SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna - do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5229

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 230
Witam, od dawna czytam to forum, a zwłaszcza wypowiedzi znawców :)
Dzięki Laurze P, Tyce, Michałowi i wielu innym ułożyłam sobie dietę i ćwiczenia, które wykonuję od dwóch miesięcy.
Schudłam w obwodzie (głównie ramiona i piersi), jeansy są trochę luźniejsze ;), brzuch bardziej płaski, uda napięte - czuję się świetnie- ale waga jak stała - tak stoi :(
W dodatku zawsze miałam wolną przemianę materii i nijak nie udaje mi się jej podkręcić. Staram sie jeść zalecane 6 posiłków dziennie...
Mam 26 lat, 168 cm wzrostu i 62 kg. Chciałabym zrzucić choć 5 kg a najlepiej 10 kg :DDD wiem, że to możliwe.

Ćwiczę 5 razy w tygodniu całą godzinę, zwykle rano przed posiłkiem.
2x w tygodniu TBC obciażając mięśnie ramion, a zwłaszcza ud i brzucha.
2x w tygodniu aerobik- fat burning (płyty cd na kompie w domu)
i 1 w tygodniu jogę ;) też jedna godzina.

Oprócz tego niestety ruszam się niewiele bo w chwili obecnej zasilam szeregi bezrobotnych ;)

Moje posiłki:
godzina 10-11 rano, po ćwiczeniach, śniadanie:
W miseczce: trochę musli Nestle fitness, trochę otrębów pszennych i płatków owsianych, siemię lniane lub parę pestek dyni, trochę twarogu, parę rodzynek lub malin i zalewam to wszystko kefirem.

godzina 15.00 - ryba- makrela labo tuńczyk albo łosoś i bułka grahamka.

godzina 19.00 - banan z twarogiem i płatkami owsianymi.

Staram się czasem podgryźć między posiłkami migdały albo suszone morele (białko) coby ten metabolizm podkręcić ;) i by wyszło te 6 posiłków.

Mija już prawie drugi miesiąc na tej "diecie" i choć trochę efektów jest mniej lub bardziej wizualnych, to waga stoi. Wedle "Etapów zrzucania wagi", coś się już powinno zaczać dziać chyba po 2 m-cach ćwiczeń i diety? A może coś robię źle? Próbowałam obliczyć sobie zapotrzebowanie kaloryczne (na redukcję wyszło mi o ile wszystko wpiosałam dobrze 1500 kcal przy moim trybie życia ;) ) ale obliczanie kaloryczności codziennych posiłków przechodzi moje umiejętności. Może jem za dużo kalorii? Coś powinnam wywalić z diety? Coś zastąpić?

Proszę, pomóżcie, bo już zaczynam się zastanawiać nad hard core'ami a la dieta kopenhaska- nie wiem tylko czy na niej ćwicząc długo pociągnę.

Nic w przyrodzie nie ginie, jedynie spełnione nadzieje.
St.J.Lec

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
piszesz ze jesz 6 posilkow przedstawiasz 3 posilki

"godzina 19.00 - banan z twarogiem i płatkami owsianymi. "

platki owsiane o 19.00 ? zdecydowanie odradzam . .. na noc powinnas dostarczyc wiecej bialka a wegli minimalnie

"godzina 15.00 - ryba- makrela labo tuńczyk albo łosoś i bułka grahamka. "
zamsit tej grahamki daj lepiej ryz

"godzina 10-11 rano, po ćwiczeniach, śniadanie:
W miseczce: trochę musli Nestle fitness, trochę otrębów pszennych i płatków owsianych, siemię lniane lub parę pestek dyni, trochę twarogu, parę rodzynek lub malin i zalewam to wszystko kefirem."

ja bym tego nestle nie jadl pewnie ma wysokie IG bo to platki to przetworzaone raczje sa ale moge sie mylic

radze jeszcze raz przcytac posty podwieszone i ustawic diete od początku

pzdr.

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3246 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14357
NF maja nizsze ig niz kukurydziane. Ten posilek z 19 daj na sniadani. Uloz diete na 5-6 posilkow, nie zapomnij o warzywach i oliwie

misiek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 230
Dzięki za odpowiedź coolkill :)

"piszesz że jesz 6 posilkow przedstawiasz 3 posilki"

No bo reszta to migdały i suszone owoce, albo jak jestem strasznie głodna to jakaś sucha bułka grahamka ;)

"platki owsiane o 19.00 ? zdecydowanie odradzam . .. na noc powinnas dostarczyc wiecej bialka a wegli minimalnie."

