SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Duża redukcja - prosze o porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2551

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 307
Witam!

Generalnie na siłowni, sztukach walki i w parku biegając już trochę czasu spędziłem jednak doznałem kontuzji poważnej jakiś czas temu i się zapuściłem strasznie z 95 przez 2 lata doszło do 145...ale miesiąc temu wziąłem się za siebie. Zawsze parę minut na bieżni lub orbiterku po ćwiczeniach, na siłowni nie siedzę i pisze smsów tylko zapierdzielam razem z kumplem się pilnujemy przerwy miedzy seriami po ok 45sekund wiec jest troche potu na siłowni
Biegam lub jeżdżę rowerem od czasu do czasu,

Jeśli chodzi o dietę to od kilku dni wprowadziłem cos takiego:
po przebudzeniu łykam odzywki i białko wpc80 ok 30g na mleku
ok 12 2 kromeczki waza z szynka drobiowa
Przed treningiem pierś z kurczaka duszona/gotowana ok 150g do tego surówka: 1 pomidor 1 papryka 1 szczypiorek 1lyzka oliwy z oliwek
Po treningu od razu wpc80 30g na mleku zmiksowane z bananem, przychodzę do domu prysznic i robię to, co przed treningiem, ale 250g piersi z kurczaka surówka i 2-3 kromeczki wazy żytniej
Przed snem wpc80 30g tez na mleku

Wydaje mi się ze taka ilość odzywki białkowej zaspokaja braki z żywienia, które jest naprawdę niewielkie, ale nie chodzę głodny czy słaby a z wagi zaczęło iść ładnie

Teraz o suplementach:
wspomniane wpc80
bcaa ok 1,5g/10kg
omega 3 - 4x1100mg
thermo stim 6tabletek w ciągu całego dnia/ za tydzień wchodzi viper zamiast tego (nie wiem czy jeść 2x1tabletke czy więcej)
jabłczan kreatyny z olimpa 3x4 tabletki
przed snem zma hi-tec 4 tabletki

Proszę o rady, co do diety ewentualnie suplementacji, jaka na razie wszystko ładnie wygląda i działa, ale ciekawi mnie, jakie to może mieć późniejsze skutki, zwłaszcza, jeśli chodzi o dietę.
Dodam ze mięśni raczej nie pale wnioskując z wyników na siłowni, wyciskanie leżąc dla przykładu ze 100kgx2 przeszło, na 100kgx10 a na ostatnia serie 120kg x3 nawet w ciągu 3 tygodni. A dodatkowo czuje raczej ze jest ich więcej z tygodnia na tydzień :D


Z góry dziękuję i proszę o rade, pozdrawiam



Płeć: Mężczyzna

Wiek: 23

Waga: 134

Wzrost: 184

Obwód klatki: 130

Obwód ramienia: 45

Obwód talii: 108

Obwód uda: -

Obwód łydki: -

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 34%

Aktywność w ciągu dnia: pracy szukam, raczej jakieś spacery

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: siłownia 4-7razy na tydzień, bieganie/rower czasami

Odżywianie: lubię większość rzeczy, bardziej chodzi o efekty niż o smak jak dla mnie

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: nie

Stan zdrowia: wszystko ok

Preferowane formy aktywności fizycznej: tyle ile będzie trzeba, chce zacząć regularnie biegać/rower

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: kiedyś jakieś słabe spalacze i podobne pordukty ale to bylo kilka lat temu, potem winstrol i kontuzja, skok z 95 do 145 przez 2 lata...
obecnie: omega3, bcaa, wpc, thermo stim/ za tydzien viper wchodzi, zma, jablczan kreatyny


Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: jeśli tylko czegoś w mojej apteczce brakuje ;p to jasne

Stosowane wcześniej diety: kiedy zszedłem do 95kg to raczej dieta "własna", ostatnio dieta białkowa ale odstawiłem ( podobno niebezpieczna i wcale nie taka dobra)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
obliczenia podaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4651
a ja osobiście proponuję:
po przebudzeniu: BCAA, HMB, glutamina
śniadanie: 2całe jaja, 0,5 puszki tuńczyka + surowe warzywa
2 śniadanie: 3 kawałki chleba ciemnego z wędliną + banan
lunch: omlet (2jajka + 0,25 szklanki płatków owsianych błyskawicznych + garść rodzynek)
obiad: 100g ryżu, (jak na Twoją masę ciała to proponuję więcej niż teraz jesz piersi) 200g cyca z kurczaka, surówek (spora ilość)
TRENING
podwieczorek: 100g ryżu + 100g piersi + surówka
kolacja: 0,5 worka ciemnego ryżu + warzywa + 10-20szt. rodzynek

Do posiłku 4 i 6 dodajemy po 5g oliwy z oliwek
Między posiłkami 1 szk. wody

Następujące składniki można wymiennie stosować:
ryż-makaron-kasza
pierś z kurczaka-wołowina-ryby-pierś z indyka
rodzynki-suszone owoce(nie za dużo)
unikać napojów słodzonych :)

Staraj się po każdym treningu siłowym zrobić aeroby 40min :)
Zakładaj pas neoprenowy na brzuch :)
Jeśli tak drastyczną dietę sobie ułożyłeś to ręczę, że długo nie pociągniesz :)
Odżywki bierzesz bardzo dobre :)
Radziłabym kompletnie mleko odstawić :)
zaraz po treningu odżywkę białkową :)
w trakcie treningu pij tylko wodę!!! Napoje izotoniczne są dla sportowców wyczynowych przede wszystkim oraz dla tych, którzy nie zbijają wagi :)
nie zapominaj o witaminach ;)
3maj się ziom!

