SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1961

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

16

Płeć

Mężczyzna

Cel

Zredukować 10kg

Waga

80

Wzrost

175

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

około 22%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca fizyczna 2-5 razy w tygodniu (pomagam na gospodarstwie lub w warsztacie samochodowym, przerwy kiedy chcę to robię), Trening FBW 3x w tygodniu, 1-2 razy cardio 15-30min interwały lub około 2 godziny zwykłego cardio. Trenuję w okolicy 15 lub 18:30. Ws

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Kulturystyka, czasami kalistenika, 3x w tygodniu, przerwy pomiędzy ćwiczeniami 2-3 minuty. Staż treningowy 2 mieś siłowni, 6 mieś kalisteniki, przerwa 3-4 mieś i teraz powrót. Sprzęt: Sztanga, sztangielki, stojaki, ławka regulowana, drążek, obciążenie.

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Dieta redukcyjna. zrzuciłem 5kg, i poprawiłem siłę i wytrzymałość.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Wyniki badań krwi, wszystko w normie.

Stosowana lub planowana suplementacja

Aktualna: Białko, Tran, Omega 3, Witaminy, Ninacyna, Melatonina. AOL. Planowana:Białko, Tran, Omega 3, Wapń, Witaminy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 17 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 194
Witam, mam 16 lat, prawie 17. Chciałbym prosić was o ocenę diety redukcyjnej, którą ułożyłem. Moje zapotrzebowanie według kalkulatora na tej stronie to:

3324 kcal
15% białka: 499 kcal = 125 g
55% węglowodanów: 1828 kcal = 457 g
30% tłuszczu: 997 kcal = 111 g

Chciałbym zrzucić 10kg tłuszczu, lub dojść do około 10% tkanki tłuszczowej. Chciałbym tego dokonać w około 4-5 miesięcy. Następnie wejść na masę i nabierać w miarę dobrej masy do około 90kg i wtedy znów redukować.

Tutaj dieta, którą ułożyłem, nie dodawałem tam warzyw, bo one mają praktycznie znikomą ilość kalorii. Ale w diecie będą różne warzywa, szczególnie przy 2 i 3 posiłku.



Pozdrawiam



Zmieniony przez - PowerOfNOS w dniu 2016-07-06 14:48:37
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9058 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699804
Dieta nie jest zła.Wstaw foto to zobaczymy jak to wygląda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 34 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 201
Tak przy okazji przy układaniu planu żywieniowego, warzyw nie bierzesz nawet pod uwagę właśnie ze względu na nikłą ilość kalorii. Warzywa są OBOWIĄZKOWE w diecie jako że są podstawowym elementem dostarczającym cenne mikroskładniki, a spora część warzyw dostarcza również niezbędnych antyutleniaczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9058 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699804
Doczytaj dokładnie co napisał na temat warzyw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 17 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 194
Oto zdjęcie:



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9058 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699804
Jest trochę roboty przed Tobą. Na początek nie obniżałbym tak mocno kaloryczności.Potem nie będziesz miał z czego schodzić a kilka dobry miechów przed Tobą. Kaloryczność daj na 3tyś kcal a zrób rotację węglowodanami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 17 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 194
W tej rotacji chodzi o to, że w dni większej aktywności więcej węglowodanów, a w dni mniejszej aktywności mniej ?

To ta pierwsza dieta w której jest 2600 kalorii, będzie w dni cardio i bez ćwiczeń. A w dni z treningiem siłowym będzie ta:
Dodatkowo mam takie pytanie, czy robić zmianę 3 i 4 posiłku, w takim sensie, że jak ćwiczę zaraz po 2 posiłku to 4 posiłek zamienię za trzeci, bo wydaje mi się, że jest bardziej wartościowy. Lub w ogóle 4 posiłek zamienić za 2, a ten 2 i 3, w którym jest kurczak i ryż, ustawić jako potencjalnie po treningowe, lub przed i po treningowe, zależy o której godzinie będę ćwiczył.








Zmieniony przez - PowerOfNOS w dniu 2016-07-06 16:53:03

Zmieniony przez - PowerOfNOS w dniu 2016-07-06 16:56:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Zgadza się z tą rotacją

Ten kurak/ryż może być zawsze przed i po treningowym, obojętnie czy ćwiczyć po 1 posiłku czy po 3



Zmieniony przez - OzzyMG w dniu 2016-07-06 17:04:28
1

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 17 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 194
Ostatecznie doszedłem do wniosku, że ten plan by lepiej tak wyglądał, bo ten ostatni 4 posiłek, jest dość spory i wydaje mi się, że lepiej by pasował jako drugi. W dni wolne od siłowni ten plan z około 2600kcal, a w dni w których trenuję ten który ma 2900kcal. Co o tym sądzicie?, ten plan lepszy, czy ten, który była na samym początku ?





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68532
Nie dowiesz się, jaki plan jest najlepszy, dopóki go nie wypróbujesz . Kieruj się w tym też trochę intuicją - patrz, żebyś był w miarę możliwości najedzony, ale nie przejedzony i żebyś ogólnie czuł się ze swoim planem komfortowo - żebyś miał siłę na trening, nie chodził spać przejedzony itp. Organizm sam podpowiada, że powiedzmy rano nie potrzeba aż tyle jedzenia, a po treningu i być może w kolejnym posiłku już tak...
Jak wyrobisz sobie taką intuicję, to wszystko będzie Ci szło o wiele łatwiej, niż osobom, które kierują się tylko cyferkami - raz jedzą za dużo, raz za mało (bo tak wypadło im w planie i się tego sztywno trzymają).

P.S. Sok Kubuś to produkt przetworzony - jak lubisz, to wypij czasem, ale generalnie wybieraj świeże owoce w całości. Lepszy już byłby jakiś sok jednodniowy (marchewka itp.) - np. po treningu może posłużyć jako napój izotoniczny.
Poczytaj sobie artykuły o soku z buraków - ma właściwości wspierające wysiłek fizyczny, jest dobry przed treningami.



Zmieniony przez - M-ka w dniu 2016-07-07 14:36:54
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 17 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 194
To zostanę przy tym planie i zobaczę jak to będzie wyglądać. Co do soku z buraków i pokrzyw, to czytałem coś o tym , w miarę możliwości, spróbuję to dodać do diety.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny

Następny temat

Ektomorfik 74 kg - prośba o ułożenie diety (masa)

WHEY premium