10kg to bedzie zacniaczek jeżeli chodzi o kondycje szybkość itd. Od jutra robię sobie aktywną 4 dniową przerwę. Sieman, pozdrawiam i do usłyszenia już chyba za 5 dni.

Jeszcze tutaj takie porównanie.
Na tamtym zdj na którym jestem lżejszy nie było 75kg tylko jakoś 76,5 yebło mi się


http://www.picshot.pl/public/view/full/157117

Ogólnie fota robiona innym aparatem w innym świetle i ta fota z masy 80kg bez jakiejkolwiek napinki a tamta druga z napinką. Ale ogólnie ja przynajmniej widzę lepsze "wypełnienie" klatki, większa masa ramion i brzuch trzymany w jako tako dobrym stanie. Dobra lece



Zmieniony przez - Fuuun w dniu 2012-07-10 21:11:43
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW, a ilosc powtorzen!

Następny temat

trening do oceny i do poprawek

WHEY premium