SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do Jakuba

temat działu:

Muscular Development

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 29147

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 234 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9293
Wielkie dzięki i szacunek za szczere wyrażenie własnej opinii ! Nie wielu byłoby stać na to (Pomijam internautów - osoby anonimowe).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5559
Kto najwiecej razy zdobywal olympie? ron i dorian. wniosek - sa najlepsi. wniosek - ich metody treningowe sa najlepsze. obejrzyjcie filmiki jak ciezko i jakimi ciezarami chlopaki zapiedzielali..

p.s.

ja jestem zwolennikiem treningu a'la dorian yates
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 629 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2312
Mateusz, o tej porze kazdy przyklady kulturysta sni o przyrostach masy. Co Ty tu robisz? :D

Z tymi wnioskami to bym sie tak nie spieszyl, bo kazdy ma jakas swoja technike i kopiowanie jej z pewnoscia nie wyjdzie wszystkim na dobre. Z drugiej strony jednak nie zrobi sie 45 w lapie od chromowanych hantelek :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5559
Urlop mam Jakub , wstaje o 12 chodze spac o 2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 629 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2312
No rest for the wicked :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1336 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10876
"Kto najwiecej razy zdobywal olympie? ron i dorian. wniosek - sa najlepsi. wniosek - ich metody treningowe sa najlepsze. obejrzyjcie filmiki jak ciezko i jakimi ciezarami chlopaki zapiedzielali.. "

no i co?

A Paul Dillet? Ćwiczył mniejszymi ciężarami a mase miał potężną (pewnie gdyby nie jego pozowanie więcej byśmy o nim słyszeli).

Każdego robi co innego, więc tego typu wnioski nie zawsze muszą być dobre.

pozdrawiam

Zmieniony przez - Zuberson w dniu 2009-10-01 16:21:18

Nie ćficzem nuk!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 629 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2312
W listopadowej sekcji bedziecie mogli sobie poczytac moj felieton o cholesterolu i bedzie pytanie o Dogg Crapp :)
Wlasnie oddalem tekst do korekty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1336 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10876
Drogi, Kubo. Pytanie na szybko Być może przyda się do rubryki

Twoje zdanie na temat fbw 5 x 5 przy stażu +- rok, przy wynikach:
WL - 77
SQ - 105
MC - 130

Pozdrawiam

Nie ćficzem nuk!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 629 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2312
Nie kumam co mam tutaj powiedziec :D

Moim zdaniem masz nieco za slabe nogi i klate. Z mc bym tak nie kombinowal na sile, bo szkoda kregoslupa. Ale sadze ze nogi molgbys podciagnac do 120 i klate do 90. Przy przysiadach polecam poglebienie fazy ekscentrycznej i zatrzymanie ruchu. Pozwoli to na adaptacje miesni do wiekszego ciezaru. Natomiast na klate metody przeciazeniowe, ktore opisalem w MD kiedys. Pozwole sobie wkleic z mojej sekcji:
Cześć, chodzę na siłownię 11 miesięcy. Na początku ważyłem 65 kg, teraz ważę 81
kg, ale nie mogę zwiększyć siły. Nie wiem, czym jest to spowodowane. Brałem
kreatynę, ale nie zauważyłem wzrostu siły. Proteiny też biorę. Co mam
robić? Pozdrawiam, Marcin Zeman.

