SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Fallon Fox w MMA

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 18956

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 345 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5786
Znieść limity wagowe, juniorów i seniorów, oraz podział na mężczyzn i kobiety też, a jak technologia da radę, niech cyborgi walczą z ludźmi...
W taki sposób to istotnie można gadać... No bo kogo obchodzi skąd się biorą przewagi :) Niech sobie walczą mężczyźni z kobietami i bez żadnych kombinacji z płcią :) Mnie akurat to nie przeszkadza, jeżeli się znajdą chętne, ok, ich wybór. Ale czy to równy bój będzie? - inna sprawa.
Kolejna "inna sprawa" to fakt, iż i tak każdy się modyfikuje środkami różnymi, ale przynajmniej w ramach własnej płci dotąd to się odbywało - czyli w ramach podstawowego wyrównania szans.
Płeć niezaprzeczalną przewagę daje i niechybnie - w ujęciu statystycznym - by się ona udokumentowała na przestrzeni wielu konfrontacji między kobietami a mężczyznami na zasadach MMA z kategoriami wagowymi. Myślę, że większą przewagę tworzy płeć niż wspomagacze w sytuacji, gdy lepiej lub gorzej każdy je stosuje.
Wynika z tej dysproporcji płci konieczność istnienia podziału jaki jest, równoważącego walkę z podobną mocą jak czyni to doświadczenie czy waga - o ile jednym z priorytetów jest właśnie wyłonienie najlepszego fightera w możliwie zbalansowanych okolicznościach. Ale i wniosek zarazem taki idzie, że niech on sobie walczy o ile się panie zgodzą, łaj not, tylko niech weźmie pod uwagę, że ma spory dopał, a więc czego by nie dokonał na tej drodze, mało dokona :) A najpewniej zniknie jak go panny pobiją, bo i to w ujęciu jednostkowym się może zdarzyć...


Zmieniony przez - chrumczaka2 w dniu 2013-04-20 16:29:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 259 Napisanych postów 894 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10626
Przede wszystkim NIE JEST JEDNOZNACZNIE UDOWODNIONE, że jakakolwiek przewaga ma miejsce. "Taki się urodził, taki jest" dobre sobie, Overeem pewnie się urodził z koksem we krwi. Jeśli ktoś znajdzie jednoznaczny dowód na to, że Fox ma przewagę nad innymi fighterkami, to proszę podesłać, czy wkleić i dać źródło. Póki co, po analizie tego co można znaleźć z materiałów ze świata medycznego - nie jestem przekonany. A wypowiedzi zawodników, zawodniczek czy komentatorów to najwyżej niuans i prywatna opinia, a nie żaden dowód.

Chrumczaka, jak zwykle po przeczytaniu pierwszego twojego zdania czy dwóch stwierdzam, że kompletnie nie pojąłeś mojej wypowiedzi.

Zmieniony przez - _lechu_ w dniu 2013-04-20 16:36:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 345 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5786
"No i jaka to różnica? Koniec końców coś jest, albo nie jest, ma przewagę/nie ma przewagi - kogo obchodzi skąd to wynika ?"
Obchodzi tych, którym zależy na balansie rywalizacji, którzy nie mają wątpliwości co do tego, że w tej samej wadze faceci statystycznie byliby wielokroć skuteczniejsi. Jak napisałem, o ile ma być balans, winien istnieć podział. Dość egzotyczne jest podejście jakie prezentujesz w słowach " nie jest jednoznacznie...", bowiem ludzie mają przed oczyma wyniki z olimpiad w wielu dyscyplinach, swoje życiowe doświadczenia itd. . Jednak możesz przy swoim obstawać, w końcu wiary za ciebie nie wybiorę...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
_lechu_
Nervus twierdzi, że każdy lekarz, który wypowie zdanie nie pasujące do panującego skrajnie prawicowego paradygmatu segregacji ludzi na takich śmakich i owakich jest z automatu opłacany przez Fallon Fox, pewnie przez Unię Europejską także oraz komunistów i cyklistów. Ja bym nie chciał mieć typa pokroju Macierewicza po mojej stronie w żadnej dyskusji
Zostało zasugerowane, że kobiety, które przeszły terapię hormonalną po okresie dojrzewania (transseksualiści w stronę facet->kobieta, wtedy faktycznie struktura szkieletu ma mniejsze możliwości zmiany, wg. tego arta) mają niekorzystną sytuację w stosunku do innych kobiet, gdyż cięższy układ kostny jest nieproporcjonalny do zmniejszonej (nie innej niż u kobiet) masy mięśniowej. Jest też link do badań. Mi się już powoli nie chce szukać w necie odpowiedniego materiału, bo niektórych nie obchodzi jak to jest na prawdę, a wyjeżdżają z uprzedzeniami i z góry zakładają jak jest (jak im pasuje).


