SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna - do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5227

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 230
Coolkill napisał:
jaks sobie ustalisz dobra diete to sie jej trzymaj

<skruszona> no dobrze

Ellis, mam kilka pytań:
Napisałeś w swoim artykule:

"Naturalnie fermentowane produkty sojowe(niestety o takie trudno)."

Co miałeś na myśli?
Np. kupiłam paczkę czegoś takiego "Mielone kotlety sojowe z grzybami" formy Sante, (z soi nie modyfikowanej genetycznie), w składzie ma m.inn białko sojowe 40,0% (koncentrat i teksturat) - to się nada, czy nie?
Myślałam, żeby to jeść w dni nietreningowe.

Jeśli chodzi o tłuszcze omega 3 i omega 6, to czy jedna tłusta ryba dziennie i warzywa oraz ser z oliwą z oliwek to za dużo omega 6 w stosunku do omega 3?

Piszesz, że każdy posiłek powinien zawierać dużą porcję warzyw lub owoc bogaty w błonnik

Czy mógłbyś mi coś (owoc, warzywo o niskim IG) zaproponować do posiłku złożonego z ryżu i tłustej ryby?

Dziękuję zwłaszcza za rozpiskę Kroku 6- Tygodniowe zmiany wagi.

Mam pytanie: Spadek wagi poniżej 0,5 kg - odejmujemy 10% aktualnego zapotrzebowania

Chodzi o to, jeśli dobrze rozumiem, żeby jeść to samo tylko mniejsze porcje?

Oszukany posiłek czyli kawałek ciasta, pizza w weekend czy coś podobnego to jest konieczny skłądnik diety , o której pisałaś, czy raczej funkcja uspakajająca dla wszystkich, którym się coś takiego zdarzy?

Ellis, i ostatnie pytanie.
Czy Ty także uważasz, że waga to ostatecznie sprawa genów? Czy mam szansę schudnąć te 10 kg, czy nie bardzo?

Nic w przyrodzie nie ginie, jedynie spełnione nadzieje.
St.J.Lec

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
coolkil, jajka nie podwyższają LDL
Navis, z warzyw brokuły, papryka, ogórek, pomidor...sporo tego, ogólnie wszystkie warzywa. najlepiej świeże.

"Oszukany posiłek czyli kawałek ciasta, pizza w weekend czy coś podobnego to jest konieczny skłądnik diety , o której pisałaś, czy raczej funkcja uspakajająca dla wszystkich, którym się coś takiego zdarzy?"
zeby poprawić samopoczucie raczej. jeśli nie potrzebujesz- nie jedz, lepiej dla Ciebie.

"Czy Ty także uważasz, że waga to ostatecznie sprawa genów? Czy mam szansę schudnąć te 10 kg, czy nie bardzo?"
Ellis nie jestem, ale uważam, że to b. możliwe i z ciałem można zrobić naprawdę różne cuda, nawet nie mając predyspozycji.
ale pic polega na tym, żeby sobie tym nie zaszkodzić

i jeszcze co do treningu na czczo....NIE MA MOWY imo!!
potruchtać, przebiec się...ok
ale siłowy trening na czczo??!
nie.
przynajmniej moim zdaniem, wpadnie Ellis to się wypowie.
buźka

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
"Np. kupiłam paczkę czegoś takiego "Mielone kotlety sojowe z grzybami" formy Sante, (z soi nie modyfikowanej genetycznie), w składzie ma m.inn białko sojowe 40,0% (koncentrat i teksturat) - to się nada, czy nie?
Myślałam, żeby to jeść w dni nietreningowe."
białko sojowe nie jest pełnowartosciowe nie jedz tego

"Jeśli chodzi o tłuszcze omega 3 i omega 6, to czy jedna tłusta ryba dziennie i warzywa oraz ser z oliwą z oliwek to za dużo omega 6 w stosunku do omega 3?"
powinno byc ok

"Oszukany posiłek czyli kawałek ciasta, pizza w weekend czy coś podobnego to jest konieczny skłądnik diety , o której pisałaś, czy raczej funkcja uspakajająca dla wszystkich, którym się coś takiego zdarzy?"
jak masz dobra diete i raz na tydzien zjesz cos nei zdrowego to napewno sie nic nie stanie


"Chodzi o to, jeśli dobrze rozumiem, żeby jeść to samo tylko mniejsze porcje? "
jesli to mozliwe to tak


"Czy mam szansę schudnąć te 10 kg, czy nie bardzo? "
owszem. . ale rób to powoli bez zadnych diet "cud" z gazety

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
kotletów tych nie polecam jako stałego bywalca w diecie, ale białko sojowe jest jak najbardziej ok nie musimy jeśc wyłącznie zw. białek, jeśli mamy ich dośc, roślinne są równie dużo warte, co zw.