Acha, dzięki. Płatki to tylko dlatego, żeby zapchać się błonnikiem i nie chciało się potem jeść. To może jakiś lepszy pomysł na wypełnienie brzucha do 24.00 - 1.00 w nocy (bo zwykle wtedy chodzę spać ;) )
Nie mam niestety kasy na odżywki białkowe :(

"zamsit tej grahamki daj lepiej ryz "

Dzięki :) Ok.

"ja bym tego nestle nie jadl pewnie ma wysokie IG bo to platki to przetworzaone raczje sa ale moge sie mylic"

tyle ile jem to wychodzi około 152 kcal (niedużo),jest pełnoziarniste i wzbogacone witaminami i mikroelementami, maja dużo białka prawie nic tłuszczu (trochę tych witamin jak się ćwiczy, potrzebuję) . Nie wiem niestety jakie ma IG :/ Wolałabym z tego nie rezygnować, bo wychodze z założenia, że śniadanie to najwazniejszy posiłek dnia i te węgle jakoś potem spalę.

radze jeszcze raz przcytac posty podwieszone i ustawic diete od początku

No własnie nic innego nie robię od kilku dni, tylko czytam te podwieszone posty :D Wszystko pięknie ładnie z teorią, ale ile tych wskazanych produktów jeść, żeby był efekt redukcji to już niestety nie uświadczysz (zreszta to zrozumiałe, to są sprawy indywidualne).

Dodam, ze codziennie mniej więcej jem to samo. Czasem zamiast ryby wcinam dwa jajka na miękko (nie boję się ptasiej grypy ;P)

Nic w przyrodzie nie ginie, jedynie spełnione nadzieje.
St.J.Lec

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 230
Dzięki za odpowiedź LUKI. :)

" Ten posilek z 19 daj na sniadani."

A co na kolację? Warzywa? :)

" Uloz diete na 5-6 posilkow, nie zapomnij o warzywach i oliwie

Problem w tym, że mi się zwyczajnie nie chce tyle jeść. Bez sensu jeść na siłę. Jestem komputerowcem i niewiele się ruszam poza codziennymi ćwiczeniami. Stąd te suszone morele (2-3) albo migadały (garść), które traktuję jak pełnowartościowe dwa pozostałe posiłki.

Nic w przyrodzie nie ginie, jedynie spełnione nadzieje.
St.J.Lec

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
ale to nie są pełnowart. posiłki.
posty podwieszone poczytaj

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Kontrola kaloryczności diety to sprawa najważniejsza suszone owoce/orzechy są bardzo kaloryczne i bardzo łatwo jest z tych produktów przekroczyć bilans, mam nadzieję, że to uwzględniasz? Nie musisz głodzić się wieczorem, ustal sobie 4-5 posiłków, a ostatni zjedz powiedzmy 2 godziny przed snem np: parowana ryba i warzywa. Zadbaj o odpowiednie ilości białka, tłuszczu, węglowodanów w diecie, rozsądny deficyt.

Zmieniony przez - ellis w dniu 2006-03-23 14:25:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 230
Dzięki za odpowiedź Ellis i Wylliam. :) Czytałam niemal wszystkie posty podwieszone. Trudno jednak teorię przenieść na rozpiskę posiłków.

Kontrola kaloryczności diety to sprawa najważniejsza suszone owoce/orzechy są bardzo kaloryczne i bardzo łatwo jest z tych produktów przekroczyć bilans, mam nadzieję, że to uwzględniasz?

Ze wstydem przyznaję, że nie obliczam ile mi wychodzi tych kalorii. Myślałam, że jak zjem góra garść to będzie zdrowo (zdrowe białka i tłuszcze) i specjalnie nie przekroczę bilansu.


Nie musisz głodzić się wieczorem, ustal sobie 4-5 posiłków, a ostatni zjedz powiedzmy 2 godziny przed snem np: parowana ryba i warzywa.

Zadbaj o odpowiednie ilości białka, tłuszczu, węglowodanów w diecie, rozsądny deficyt.

Czyli jak rozumiem konkretne wskazówki to:

posiłek potreningowy rano:
banan, płatki owsiane i twaróg.

Obiad: ryba i ryż.

