SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do tej pory Split czy jest sens zaczynac FBW?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2568

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1194
dieta została sprawdzona przed jej zastosowaniem moze to wina zbyt duzej ilosci bialka i niedoboru tluszczy? gdy wyliczylem bylo 114%/100% wegli 100%/100% tluszczy 83%/100% trening jest 3x w tyg moze go zmienic na 5x i partie każdą oddzielnie? albo 4x? a ja jestem zwolennikem dostarczenia bardzo szybko pokarmu do miesni czy to w postaci carbo czy bcaa bo wiadomo katabolizm a czy te aeroby zle nie wplyna na miesnie jezeli bede stosowal je przed kazdym treningiem czy po treningu?


a jezeli chodzi o trening to wyglada:
klatka 4cw pierwsze 2cw po 4s 12/10/8/6 i kolejne 2cw 3s 12/10/8
triceps 3cw po 3s 10/8/6
plecy 4cw po 4s 12/10/8/6
biceps 3cw po 3s 10/8/6
barki 4cw pierwsze 2 po 4s 12/10/8/6 kolejne 2cw po 3s 10/8/6
nogi 3cw po 3s 15/10/8

A I DODAM ZE TRENINGI ZMIENIAM CO 4 TYG

dodam takze ze jestem ekto a moze bylem gdy zaczynalem ważyłem 62kg teraz 79 pierwsze 1.5roku nie wiedzialem co to jest dieta jadlem wszystko co popadnie pozniej przez rok dieta na tej podstawie ze ryz 3x dziennie bez zadnego zrodla bialka na noc twarog a rano o 7 2 jajka pozniej o 10 100g platkow owsianych a teraz mozna powiedziec profesjonalna diera od pol roku wspomagana suplami anty katabolicznymi i jakas przed treningowka do tego dziennie pije 2-3kawy rospuszczalne..... to chyba wszystko


Zmieniony przez - Voolcanoo w dniu 2009-11-11 20:24:58

Zmieniony przez - Voolcanoo w dniu 2009-11-11 20:36:16

>< X >< TECHNO POWER >< X ><

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
a po co te obligatoryjne zmiany treningu po 4 tygodniach, trening- jesli nie jest szczegolnie intensywny- mozna kontynuowac znacznie dluzej jeśli przynosi efekty...

rozpisz ten plan dokladnie

napisz także w g./na kg. masy ciala ile wychodzi Ci poszczegolnych makroskladników- bialko, węgl, tluszcze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1194
no wlasnie trening jest intensywny przerwy 1min czasami 50 sec czy to za krótkie przerwy? możne w tym tkwi problem?

czyli treningiem mozna ciagnac nawet do 6 tyg czy tam 8tyg?

bialko 2,3g/KMC czyli 181,7g

wegle 4g/KMC czyli 316g

tluszcze 1.5g/KMC czyli 118g

Zmieniony przez - Voolcanoo w dniu 2009-11-13 10:21:28

Zmieniony przez - Voolcanoo w dniu 2009-11-13 11:10:09

>< X >< TECHNO POWER >< X ><

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
można ciągnąc nawet i 8 tyg.

przerwy -jesli celem jest masa czy siiła- w ćwiczeniach wielostawowych; szczsególnie przysiady, mc, itp... musza byc dluższe; jest to niejako stosunej wielkości obciążenia do technicznego wykonania- oczywiście wszystko w jak najwyższym stopniu- to daje w tym wzgledzie najlepsze efekty.
widać więc, ze popelniasz jednak kolejny bląd.

bialko, tluszcze teooretycznie dobrze- węgl. najczęsciej się steruje aby uzyskac pożądany efekt; jesli wyniki sa slabe a poprawia sie jedynie rzeźba to oznaka za małej ich ilości, jesli pojawia sie niewyrazistość sylwetki- tk. tłuszczowa- to oznaka ich zbytniego spożycia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1194
czyli musze poprawic przerwy wydłużyć je? do 2 minut? czy wiecej? MC nigdy nie robilem bo nie potrafię tyle razy próbowałem ale mi to nie wychodzi zastępuje to wiosłowaniem sztanga... ;/


a teraz się zapisałem na siłownie taka ze wszystko jest okej w jak najlepszym porządku czysto schludnie itd czego nie moge powiedziec o poprzedniej ale jeden minus waga hantli najwyzsza to 20kg czy da rade rozbudowac duze barki bez wycisnaknia hantli np zastapic je wyciskanem na maszynie lub wyciskaniem żołnierskim tak samo jak nie bedze mozna zrobic wyciskania hantlami na klatke bo tez jest to dla mnie za maly ciezar i wioslowanie na plecy... czy jest sens w ogole chodzic do takiej silowni?

Zmieniony przez - Voolcanoo w dniu 2009-11-13 20:53:07

Zmieniony przez - Voolcanoo w dniu 2009-11-13 20:53:35

Zmieniony przez - Voolcanoo w dniu 2009-11-13 21:37:41

>< X >< TECHNO POWER >< X ><

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
przede wszystkim wioslowanie nie zastapi mc- pracuj nad tymi ciagami usilnie

wszelkie wyciskania sztangi na barki sa wg. mnie jabradziej pomocne w ich rozwoju; ale przede wszystkim akton przedni i częsciowo boczny
ale na boczny i tylni waga sztangielek zupelnie wystarczy

co do klatki to sa one bardziej jeszcze pomocne- jednakże pompki na poreczach, wyciskania ze sztangą także, no i ćw. typu rozpiętki, wycisk zamaszysty, ściskający itp... z taką wagą sztangielek będziesz mogl napewno wykonywać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1194
to chyba tlumaczy dlaczego moje prostowniki grzbietu sa dosyc male w porownaniu z innymi mięśniami pleców... nie wiem wlasnie czy np. nie zastosowac treningu klatka plus barki bo jezeli moja technika wyciskania na klatke jest zla to moze tez duzy udzial maja barki przy tych cwiczeniach i dlatego sa tez male w porownaniu do miesni klatki.. i takze na koniec tyg czyli piatek biceps plus triceps bo biceps jest o wiele wiekszy niz triceps a powinno byc odwrotnie co myslisz o takim polaczeniu moze sie cos ruszyc ?

i jak myslisz aeroby robic przed treningiem czy po treningu.. w najnowszym MD przeczytalem ze aeroby po treningu hamują przyrost miesni....

Zmieniony przez - Voolcanoo w dniu 2009-11-14 20:52:20

>< X >< TECHNO POWER >< X ><

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
jesli klatke masz lepiej rozwiniętą niz barki to proponuje je rozdzielic raczej- barki w osobnym dniu i na początku treningu.

nad plecami też należałoby popracować osobno

rekami pewnie też

nogi... nie pamietam jak z nimi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
wychodzi na to,ze 4-5 dni treningowych bedzie potrzeba

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2009-11-14 21:10:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1194
a to nie za dużo nie będzie przetrenowania? (trening 5dni) bo jak wiadome trzeba rozgrzac cale cialo na każdym treningu i co najmniej 1 cw bedzie trzeba zrobic na kazda partie miesni...

>< X >< TECHNO POWER >< X ><

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Power shrugs

Następny temat

do WIELKICH ZNAWCÓW na sfd !!!

WHEY premium