SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Escapadro - MASA! :) know your role & shut your mouth!!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24728

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 765 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2791
Dzień 73 - RAMIONA I TRICPESY!!

Unoszenie ramion ze sztangielkami - 20x, 16x, 12x 8kg jedna sztangielka (powtórzenia na obie łapy)
Wyciskanie sztangielek siedząc - 12x, 10x, 8x 8kg jedna sztangielka (powtórzenia na obie łapy)
Unoszenia sztangielek w opadzie tułowia - 12x, 10x 8kg jedna -||-

Dipsy - x7, x6
Pompki wąziutko - x12, x10

Unoszenia na palcach - x30, x25 (15kg), x40

ABS II - POZIOM III


Trening jak najbardziej w porządku, jedynie plecy mnie znowu bolą, a myślałem, że pozbyłem się bólu.... :L Nagram filmik z MC, siadów i MC na prostych i PROSZĘ o korektę bo inaczej to mi krzyż wysiądzie. :L

Dzisiaj układaliśmy dietę dla mojego kolegi byczka, porównywalnie gabarytowo do mnie, jedynie redukcję mu zaleciłem na razie bo przy jego problemach z nogami.... 2500kcal i jutro przychodzi robić ze mną sesję treningową, zobaczymy, może dołączy z robieniem dziennika? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Dawaj najpierw złożone potem izolacje, a nie że najpierw unoszenie a później wyciskanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 765 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2791
A wyciskanie jest złożonym ćwiczeniem? Myślałem, że unoszenie ramion raczej....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 765 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2791
Dzień 74 - KLATKA + BICEPSY

Wyciskanie na płaskiej - 12x 35kg 10x 40kg, 8x 45kg
Wyciskanie sztangielek na skośnej - 12x, 10x, 8x 8kg
Dipsy szeroko - x7, x6, x5
Rozpiętki - x12, x10 8kg

Podciąganie wąsko podchwytem - x12, x10
Uginanie ramiona w podporze o kolano - x10, x8 8kg
Uginanie ramion stojąc młotkowym - x10, x8, x6 8kg

Unoszenie na palcach - x30, x40, x25(15kg)

ABS II - POZIOM III

Ocenia treningu:

1. Dzisiaj trening słabszy z racji mojego generalnego zmęczenia. Nie wysypiam się, mam mnóstwo roboty, ale tylko dlatego, że jestem strasznie niezorganizowany. Postaram się to stopniowo zmienić w następnym tygodniu!!

2. WL słabiutko, aż wstyd mi pracować na tak małych ciężarach. Pocieszam się myślą, że pewnie tak musi być i że za pięć lat dociągne do 100kg, a i tak będę miał 21 lat. :D

3. Generalnie dieta służy, modyfikuję ją, bo zjechałem do 2600kcal ostatnimi czasy, a więc podbijam tłuszcze, zostając przy tych 2,6g białka na kilogram. Zobaczymy, co z tego będzie.

4. Dzisiaj towarzyszył mi kolega, o którym wspominałem wcześniej. Spodobało mu się, ale musieliśmy dzielić ławkę na dwóch, kosztem spóźniania się na swoje serie poszczególnych ćwiczeń. :L
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Tak wyciskanie jest cwiczeniem złożonym. W unoszeniu ruch odbywa się tylko w jednym stawie więc jest ono izolowane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
to tez nie jest tak oczywiste.
Wyciskania siedzac/lezac sa zlozonymi izolacjami - na lawie np pracuje tylko wlasciwie jedna czesc ciala, nogi sie nigdzie nie przemieszczaja - praca obreczy barkowej,ramion oraz grzbietu z piersiowymi. Termin izolacja wielostawowa jak najbardziej istnieje, izolujemy tylko wybrana partie (piersiowe czy naramienne), jednakze przy pracy tez innych stawow, lecz nie WSZYSTKICH ani nawet nie wiekszosci calego ciala.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
...co nie zmienia faktu ze wyciskanie jest bardziej złożone on unoszenia i powinno byc cwiczone przed nim, czyż nie Antos?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
tak jakby
To tez zalezy od zalozen planu, jesli ktos ma duza sile w wyciskaniu to moze zastosowac wstepne zmeczenie w postaci izolacji jednostawowej - nie ma problemu. Tez dobry bodziec.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Ehh, Antos Ty zawsze znajdziesz 'drugą stone medalu' Wątpie żeby Escapadro stosował zasade wstepnego zmeczenia mieśni ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 765 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2791
Ekhem... Szczerze, to nie, zawsze starałem się pilnować się tak, i obserwować na co sił mieć nie będę. :D NA PRZYKŁAD najpierw robię podciąganie nachwytem a potem MC, bo podciąganie jest dla mnie dosyć wyczerpujące.