_lechu_ podziwiam za wytrwałość, ale nie iwidze sensu sporu z tą gromadą prawicowców/prawiczków (domniemuję ,że ci z was którzy żon nie mają są prawiczkami, bo tak każe kościół-skoro tak chcecie zasad religii przestrzegac to chyba wszystkich) . niezależnie jakie linki podasz,zapewne i tak nawet nie zajrzą-już kilkakrotnie udowodnili ze nie tylko nie poczytali na ten temat nic w necie,żeby mieć podstawy do dyskusji, ale nawet tu nie czytają/bądź nie czytają bez zrozumienia co było napisane przeze mnie ,ciebie itd. np naczelny nervus, który wprost twierzdzi że nie zamierza czytać ale nie przeszkadza mu to we wpychaniu innym w usta opinii których nie wyrazili i robieniu z siebie idioty. np xper, raz po raz sobie zaprzeczający i pokazujący,że nic nie czytał w necie,czego dowodzą jego słowa,że nie ma fighterów/ek którzy popierają Fox/nie przeszkadza im/nie maja nic przeciwko niej.zaraz wkleję wypowiedzi tych nieistniejących osób.tutaj logika xpera,nowkona i kilku innych wydaje się polegać na tym,że "tutaj pisze tengłupi lewak lex/lechu/puar i nie ważne co pisze, ja się będę nie zgadzał,bo jest głupi i jest lewakiem".całe ich grono również uważa że wie lepiej od doktorów i zna się lepiej na medycynie niż oni.trybik się zaciął i niezależnie co powiesz, to przeciez:
"...ale była facetem!"
"...ale była facetem!"
"...ale była facetem!"
"...ale była facetem!"
"...ale była facetem!"itd
poniżej wklejam wypowiedzi specjalistów i fighterek plus źródła, no ale podejrzewam że to nie ważne, bo Fox "...ma przewagę,bo była facetem"

-Dr. Marci Bowers, one of the most knowledgeable doctors when it comes to male-to-female health care, told Steph Daniels from Bloody Elbow:
"[With hormone therapy, most] measures of physical strength minimize, muscle mass decreases, bone density decreases, and [transgender women] become fairly comparable to [cisgender] women in their musculature. After as much time as has passed in her case, if tested, she would probably end up in the same muscle mass category as her biologically born female counterpart."
Dr Marci Bowers, jedna z najwięcej wiedzących doktorów kiedy chodzi o opiekę medyczną w przypadku mężczyzn-"przrobionych" na-kobietę, powiedział Stphowi Danielsowi z Bloody elbow:
"[z terapią hormonalną, większość] parametrów fizycznej siły jest zminimalizowane, masa mięśniowa spada, gęstość kości spada,i [transeksualna kobieta] staje się porównywalna do "oryginalnej" kobiety pod względem muskulatury. po tak długim czasie jaki minął w jej przypadku[FF], jeżeli zostałaby przetestowana,skończyłaby w tej samej "kategorii mięśniowej" jakjej biologiczne przeciwniczki."