Przede wszystkim zajrzymy do twojej diety i suplementacji. Wspomniałeś, że brałeś kreatynę. Niezależnie od tego, czy zacząłeś od monohydratu, czy też od stacków kreatynowych, takich jak Storm, przydaje się tak zwana „faza ładowania”, podczas której pobierasz dwu- lub trzykrotną ilość suplementu, aby wysycić nim mięśnie. Faza ta trwa zazwyczaj dwa tygodnie, po czym przechodzi się do standardowego dawkowania. Ogromną rolę odgrywają również węglowodany. Przy zwiększaniu siły powinieneś znacznie zwiększyć ich podaż, głównie w okolicy posiłku przedtreningowego i potreinngowego. Zapewni Ci to energię na dłuższy czas ćwiczeń oraz odpowiednią odbudowę glikogenu. Upewnij się, że są to węglowodany złożone, takie jak ryż paraboliczny, kasza gryczana i jęczmienna, płatki owsiane oraz makaron (najlepiej z durum). Węglowodany proste – białe pieczywo, cukier, miód, płatki kukurydziane i inne – spowodują „kapcia treningowego” i nie pozwolą Ci przeprowadzić solidnego treningu. Podobnie jest z tłuszczem. Jego zwiększona ilość jest pożądana jako podniesienie bilansu kalorycznego, lecz należy go unikać na co najmniej 3–4 godziny przed treningiem, bo jest trawiony dłużej niż węglowodany, a to powoduje dłuższy czas ukrwienia jelit. Wtedy podczas treningu krew migruje między układem pokarmowym a jelitami, co wywołuje mdłości, ospałość i ogólną apatię.
Jeśli już jesteś pewien, że Twoja dieta jest poprawnie skomponowana, to możemy przejść do treningów. Tutaj cię niestety zmartwię. Nie zawsze siła idzie w parze z masą. Dlatego czasami widujemy wielkich byków sapiących pod połową ciężaru, jaki powinni być w stanie udźwignąć, biorąc pod uwagę ich wygląd. Tak samo jest z „sucharkami” o niespotykanej jak na ich budowę sile.
Ale pora przejść do konkretów. Dla zwiększenia siły możesz zastosować metodę przeciążeniową, składającą się z 3 faz. Jednakże do treningu tego typu będziesz potrzebował partnera treningowego. Metodę tę opiszę na przykładzie wyciskania sztangi na klatkę. Pamiętaj, aby solidnie rozgrzać mięśnie przed tym treningiem! Wykonanie 2 serii rozgrzewkowych to absolutne minimum!

Faza 1: Nakładasz około 20% więcej ponad maksymalny ciężar, jaki jesteś w stanie wycisnąć, i wykonujesz jedynie trzymanie sztangi w powietrzu tak długo, jak tylko dasz radę. Pamiętaj, aby unikać przeprostów łokci, bo może się to skończyć tragicznie. Trzymaj je lekko ugięte przez cały czas utrzymywania gryfu. Dzięki temu przyzwyczaisz ścięgna i mięśnie do wysiłku, który będzie niezbędny w kolejnych fazach. Po odłożeniu sztangi odpocznij 2 minuty, po czym wykonaj jeszcze 2 razy serie trzymania gryfu.

Faza 2: Ponownie załaduj 20% więcej obciążenia i wykonaj bardzo powolną fazę ekscentryczną ćwiczenia (opuszczanie sztangi na klatkę), aby maksymalnie przeciwdziałać sile dociskającej gryf do twojej klatki. Cały ruch powinien trwać około 3–4 sekund, po czym Twój partner podciąga gryf w górę, a Ty wykonujesz kolejne powtórzenie ekscentryczne. Wykonaj 3 serie po 3–4 powtórzenia, po czym odpocznij 2–3 minuty.

Faza 3: Teraz jesteś już gotowy na docisk. Ładujesz ponownie 20% więcej obciążenia i zaczynasz. Dociskanie polega na tym, że opuszczasz ciężar około 10–15 cm, po czym wyciskasz go. Powtórzenie do 1/3 zakresu ruchu. Wykonaj 3 serie po 4 powtórzenia. Między seriami odpocznij 2 minuty.

W zależności od okresu adaptacji, możesz przechodzić na coraz wyższe fazy po 2–4 tygodniach, więc w najgorszym wypadku zakończysz cykl budowania siły po 3 miesiącach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1336 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10876
Kuba, źle się zrozumieliśmy troche

Chcę poznać Twoje zdanie na temat metody treningowej FBW 5x5.

Wyniki siłowe podałem ponieważ zapadło mi w pamięć mniej więcej takie zdanie:

"O Twoim stażu świadczą wyniki siłowe, ponieważ jeśli po paru latach treningu męczysz się ze sztangą 60kg w przysiadach to wciąż jesteś w początkowym stadiumrozwoju"

Jakoś tak to leciało.

Do płęty... Co sądzisz o "5x5"?

W razie czego link, w którym jest podany przykładowy plan

https://www.sfd.pl/[art]_Full_Body_Workout_5x5-t395867.html

pozdro



Zmieniony przez - Zuberson w dniu 2009-10-13 14:12:26

Nie ćficzem nuk!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MD na allegro

Następny temat

Trening pod okiem trenera kadry Leszka Michalskiego

WHEY premium