SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta redukcyjna i trening - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13351

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Początkowe założenia i stosowana dieta wyglądały bardzo słabo. Przede wszystkim głodówka nie jest rozwiązaniem w kształtowaniu sylwetki i utrzymaniu lub poprawie zdrowia. Jadłeś bardzo mało co było sporym błędem. Podobnie jak ustalanie celu jako zrzucanie masy ciała. Kilogramy nie świadczą o tym jak wygląda sylwetka. Miarą efektów są obwody ciała mierzone co jeden, dwa tygodnie rano na czczo i zdjęcia sylwetki raz w miesiącu.

Poprawione założenia diety i rozpiska wyglądają już sensowniej. Warto jednak abyś wkleił kilka innych dni aby sprawdzić jak wygląda urozmaicenie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3427
DJ_DoDo
ok mój błąd, po prostu chodziło mi że w kawie za mało węgli, ale to dlatego, że już się przyzwyczaiłem, że jak w rpacy sobie ktoś robi kawę z mlekiem, czy moja małżonka to jest 200ml mleka i kawy 30g, stąd mi się wydawało mało węgli w tej kawie


u mnie jest odwrotnie 250 ml kawy 20 mleka ( tylko na kolor)

Dzis rano poszedl pomiar po miesiacu cwiczen i niby diety :) wyniki nastepujace
1 Pomiar --- 2 Obecny 09.12.2020
Talia 84 cm --- 83 cm
Klatka 94 --- 94 cm
Brzuch 92 --- 88 cm
Reka(bic) 29 --- 29.5 cm
Udo 57 --- 56 cm
Produkty do diety ciezko mi dodawac bo przebywam w NIemczech a tu jest troszke inaczej








Zmieniony przez - michals19s w dniu 2020-12-09 16:45:18

Zmieniony przez - michals19s w dniu 2020-12-09 16:46:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2479 Napisanych postów 5801 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106190
niema tragedii tylko po co az dajesz 50g masła do bułki, jak juz musisz dac to masło to daj mało a resztę tłuszczu uzupełnij czyms zdrowszym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
W jakim sensie mieszkanie w Niemczech przeszkadza Tobie w trzymaniu się zaleceń diety zbilansowanej? W sklepach jak np. Lidl, czy Aldi masz w w zasadzie te same produkt, a co ciekawe ceny również niewiele się różnią. Jedne czego nie kupisz to twarogi, ale to w zasadzie w każdym kraju na zachód i południe od Polski. W każdym z kolei znajdziesz setki wiejskie, czy skyry. Ewentualnie również trudniej będzie o dobrej jakości pieczywo. Znaleźć można jednak pełnoziarniste, pakowane w folię.
Nie powinno być z tym większych problemów.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3427
Pieczywo pelnoziarniste to taki problem ze jest bardziej kosztowne 2-3 x wiecej niz zwykla kajzerka
Wedlina katastrofa, jak chcesz kupic na wage to cena.... te pakowane gotowo to syf;/
Jedynie piers z kurczaka wychodzi fajnie :)
DOMER nie zrozumiales mnie mowie ze na stronie potreningu jak dodaje dzienni sa produkty z polski a nie niemieckie wiec sie moga roznic Kcal :) o to mi chodzilo a nie ze czegos nie kupie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Wędliny nie są produktami, które warto spożywać w zdrowej diecie. Ewentualnie w sytuacji na szybkiego jakaś szynka z piersi kurczaka, ale to nie jest wędlina, tylko 100 procent piersi. Więcej informacji na ten temat polecam poczytać w tym oto artykule:

https://potreningu.pl/articles/2992/zamiast-wedlin-lepiej-wybrac-swieze-mieso

W przypadku pieczywa nie musi być pełnoziarniste, jeżeli rzeczywiście jest tak drogie. Chociaż w stosunku do zarobków i tak raczej wychodzi taniej niż w Polsce. Pieczywo z mąki graham, o którym piszesz również jest ok.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
jak rozjazd będziesz miał +/- 100kcal na całym dniu i to będzie "stałe" to nic się nie stanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3427
Witam 1,5 miesiąca diety i ćwiczeń już za mną udało się rzucić wagę z 75 na 70 kg. Chciałem się was poradzić czy jeszcze dużo redukcji musze robić wysyłam zdjęcia sylwetki











Zmieniony przez - michals19s w dniu 2020-12-23 21:39:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Przede wszystkim miarą efektów nie są kilogramy. Istotne są obwody ciała mierzone co jeden, dwa tygodnie rano na czczo i zapisywane. Poza tym, zdjęcia sylwetki np. raz w miesiącu.

Jak widać na zdjęciu, szczególnie stojąc bokiem trochę tkanki tłuszczowej jeszcze jest, więc warto ją redukować.


Poza tym, bardziej istotny aspekt wady postawy. Masz zapadnięte barki. Łopatki nie trzymają ich, przez co garbisz się. Mięśnie głębokie brzucha są bardzo słabe, co wpływa na stan kręgosłupa i wypchanie brzucha do przodu. Polecam popracować nad tym z fizjoterapeutą.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 233 Wiek 37 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3427
O kurde nigdy tego sam nie zauważyłem tej wady :/ a co mogę samemu robić żeby popracować nad barkami, i jak poprawić mięśnie głębokie brzucha?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena dieta trening

Następny temat

Redukcja, porady

WHEY premium