-Dr. Sherman Leis agreed with Dr. Bowers and went on to debunk many of the myths about Fox's "super strength" by saying:
"If an individual is on female hormones, and she's been on them for several years, the hormones decrease the muscle mass, bone density, strength, libido and aggression. Those things are attributed to testosterone, and if she no longer produces testosterone, then she would have the level that an average female would have.
She's been doing [hormone therapy] for so many years, that she probably does not have a significant advantage, if any at all. Especially because she wasn't a big man when she lived as a male. She's 5'7 and slight of build, and basically the size of an average female. Factor in that she's been on hormones for so long, and has had the surgery, she more than likely has the muscle mass, bone density and strength of most females."
Dr Sherman Leis zgadza się z dr. Bowers i obala wiele mitów o "super mocach" Fox mówiąc:
"jeżeli ktoś jest na damskich hormonach,a ona jest na nich wiele lat,hormony zmiejszają masę ięśniową, gęstość kości, siłę, libido i agresję.te rzeczy są atrybutami testosteronu, i jeżeli ona nie produkuje już testosteronu, to będzie miała taki jego lewel jak przeciętna kobieta.
ona stosuje hormonalną terapię przez tak wile lat, że nie ma żadnej znaczącej przewagi,o ile w ogóle jakąkolwiek.
tymardziej ponieważ nie była masywna kiedy była facetem.
ma 5'7" wrostu i jest szczupłej(drobnej) budowy ciała i zasadniczo romiarów przeciętnej kobiety.ten czynnik,że jest na hormonach tak długo i miała oprację(zmiany płci),powoduje że bardziej niż prawdopodobnie ma masę mięśniową,gęstość kości i siłe większości kobiet"
źródło bloodyelbow(portal konkurencyjny więc nie mogę wklejac linku-jak się komu chce to sprawdzi)

kobiet fighterki o Fox@
1 Sarah D'Alelio-"I think it's fine as long as there is full disclosure and the woman is physically identifiable as a female and within the correct hormone levels"
2 Lana Stefanac -"After great contemplation and research, I support Fallon's right to compete and am interested in other opinions as well"
3 Michelle Waterson-"I don't have anything against transgendered women, but I do feel like the strength between a man and a woman is very different. That being said, it really depends on how long she has been taking estrogen"
4 Hillary Williams-"I competed against her in 2010 and nothing, behavior, strength, etc. would have clued me into her being anything other than biologically female. Not to mention the doctors showing her levels are good. Gender and sexual identity are so much more complicated than the scientifically illiterate like to accept, and if she's happy this way while phenotypically female (including hormone levels), well I wish her the best."
5 Cat Zingano-"Judging it at "good or bad," it's happening. So we have to embrace it with pure curiosity and do a little research. The way I see it, if I were to fight a transgender, it would influence me to train smarter, not harder, and to maintain an open mind on the offense, defense, and anything in-between. But mostly, I'm gonna do my thing, no matter who they put in front of me."
6 Raquel Pennington-"I read the article and it's a talk about transsexual, not transgender. In that case, I think with the qualifications being met, they should be treated equal as they are seen as a person everyday, and allowed to fight"
źródło http://www.examiner.com/list/the-women-s-mma-community-weighs-on-transgender-competitors(nie chcemi się tłumaczyć)
plus siódma:
7 Cyborg Santos-"I’m not going to judge other people. If the commission says she can fight, why not? People tell me on Twitter: ‘I think you have a d—. A lot of bad things, they say. I think people have a small mind.hey don’t think a girl can punch hard like a man. I think people are ignorant. People are stupid. I don’t want to be the same as people who do that."

one wszystkie to zapewne opłacone lewaczki



Zmieniony przez - lex levis w dniu 2013-04-20 20:18:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 259 Napisanych postów 894 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10626
chrumczaka2
bowiem ludzie mają przed oczyma wyniki z olimpiad w wielu dyscyplinach, swoje życiowe doświadczenia


Jakie ? Jedyne mi znane kontrowersje dotyczące olimpiady były w stosunku do hermafrodytyzmu, jak u niejakiej Caster Semenyii, czy nawet u nas - Stanisława Walasiewicz. Zadałbyś sobie trud i wyszperał o co konkretnie chodzi.

Najważniejsze:
http://www.outsports.com/2011/9/12/4051806/moment-22-international-olympic-committee-allows-transgender-athletes 
Komisja olimpijska dopuszcza i reguluje (już od igrzysk w 2004) zasady startowania w przypadku transseksualistów. W skrócie - płeć musi być zmieniona na płaszczyźnie chirurgicznej i hormonalnej.

A tu przykład facet->kobieta, w rzucie młotem:
http://www.outsports.com/2012/6/21/4053278/trans-hammer-thrower-keelin-godsey-narrowly-misses-u-s-olympic-team
Jak widać, kolosalna przewaga z mięśni zalewanych przez długie lata testosteronem nie wystarczyła, by zakwalifikować się na igrzyska w teamie USA.

Sporo dowodów się przewaliła póki co przez ten wątek, ale w większości ludzie piszą "no przecież wiadomo że" albo, że mają coś przed oczyma, jak halucynacje Żeby w tej sprawie zdecydować potrzeba konkretów i nie jest to kwestia żadnej wiary.