Dzień 75 - PLECY, czyli wtorek ze sztangą, część 1.

To był zaiste wspaniały dzień. A przynajmniej takim się zaczął.

Escapadro poszedł do szkoły, jak zwykle z zapasem białka, oraz obiadem w plecaku, co zawsze śmieszy jego kolegów, ale on potrafi śmiać się razem z nimi, a nawet w durnowaty sposób przechylać shaker'a do dna. No cóż....

Angielski - dobre sobie, francuski - okej, matematyka stosowana - ło kur**, nie rozumiem jednego zadania. Escapadro zaczyna panikować. Pot, zlewający mu się z czoła zaczyna przesłaniać mu widok. "Chcę mi się rzygać" - pomyślał.

Jednakże nasz dzielny wojownik aka paker z Sobiboru nie poddaje się tak łatwo! Spytał czterech, trzymających rękę na pulsie chłopaków, jak pojąć to, czego escapadro pojąć nie mógł....
"No, musisz przecałkować to i podzielić przez taki mnożnik, żeby na koniec wyszło Ci... Ty, jak to było?"
"Dobra, dzięki za pomoc...." - dodał....

Ale w końcu zrozumiał. Zrozumiał, że zewnętrzna energia siły kinetycznej cząsteczek protonowych spoiw mineralnych ma być równa zeru. Zadowolony i z ulgą w duszy, brnął dalej przez ten męczący wtorek.

Speech (escapadro jest w drużynie oratorskiej) okazał się totalną klapą, generalnie pani ujęła w bardzo dyplomatyczny sposób jej myśl - "taką przemowę to wsadź sobie w dupę".

No cóż, będzie miał przynajmniej zapas papieru toaletowego. Na szczęście wszyscy oblali, więc z dumą poszedł do domu, gdyż był jednym z niewielu, którym udało się tak czy siak przeczytać całe to zasrane badziewie do końca.

W domu - łohoho, obiadek zimny (wołowina, kasza, warzywa), ale escapadro, jak to ma w zwyczaju, poszedł zrobić regeneraycjną kupkę do górnej toalety.
"Od razu lepiej!" - pomyślał.

Po zrobieniu zadania, którego wynik w miarę satysfakcjonował, dosyć niefrasobliwie nastawionego do tego typu spraw escapadro, przyszedł czas na trening.

Podciąganie szerokim nachwytem - 3 serie x10, x8, x6
MC - 3 serie x12, x10, x8 50kg
Szrugsy - 2 serie x15, x13 50kg

Unoszenie na palcach - x30 x25 (15kg) x40

ABS II - Poziom III

"No, super trening, ulżyło mi." - stwierdził z zadowoleniem escapadro.
"Let's go na dół zjeść kuraka"

No więc letsgołnęliśmy się na dół, matka po odpowiednich instrukcjach wiedziała, co z takim kurakiem zrobić, więc wystarczyło pochłonąć, co escapadro uczynił w błyskawicznym tempie.

"Beeek!" - bęknął donośnie.
"Zaj******e, wyk*******e! Co mam jeszcze dzisiaj w planach... hmm... to wszystko? O, to może Kubę Wojewódzkiego oglądnę?" - zaczął zastanawiać się nasz bohater.

"Tak, to będzie świetne zakończenie tego dzionka, takim pozytywnym akcentem".

CDN.....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

16 lat, 55 kilo wagi potrzebna pomoc

Następny temat

Potrzebuję porady

WHEY premium