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
"coolkil, jajka nie podwyższają LDL"
jak sie uprzesz to zdania nia zmienisz. . . to juz nawet nie wazne czy podwyzszaja LDL czy nie . . wazne ze jak trenujesz mozesz jesc jajka bez ograniczen a jak nie trenujesz to juz trzeba troszke uwazac

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 230
Bardzo Wam dziękuję za wszystkie odpowiedzi, jesteście kochani Sogi macie ode mnie ale jeszcze Was pomęczę

Wylliam "z warzyw brokuły, papryka, ogórek, pomidor...sporo tego, ogólnie wszystkie warzywa. najlepiej świeże."

Dzięki Macie rację, warzyw zdecydowanie za mało jadłam A te brokuły to wcina się na surowo, czy trzeba poddać obróbce termicznej?

Ellis nie jestem, ale uważam, że to b. możliwe i z ciałem można zrobić naprawdę różne cuda, nawet nie mając predyspozycji.
ale pic polega na tym, żeby sobie tym nie zaszkodzić


Pic też w tym, w jakim czasie te 10 kg można osiągnąć. W sumie na takiej diecie, jak mam, redukując posiłki gdyby wolno spadało i ćwicząc, to jak oceniacie, w ciągu ilu miesięcy jest realne, by tyle schudnąć?

i jeszcze co do treningu na czczo....NIE MA MOWY imo!!
potruchtać, przebiec się...ok
ale siłowy trening na czczo??!
nie.
przynajmniej moim zdaniem, wpadnie Ellis to się wypowie.


Jak to nie na czczo? Cały mój system o kofeinie na rozruch spalanych tłuszczy się wali. Byłam przekonana, ze co jak co, ale dopiero po treningu nie można sobie białka i ogólnie jedzenia żałować.
Wylliam, to co proponujesz przed wysiłkowym? (byle nie suplementy)

Coolkill napisał(a): ( nie wiem czy emblemat to nie sugestia dla mnie też bym chciała tak wyglądać ) białko sojowe nie jest pełnowartosciowe nie jedz tego

Nie? To jakiej soi mam szukać?? W sklepach sa tylko te granulaty

owszem. . ale rób to powoli bez zadnych diet "cud" z gazety

W diety cud nie wierzę. Głodzić się nie lubię, wolę się już porządnie zmęczyć

Nic w przyrodzie nie ginie, jedynie spełnione nadzieje.
St.J.Lec

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
brokuły na parze
ile czasu?? zależy od Ciebie to naprawdę jak przewidywanie konca świata
rano posiłek!! leki, ale posiłek. trochę węgli, więcej białka i trochę tłuszczu. śniadanie jest b. ważnym posiłkiem i tylko pomoże rozkręcić metabolizm. a na głodniaka na siłownię to kiepski pomysł. jeszcze delikatne aero w parku- ok. ale nie siłowy.
soję kupuj, namaczaj, gotuj, miel, doprawiaj- ot cały przepis na pasztet sojowy pomielone ziarno z odrobiną oliwy, przyprawami i delikatnie podpieczone będzie zdrowe i wartościowe.
ostatnie zdanie b. ok lepiej więcej wypocić, niż mniej zjeść

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Oj masz strasznie dużo tych pytań...

Kotlety sojowe to odpadają, możesz słuchać się Wylliama on raczej wie, gdzie można kupić i jak przyrządzić itd.

Omega-3 możesz uzupełnić z kapsów fish oil, musiałbym zobaczyć jakie są dokładniej te proporcje, żeby coś skomentować.

Warzywa, owoce w każdym posiłku, ale z wyjątkami! Indeksem glikemicznym warzyw się nie przejmuj, możesz jeść różne. Owoce: jabłka, grejpfruty są ok. ale banan w okolicach treningu też ok.

