SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziwne zakwasy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2564

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14
Siemano. Od jakiegoś czasu ćwiczę na rzeźbę(od 2 tygodni). Ćwiczę 2 razy wtygodniu każdą grupę mięśniową(w sumie 4 dni treningowe). I zauważyłem że teraz jak ćwiczę w ten sposób to zakwasy w danej partii mięśniowej pojawiają się 2 dni po jej przećwiczeniu- podczas cyklu masowego zakwasy miałem 1 dzień po treningu. Czy takie zakwasy mogą być spowodowane treningiem na rzeźbę?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
treningi to sa na wytrzymalosc, mase, sile, itd.
na rzezbe to jest bilans kaloryczny - to tytulem wyjasnienia nazewnictwa.

a "zakwasy" - skoro po zmianie treningu pojawiaja sie pozniej, to widocznie moga no nie?
no chyba ze myslisz, ze jak napiszemy ze nie moga, to one to przeczytaja i przestana sie pojwiac po 2 dniach, i zaczna zaraz na drugi - bo moze one skubane nie wiedza ze nie moga?

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14
Chwilowy ok Jest ujemny bilans kaloryczny ale sam trening w przypadku gdy ćwiczę na rzeźbę wygląda też trochę inaczej niż masowy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
tak czasami bywa.
Normalne.

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
no tak - gdy Ty cwiczysz to wyglada inaczej, bo stusujesz takie powiedzialbym klasyczne podejscie.
jednak treningi czesci osob w okresie robienia rzezby nie roznia sie od treningow masowych, a i ci, i ci osiagaja swoj cel, jesli inne sprawy poza treningiem sa dopasowane do rzezby.

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 182 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1056
Podłączam się pod posta, bo nei chcę niowego zakładać:
Ja np. Nie chcę ryzykowac, bo słsyzałem że treningi w cyklu masowym z ujemnym bilansem kalorycznym mogą spowodować utratę masy mięśniowej

Zmieniony przez - -Gagarin- w dniu 2006-07-12 14:41:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 2623 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42219
dlaczego akurat takie mialyby spowodowac utrate, a te tzw. rzezbowe z duza iloscia powtorzen, krotkimi przerwami, i malym ciezarem nie?

na ujemnym bilansie nie powinno sie cwiczyc ZA ciezko, co nie znaczy zeby cwiczyc jak dziewczyna, ktora jest pierwszy raz na silowni.

argumenty za normalnym "masowym" treningiem na rzezbie:
1. celem treningu na redukcji jest zminimalizowanie spadkow, wiec to co najlepiej dziala na przyrost miesni przy dodatnim, powinno rowniez najlepiej zapobiegac spadkom na ujemnym,
2. organizm utrzymuje duze miesnie jesli ich potrzebuje, jesli nie potrzebuje - ulegaja stopniowemu zmniejszeniu, wiec jesli uzywasz relatywnie malych ciezarow - wystarcza ci male miesnie,
3. w przypadku wiekszosci osob wykonywanie duzej ilosci powtorzen daje jako glowny efekt wzrost wytrzymalosci silowej, a wplyw na budowanie miesni jest mniejszy niz przy wykonywaniu ich sredniej ilosci.



Zmieniony przez - chwilowy w dniu 2006-07-12 15:25:54

chwilowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 216 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1964
No i zgadzam sie z Panem wyzej. Wlasnie taki typ treningu doradzono mi niedawno i wlasnie w ten sposob cwicze i nie powiem efekty sa i nie ma zanych spadkow. Ten sposob jest swietny moim zdaniem. Ja tylko codziennie rano przed sniadaniem jeszcze wykonuje aeroby :]

Pozdrawia CZAMP

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
napisz cos więcej o tym.

Ja jestem za ilością powt w granicach 6-8 na redukcji.

Cześć/

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
co do samy zakwasow to ja mam tak na plecach zazwyczaj- na prostownikach juz dzien po treningu, a na najszerszym dopiero po 2 dnich


widze ze poraz kolejny dyskusja na temat treningu masowego przy redukcji

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
no a co ?
redukcja to redukcja nie rzeźba.

Trening
masowy ma zapobiec duzym spadką.Dlatego mala ilosc powt.

cześć/

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy

Następny temat

II Plan na masę do oceny ..... :)

WHEY premium