I jeszcze jedno. Mnie nie interesuje wiara w to lub tamto, lewactwo, prawactwo, lewaczki, prawiczki a tylko i wyłącznie prawda na ten temat. I wg. mojego osądu póki co jej nie poznamy.

Zmieniony przez - _lechu_ w dniu 2013-04-20 21:18:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
nervus
Steven0
nervus
Wiem ze hormonami nie zmienisz szkieletu z meskiego na damski, spoko mozesz przejac wiele cech kobiecych, ba nawet wiekszosc ale nigdy nie bedziesz 100% kobieta i to powinno calkowicie dyskalifikowac takiego osobnika z rywalizacji z kobietami. Jesli Ty lex uwazasz ze hormonami mozesz zmienic uklad kostny takiej osoby i automatycznie zmienic genetyczne predyspozycje jakie posiada facet ktore ulatwiaja mu walke to rzeczywiscie Ty masz ogromne pojecie o medycynie. Skoro ten caly fallon tak niby ma swiat medyczny za soba to dlaczego na poczatku ukrywal ze zmienil plec? Bal sie kontrowersji? No ale jakich kontrowersji? Przeciez polykasz pare lat troche tabletek, odetniesz siurka, zrobisz sobie implanty piersi, automatycznie miednica przystosuje sie do rodzenia a nie walki i staniesz sie w 100%kobieta jak widac po zdjeciach . Po zobaczeniu wywiadu z Roganem moglbym sie pod nim podpisac bo zgadzam sie z kazdym punktem. Spoko niech sobie zyje, zmienla plec jesli wewnetrznie czuje sie kobieta to jest jego sprawa ale niech i mi to w ogole nie przeszkadza ale niech nie walczy z kobietami bo nigdy 100% kobieta nie bedzie. To moze dajmy jeszcze do UFC tego zawodnika co ma zespol downa i niech walczy z czolowka dywizji no w koncu jest 100% facetem, sile fizyczna ma wieksza niz przecietny facet, poradzi sobie.


Steven na forum nie wchodze zeby odregaowac tylko jak mam czas i ochote. Poza internetem mam inne zainteresowania i zajecia nie to co Ty obejrzec gale co tydzien i napisac przynajmniej 500postow i spytac sie mamy co dzisiaj na obiad. Ten temat mnie interesuje bo nie podoba mi sie jak z sportu ktory lubie zaczyna sie robic jakis cyrk w imie jakiejs smiesznej tolerancji i poprawnosci politycznej a rowniez zdaje sobie sprawe ze przymkniecie oka na takie wybryki jak fallon w MMA spowoduje ze wiecej takich osobnikow bedzie chcialo walczyc.


1. Lex levis już napisał, że kośćca się nie zmieni za pomocą żadnych hormonów więc dlaczego tak piszesz!? Czytaj posty w całości jak do kogoś coś masz żebyś wiedzieć co napisał albo nie czytaj wgl.
2. Jakby ten ktoś z zespołem downa był zaj**isty to czemu nie!? Jakiś koleś z zespołem (kolega Dany) tzn ma talent, ale ma downa - niedawno o tym mówili chce do UFC, ale musi sobie zapracować, ale też nie ma wszystko jasne - Nick Newell nie ma 1 ręki może w przyszłości będzie walczył w UFC.

3. Idź szukaj pracy, bo widzę, że jeszcze nie znalazłeś
i odpieprz się ode mnie a jak coś mówisz to powiedz coś konkretnego a nie takie pierdoły, bo przypominasz mi mojego 10 letniego brata, ale coś czuję, że ma 2x większe iq niż Ty - po prostu nie pisz już do mnie, bo Ci i tak nie odpiszę - w tym momencie skończyłem z Tobą jakąkolwiek dyskusje, bo to nie ma żadnego sensu.