Z własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że ta utrata wagi nie jest taka płynna i zależy od sytuacji, osoby. W jednym tygodniu może nie być efektu, a w natępnym jest podwójny. Odejmujesz z węglowodanów lub/i tłuszczy, czasem trzeba przerobić trochę dietę, żeby było ok.

Pizza to raczej działa tylko na poprawę nastroju, ale structure refeeds odpowiednio zastosowane może pomóc w odchudzaniu.

Gdyby nie było szansy to bym nie tracił czasu na te porady

Zmieniony przez - ellis w dniu 2006-03-23 23:22:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 999 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 13912
"Sogi macie ode mnie" trza abona wykupic zeby dawac ludzią sogi tak to tylko mozesz dac soga na temat ale dzięki za dobre chęci

"Nie? To jakiej soi mam szukać?? W sklepach sa tylko te granulaty"
W jakis sklepach ze zdrowa zywnoscia moe i by sie znalazlo . .ale po co sie meczyc i tego szukac . . .lepiej ugotwac piers z kurczaka i po problemie

"Jak to nie na czczo?"

Jak dawalas rade trenowac na czczo i zadnych oslabien ani takich rzeczy nie bylo to nic sie nie stalo . .ale mimo wszystko przed silka z rana dobrze cos zjesc tak jak powiedzial wylliam

Niezbędne minimum to dać z siebie maximum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 230
Wylliam napisał:rano posiłek!! leki, ale posiłek. trochę węgli, więcej białka i trochę tłuszczu. śniadanie jest b. ważnym posiłkiem i tylko pomoże rozkręcić metabolizm. a na głodniaka na siłownię to kiepski pomysł. jeszcze delikatne aero w parku- ok. ale nie siłowy.

to może jednak: troszki tych płatków NF, maliny i ser biały na rozkręcenie? jak sądzisz?

soję kupuj, namaczaj, gotuj, miel, doprawiaj- ot cały przepis na pasztet sojowy pomielone ziarno z odrobiną oliwy, przyprawami i delikatnie podpieczone będzie zdrowe i wartościowe.

Dzięki. Tak włas nie będę robić. Długo ją trzeba namaczać? Czy po prostu "aż będzie miękka byle nie wyrosła"

ellis napisał:
Oj masz strasznie dużo tych pytań...

Mam tak od małego :D to podobno nieuleczalne Ale nie będę Was bardzo już męczyć, jak na tyle się 'naumiem', by wyeliminować ryzyko kolejnych błędów.

Z własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że ta utrata wagi nie jest taka płynna i zależy od sytuacji, osoby. W jednym tygodniu może nie być efektu, a w natępnym jest podwójny. Odejmujesz z węglowodanów lub/i tłuszczy, czasem trzeba przerobić trochę dietę, żeby było ok.

Dobrze, postaram się obserwować organizm i przejść wyłącznie na ładowanie siłowe. (TBC) W razie czego zredukuję węgle i dodam więcej białek.

Gdyby nie było szansy to bym nie tracił czasu na te porady

Dzięki, jak uda mi się zrzucić te nadmiary, na pewno dam znać.


coolkill napisał(a)
trza abona wykupic zeby dawac ludzią sogi tak to tylko mozesz dac soga na temat ale dzięki za dobre chęci

No właście jak chciałam dać coś takiego mi wyskoczyło
To daję Wam SOGi mentalne :D

"lepiej ugotwac piers z kurczaka i po problemie"

gotowana pierś jest bue ;) już wolę ją podsmażyć na b.małej ilości tłuszczu...

Jak dawalas rade trenowac na czczo i zadnych oslabien ani takich rzeczy nie bylo to nic sie nie stalo . .ale mimo wszystko przed silka z rana dobrze cos zjesc tak jak powiedzial wylliam

dawać dawałam radę (co miałabym nie dać ;) ) trza być twardym nie mientkim ;P ale nie chcę tracić mięśni a tłuszczu zostawiać, więc wolę się zastosować do porad ekspertów i przed obciążeniem mięśni jednak rzucić im coś na żer

Nic w przyrodzie nie ginie, jedynie spełnione nadzieje.
St.J.Lec

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ratunku! czy ktos moze mi pomoc?

Następny temat

Co jecie na obiad przed treningowy??

WHEY premium