SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obliczanie kaloryczności produktów.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 977

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 77 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1119
Witam.
Jak oblicza się kaloryczność np. Płatków owsianych? Z tabeli kaloryczności czy tak jak usłyszałem na innym forum:
Białko x4
Węglowodany x4
Tłuszcz x9
Jeżeli 1 sposób to możecie polecić jakąś aktualną godną polecenia tabelę?
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 77 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1119
Czyli kcal danego produktu spisuje z kolumny kcal? Bez jakiegoś mnożenia itd.?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Tak, w tych kolumnach masz podaną kaloryczność, na którą składa się zawartość białka (x4 kcal), węglowodanów (x 4 kcal) i tłuszczu (x 9 kcal)
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 77 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1119
Ale licząc tak wychodzi całkiem co innego biż napisane jest w kolumnie kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Czasem nie jest policzony błonnik, jako częśc niestrawna. To wszystko są dane przybliżone, bo produkty naturalne mogą różnić się zawrtością makrolelementów - jeden śledźjest bardziej tłusty od drugiego, a jabłko bardziej dojrzałe ma więcej cukrów od tego kwaśnego. Nie popadajmyw paranoję.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 77 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1119
No tak. Dzięki czyli układam sobie diete i później na spokojnie sumuje białka, węgle i tłuszcze, mnożę uzyskane wyniki przez wartości i otrzymuję kaloryczność diety?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68447
Jeśli użyjesz swojego dziennika po treningu (klikasz swój nick u góry po lewej i wybierasz dzienniki), to tylko wybierasz produkty i wpisujesz odpowiednią gramaturę, a program sam liczy kalorie i makra - spróbuj. Gdy nie ma produktu w bazie, to musisz już skorzystać z tabelki na kupionym produkcie, utworzyć "produkt własny": przepisać odpowiednie wartości z opakowania do dziennika. Pozdrawiam.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 77 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1119
Dziena :D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase dla zielonego w temacie

Następny temat

Dieta na masę do oceny, 71kg

WHEY premium