Sylwia Kusiak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 307
wyliczenia wartości w posiłkach ( B-białko, W-węglowodany, T-tłuszcz)

1) B-30/W-12/T-5,5/220kcal

2) B-6/W-12,5/T-4/100kcal

3) B-34/W-4/T-22/352kcal

4) B-92/W-50/T-30/820kcal (posiłek + wpc z bananem)

5) B-30/W-12/T-5,5/220kcal

dodam, że zwykle w godzinach wieczornych ok2h przed snem wypije jakis jogurt/kefir przykladowo: B-12/W-18/T-12/100kcal

w sumie:
B-204 W-108 T-80 1812kcal


a tak wylicza moje zapotrzebowanie dziennik posiłków VITALMAX v4.40
KALORIE 3210
BIAŁKO 281,4
TŁUSZCZ 174,2
WEGLOWODANY 129
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 307
bokserka, jade tak pare dni i jak narazie to wczoraj nie mialem ochoty na caly posilek po treningu a dzis przed treningiem zrobilem sobie 2 kanapeczki bo wogole mi sie nie chcialo jesc.

co do suplementow to sa one zaczerpniete z postu Konia wiec musi byc dobrze ;p i wiem kiedy je jesc to nie problem tylko czy ewentualnie cos dokupic.
hmb - to gowno
glutamina - Koniu w wymienionym przeze mnie poscie odradza wiec pasuje.
co do mleka w sumie ok moge robic bialko z woda, a oliwy w sumie mozna troche dodac bo malo tluszczy ale nie wiem czy omega3 4,4g ed nie pomoze troche

woda oczywiscie, na silownie 1,5l i bialko pije w szatni zaraz jak polkne bcaa i kreatyne ;p
poza tym ze 2l dziennie wody niegazowanej ofc wypijam w domu, do tego jakas herbata/kawa wiec plyny sa ok

a tak pozatym to tobie gratuluje przemiany na zdjeciach w profilu ;) i powodzenia na ringu :)

Zmieniony przez - Tarni w dniu 2011-07-16 01:36:27

Zmieniony przez - Tarni w dniu 2011-07-16 01:38:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4651
wiesz są odżywki, które nie działają na wszystkich. Ja osobiście biorę HMB i glutaminę. Pamiętaj, że kawa, nabiał i węglowodany (tzn. ich nadmiar) zakwaszają organizm. Aha, żebyś nie głodował, bo wtedy metabolizm nie pracuję, już nawet bułka lepsza od głodówki. Jak na razie mówisz okej, ale jak pisałam na dłuższą metę to niedobre :) będzie dobrze, 3maj się ;) (ja sama schudłam 19kg)

Sylwia Kusiak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 307
kickboxing wraca we wrzesniu ;), a co do odzywiania to chce tak pociagnac jakis czas moze do konca sierpnia a potem zmienic na cos spokojniejszego. nawet jesli hmb ma dzialac to dla mnie zbedne przy tym co mam raczej. a kawy to w sumie ostatnio przestalem pic tylko raz na kilka dni sie trafi.
dzieki za wsparcie, pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
cała twoja dieta jest jednym, wielkim nieporozumieniem.
zaczunając od tego, ze kaloryczność masz jak w Birkenau (ważysz 2,5 raza więcej niż ja i jadasz kilkaset kcal mniej niz ja na redukcji).
dwa: za duzo w diecie prochu- 3 posilki. wasy jak widze w diecie, to mnie "telepie"- co ty masz 16 lat i znalazles to w bravo girl????
rozklad makroskladnikow jest fatalny. tluszcze zdrowe i warzywa mają byc wszedzie poza okolotreningowymi (a ty je masz jak na ironie- akurat tam). gdzie tluste ryby, rozne mięsa, jaja, twaróg na noc, orzechy, zielone, swieze warzywa, dobre węgle: ryze, kasze, owsianka???
na świecie żyja nie tylko kurczaki i nie skladają sie wyłącznie z cycków- mają tez inne czesci ciala. popraw to, bo poki co to przy takim smalcu leci z ciebie woda, glikogen, a lada moment zlapisz zastoj (bo sie glodzisz), albo co gorsza zaczniesz palic mięso

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 307
skad taka informacja ze mam 16 lat? chyba po to jest ankieta zeby wszystko sie dowiedziec, proponuje czytac dokladniej. piers z kurczaka ostatnio zmienilem na rybe i planuje tez zaczac inne miesa lub np gotowane udko z kurczaka. post ten napisalem z prosba o porady i sugestie ( co dodac lub odjac) a nie o obraze.
"glodze sie" proponuje przeczytac moj post jeszcze raz bo widze ze tylko spojrzalas na niego i zaczynasz sie wymadrzac a nic pomocnego nie wnosisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
proponuje czytac ze zrozumieniem. 16 lat to byla ironia. bo jesz jak nastolatka, ktora ma zerowe pojęcie o diecie.
chciales sugestie- podalam jak na tacy. co z nimi zrobisz- twoja sprawa. glodzisz sie- 1800 kcal, dla faceta ktory cwiczy i waży 134 kg??? )))))))

nawet vitalmax ci policzyl, ile jesc powinienes, a Ty wrzciles diete w ktorej masz niewiele ponad 50% tego

Zmieniony przez - kocio2009 w dniu 2011-07-16 09:56:06

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1254 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 31308
słuchaj chłopie dziewczyn!
3000kcal to absolutne minimum.
Rozkład składników słaby-poczytaj o zdrowych tłuszczach.
Węgle też liche.Za dużo proszku.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jakie wkoncu proporcje??

Następny temat

hiit/interwaly czyto zadziala?

WHEY premium