Zmieniony przez - Steven0 w dniu 2013-04-19 23:54:08

Zmieniony przez - Steven0 w dniu 2013-04-19 23:55:13



1. Nie mam zamiaru czytac kazdego postu w tym temacie bo sprawy religijne i jakies sredniowiecze nie lezy w kregu moich zainteresowan a kilkanascie stron z tego co widze jest o tym. Lex napisal ze nie mam pojecia o dzialaniu hormonow kiedy ja napisalem ze hormony nie zmieniaja ukladu kostnego wiec niby sie ze mna zgadza a pisze ze ja nie mam pojecia o medycynie To ciekaw jestem jakie on ma jak wysmiewa to rzekomo to co sam wczesniej napisal.
2. Bo jest chory? Bo rywalizacja powinna byc uczciwa i ludzie zdrowi powinni walczyc z ludzmi zdrowymi. Nie robmy ze sportu cyrku. Nie jestem znawca i nie znam sie na zespole downa ale szczerze watpie ze organizm takiej osoby da rade wytrzymac treningi na takim poziomie bez uszczerbku na zdrowiu takiego zawodnika. Widzialem treningi tego chlopaka z zespolem downa i jesli to dla Ciebie jest wielki talent to pozdro. Ja nie mam zamiaru slodzic komus tylko dlatego ze urodzil sie chory, szanuje go za wklad pracy jaka wklade w treningi i ze z taka choroba ma fajne hobby ale nie oszukujmy sie taka osoba nigdy nie bedzie walczyc na poziomie ludzi zdrowych.

3. Prace mam od dluzszego czasu wiec dziekuje ale nie szukam. To raczej Ty idz sie uczuc swojego bananowego kierunku bo musi taki byc skoro pol zycia spedzasz na forum. I ja w tym temacie nic do Ciebie nie pisalem to Ty zaczales wiec laskawie mamisynku odstosunkuj sie odemnie a pisanie do mnie tych swoich wypocin zamien na cos pozytecznego, chocby spacer to Ci sie ten ptasi mozdzek przewietrzy. I nie obrazajac Twojego brata raczej Ci go przypominac nie moge bo to by znaczylo ze mamy wspolne geny a ja takich kretynow jak Ty w rodzinie nie mam.


ja tylko się dziwię, że rakhu nie banuje takich prowokatorów a za offtopic już ban na 3 dni, ale tj pisałem nie odpiszę na ten post, bo jesteś żałosny i zakompleksiony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
najśmieszniejsze np w rozumowaniu Rondy jest to że hermafrodyci są ok a trans nie-tymczasem hermafrodyta produkuje wciąż testosteron jak facet a transseksualistka nie.taż jej sie nie chce poczytać,a moze jest ambasadorką średniowiecza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
w końcu jakieś źródła ,wynika z tego ,że z walki na walki dzięki estro będzie słabsza ok jeśli to potwierdzone naukowo niech sobie walczy nie będę się już kłócił ,będę się modlił do mojego boga



żeby dostała wp****** w następnej walce na żywo w TV nie wiem kiedy? dzisiaj?

Lex śmieszny jesteś piszesz ,że nie jesteś lewakiem bronisz gejów,lebisjki,transów itd i jedziesz każdemu od prawicowców TYLKO DLATEGO ,że nie akceptuje Fallon fox w MMA serio ,a niechcesz żeby postrzegać cię jako lewaka? to jest bez k***a sensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 345 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5786
Prosta prawda na ten temat jest taka - faceci górą na olimpiadzie generalnie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
xper

Lex śmieszny jesteś piszesz ,że nie jesteś lewakiem bronisz gejów,lebisjki,transów itd i jedziesz każdemu od prawicowców TYLKO DLATEGO ,że nie akceptuje Fallon fox w MMA serio ,a niechcesz żeby postrzegać cię jako lewaka? to jest bez k***a sensu.


a znasz takie coś jak ironia? pierwszy zostałem mianowany lewakiem w imię boskiej "mądrości" nowkona typu "a bo większość prawicowców nazwała cię lewakiem to nim jesteś" który głosi to g**** wiedząc o mnie, mało tego jak ktoś zauważył-napisałem ,że nim nie jestem i ich nie popieram. widzę że tolerancyjnym być nie można, ale co ja tam wiem świat jest czarno-biały
dlatego , idąc w jego ton, napisałem co napisałem. zapewna zatem każdy kto się ze mną,lewakiem przecież, nie zgadza jest prawicowcem

nie uwazam,ze mamy tutaj tylko prawicowców i lewaków,ale nowkon i inni tak.jest ich więcej,p[ewnie maja rację

Fallon Fox zobaczymy co w ogóle w mma osiągnie, ja życze powodzenia, bo czemu nie


Zmieniony przez - lex levis w dniu 2013-04-20 22:39:56
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Interwały na plaży pod MMA

Następny temat

Grafik cwiczen pod sztuki walki ( siłowy).

WHEY premium