Kolacja: ryba ( nie za dużo tej ryby? :/ może być jajko?) i warzywa.

Oprócz tego wywalić z diety suszone morele, orzechy i zastąpić warzywami i oliwą między posiłkami?
Co konkretnie było źle w posiłku porannym? Za dużo węgli? Mogę w takim razie (skoro wywaliłam go z porannych posiłków) pić wieczorem kefir?

Nic w przyrodzie nie ginie, jedynie spełnione nadzieje.
St.J.Lec

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
"Acha, dzięki. Płatki to tylko dlatego, żeby zapchać się błonnikiem i nie chciało się potem jeść. To może jakiś lepszy pomysł na wypełnienie brzucha do 24.00 - 1.00 w nocy (bo zwykle wtedy chodzę spać ;) )
Nie mam niestety kasy na odżywki białkowe :( "
np. tuńczyk ewentualnei twróg albo jajka ;d

"tyle ile jem to wychodzi około 152 kcal (niedużo),jest pełnoziarniste i wzbogacone witaminami i mikroelementami, maja dużo białka prawie nic tłuszczu (trochę tych witamin jak się ćwiczy, potrzebuję) . Nie wiem niestety jakie ma IG :/ Wolałabym z tego nie rezygnować, bo wychodze z założenia, że śniadanie to najwazniejszy posiłek dnia i te węgle jakoś potem spalę."

z załozenia wychodzisz dobrego hehe snaidanie to najwazniejszy posilek w ciagu dnia obok posilku po treningowego mimo wszystko ja bym dal wiecej platkow owsianych kosztem tego NF

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
zajzyj do postów podwieszonych oblicz swoje zapotrzebowanie na kcl zerknij na to jakie powinnas miec stosunki białke wegli i tłuszczu i dopiero bierz sie za ukladanie diety tylko z pelno wartosciowych produktów

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 230
Dzięki coolkill ))))))))))))

Zajrzałam i obliczyłam już dawno :) Mam 1500 kcal do rozdysponowania.
496 kcal białko, (124 g)
868 kcal węglowodanów (217 g)
136 kcal tłuszczy (15 g)

I do tego ułożyłam sobie dietę. Może coś źle zrobiłam?
Do tej zaproponowanej przez Was diety byłoby tak:
(wartości dla 100g więc troche zachwiane jeśli chodzi o to, ile rzeczywiscie jem)

Posiłek potreningowy:
Banan B- 1,1 T- 0,2 W- 23,5
Ser twarogowy chudy B- 19,8 T- 0,5 W- 3,5
Płatki owsiane B- 11,9 T- 7,2 W- 69,3
Razem: Białko - 32,8 Tłuszcze - 7.9 Węgle 96.3

Obiad:
Ryż brązowy B- 7,1 T- 1,9 W- 76,8
Makrela wędzona B- 20,7 T- 15,5 W- 0,0
Razem: Białko - 27,8 Tłuszcze - 17.4 Węgle 76,8

Kolacja:
jajko B- 12,5 T - 10,7 W- 1,0
Pomidor B- 1,0 T- 0,2 W- 3,6
Oliwa z oliwek.
Razem: Białko - 13,5 Tłuszcze - 10,9 Węgle 4,6

Ostatni posiłek przed snem - Kefir B- 3,0 T- 3,1 W- 4,3

Ogólnie - Mam za mało białka w diecie - w trzech posiłkach dostarczam w przybliżeniu zaledwie 77,1 g, potrzebuję 124g (czyli brakuje jeszcze ponad 10 g białka - macie jakieś pomysły skąd je wziać? - byl niskotłuszczowe)

Za dużo tłuszczów - Prawie 40 g tłuszczu (nie licząc oliwy z oliwek) czyli dużo za dużo. Naprawdę nie mam pojęcia z czego zrezygnować :((((((

Tylko węgle mniej więcej się zgadzają (w przybliżeniu 182g)


Mam wywalić tłustą rybę? Ona ma te cenne kwasy omega cośtam ;)
Proszę, pomóżcie mi wymyślić jakiś rozsądny posiłek czystobiałkowy zerotłuszczowy i zmodyfikować dietę, by odpowiadała zapotrzebowaniu....

Nic w przyrodzie nie ginie, jedynie spełnione nadzieje.
St.J.Lec

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ratunku! czy ktos moze mi pomoc?

Następny temat

Co jecie na obiad przed treningowy??

WHEY premium