SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Do Jakuba

temat działu:

Muscular Development

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 29155

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1336 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10876
Ja zauważyłem, że u mnie ból pojawia się wraz ze zmianą pogody.
U mojego taty bóle zaczęły się już po 20 - tce, kiedy pracował na statku z klimatyzowanym magazynem, czyli od zmiany temperatury.
Jeśli się okaże, że mam jakieś schorzenia to będzie jeszcze szansa na przerzucanie żelastwa?

Nie ćficzem nuk!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 629 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2312
Mmm... reumatoidalne zapalenie stawow moze byc dziedziczne. Jezeli takze dostalbys goscca mlodienczego to bylaby kicha. Nie wiem czy wierzysz w takie akcje, ale Michaił Tombak w swojej ksiazce 'Uleczyc nieuleczalne' podaje prosty sposob na gosciec - wpieprzanie kleiku z mlodych ziemniakow w mundurkach. Znajdziesz to pewnie w necie lub kup ksiazke.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1336 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10876
Wiesz, to nie jest tak, że cały czas mnie boli
Teraz np nic mnie nie boli.
Zazwyczaj jest tak, że boli (przy wykonywaniu jakieś czynności, np. biodro przy wstawaniu itd), poboli 2 dni i przestanie...

Nie ćficzem nuk!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 629 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2312
Zuber - to nie jest normalne. Moze faktycznie rob te hack-przysiady, bo jak maja Ci wstawiac biodro za kazdym razem to nie halo troche. W koncu staw bedzie taki zwyrodnialy, ze przy kazdym kucnieciu panewka Ci wywali. Moze Ty masz chlopie elastopatie a nie reumatyzm mlodzienczy? Jezeli czesto masz przeprosty, mozesz z latwoscia dotknac kciukiem przedramienia tej samej reki to jest to mozliwe.

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1336 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10876
Nic z tych rzeczy, kciuk może mam trochę bardziej ruchomy niż inni, ale przedramienia za Chiny nie dotknę.
Na czym polega ta elastopatia?

Zmieniony przez - Zuberson w dniu 2009-07-31 10:41:39

Nie ćficzem nuk!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 629 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2312
Elastopatia to wrodzony defekt (czy raczej niewydolność) tkanki łącznej (ścięgna, chrząstki), po angielsku mówią na to zdaje się CTD (connective tissue disorder).
Jeżeli chodzi o ścięgna, to problemy zaczynają się na poziomie komórkowym (fibroblasty) i dają w rezultacie tkankę o słabszej wytrzymałości na rozciąganie, co spowodowane jest mniejszą ilością włókien kolagenowych drugiego typu. We krwi może być więcej elastazy i proteazy, które rozkładają tkankę łączną. Gojenie się tkanek również nie przebiega normalnie.
Wszystko wskazuje na to, że choroba ta jest genetyczna i nie ma na nią do tej pory leku czy skutecznej terapii.
Lekarz powinien był Ci dokładnie wytłumaczyć co to jest elastopatia i czego unikać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1336 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10876
ja *******e....

no to nie jest za ciekawie.

Powiedz mi tylko czy można ćwiczyć z tą przypadłością.

Jak już pisałem nie mam jakiś gumowych kości czy coś w tym stylu.

Nie ćficzem nuk!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 629 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2312
W praktyce sprowadza sie to do tego, ze musisz uważać na zgięcia w stawach. Nie mozesz wyciskac i do konca wyprostowac lokci, bo jezeli masz elastopatie, to mozesz przekroczyc wyprost ramienia i spowodowac przeprost. W takim wypadku musisz uwazac, ze by nie schodzic za nisko podczas przysiadow, nie prostowac nog do konca przy przysiadach - trzymac zawsze lekko ugiete kolana. to samo w lapach. Wyciskanie na klate, pompki, wyciskanie francuskie itp - zawsze zgiety lokiec.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1336 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10876
Bogu dzięki!!
Już się prawie rozbeczałem jak dziecko.

Będe uważał na wyprosty!

Przy siadach schodzić nisko nie będe.
Może robić BOX_SQUAT tj. półprzysiady od ławki?

Nie ćficzem nuk!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 629 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2312
Claro :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MD na allegro

Następny temat

Trening pod okiem trenera kadry Leszka Michalskiego

WHEY premium