SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dolne mięśnie Brzucha

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32999

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 231
Stary zrrobiłeś zemnie jakiego gróbasa ale w cale tak nie jest ...
zeby byc szerokim trzeba miec mase a bieganie np to spalnie tluszczu ja wlasnie nie chce go spalic tylko wyzebic sobie brzuch bo u góry przebija sie kaloryfer a mam prblem z dolem

Koksyy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 511 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8504
abs biegi dietka i dolne partie ida jak ulal, a6w idzie glownie na gorne partie brzucha, a abs ladnie dziala na dolne, jak pisali wyzej wznosy, chyba ze nie lubisz/nie masz drazka to 1 poziom troche pracy w to wlozysz i naprawde nie stanowi to problemu ;).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 226 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4876
no jeżeli niechcesz spalić tłuszczu TO NIE BEDZIESZ miał kaloryfera ani widocznych dolnych mięśni brzucha. ZRozum! i przeczytaj jeszcze raz to co napisał Seba. Ło Boże!

" ...So now you see the light
Stand up for your rights... " Bob Marley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
W abs-sie nie masz drazka.
Drazek dochodzi dopiero w abs2 ale to taki detal.

Zmieniony przez - seba_kzn w dniu 2006-08-14 21:56:08

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 511 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8504
wiem wiem napisalem abs bo nigdy tej 2 nie chce mi sie dopisywac ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 231
Ok dzienki za rady Nom narazie robie ten ABS poziom 1 jak narazie mi sie to podoba bo ne pochlania tyle czasy co a6w a poco to robic skoro mi nie pomoze ..

Koksyy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Odkopuję, ale temat mnie interesuje, po co mnożyć...

Jutro (to już jutro, to już jutro!!! ) kończę A6W i widzę, że góra brzucha poszła nieźle, ale z dołem średnio... Chcę sobie dać 5 dni przerwy i doćwiczyć ten dół. Nie mogę znaleźć dokładnych informacji, jakie ćwiczenia wykonywać (najlepiej bez drążka, jakoś mi nie podchodzi). Z tego, co wyczytałem, dobre będą:
- ”SPINANIE”/UNOSZENIE KOLAN W LEŻENIU PŁASKO ("lubiem" to ćwiczenie ),
- UNOSZENIE NÓG W PODPORZE

I teraz...
Czy w unoszeniu lepiej mieć nogi proste, czy zgięte w kolanach? (jeśli proste podobno trudniej, ale wg atlasu ćwiczeń brzuch jest mniej zaangażowane) ?

Znalazłem coś takiego (http://www.kulturystyka.org.pl/modules/news/article.php?storyid=110):

"Połóż się na niej chwytając rękoma jej krawędź za głową. Unieś nogi ze zgiętymi kolanami tak, aby uda były ustawione prostopadle do podłogi. Jeśli przyjąłeś taką pozycje jesteś gotowy wykonać ćwiczenie. Teraz dociśnij dolną partie pleców do ławeczki. W tym właśnie miejscu kryje się sekret tego ćwiczenia, ponieważ jedynymi mięśniami które mogą to zrobić, są dolne partie mięśni brzucha. Następnie pozwól swoim biodrom zakołysać się, tak aby Twoje plecy wygięły się w łuk i znów dociśnij je do ławeczki. Kolana należy utrzymywać w stałej pozycji. Początkowo możesz potrzebować minimalnego ruchu nogami, ale jak już nauczysz się wykonywać ćwiczenie ten ruch zaniknie."

Może jestem za głupi, ale nic z tego opisu nie rozumiem (w sensie jak wykonywać ćwiczenie oczywiście ) - czy ktoś mógłby to jakoś objaśnić?

No i ostatnie pytanko: czy jest sens robienie brzucha 3x w tygodniu (pn/śr/pt) na koniec ćwiczeń po 2 ćwiczenia w 3 seriach "do zajechania", czy lepiej tę środę odpuścić?

Z góry dzięki .

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217564
Wykonuj 2-3 razy w tygodniu taki plan na brzuch:

-unoszenie nóg leżąc 4x20
-spięcia 4x20
-spięcia skośne 4x25 (na stronę)

Nogi miej lekko ugięte przy unoszeniu, najlepiej unoś do góry, nie do klatki. Przy opuszczaniu nie dotykaj nogami podłoża- utrzymaj stale napięty brzuch. Będzie piekło, ale to dobry znak.

Trzymaj dietę, a brzuch będzie jak należy.


POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
DZIĘ-KU-JĘ!!!

Żeby się upewnić: unoszenie nóg leżąc to tak jak ostatnie ćwiczenie w A6W, tylko z rękami na karku?

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217564
Leżysz na podłodze, ręce ułożone wzdłuż tułowia.

Dla większego napięcia mięśni brzucha możesz nieco unieść kark do góry, podobnie jak przy a6w.

Najważniejsze by nogi były cały czas w powietrzu.

POZDRO
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wiosłowanie jako HIIT???

Następny temat

Plan na plecy..pomocy :)

WHEY premium